Results 1 to 15 of 41

Thread: Съвет за покупка 156 1,9 JTD 16V, 159 1,9 JTD 16V, Accord 7

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    14

    Default Съвет за покупка 156 1,9 JTD 16V, 159 1,9 JTD 16V, Accord 7

    Здравейте,
    По неволя се налага да сменя возилото. На кратко историята е -слизам от бензинова BMW E36. Карам я от почти 10г. Колата е прилично модефицирана за това време(над 300Нм на колелата) и е за каране, но за съжаление е и доста коварна ако не знаеш как да я' караш. Жената имаше наскоро малък инцидент с нея и общо взето вече я е страх да я' кара. Също ни трябва и малко по практична кола, за предпочитане на предно и да може да вози 2 възрасти и две деца.За съжаление никога не съм карал нито една. Обиколихме да ги разгелдаме по Автокъщите пък и "шефа" да одобри.

    Пускам темата тука защото 156цата ми е най на сърце. Размерът и' е точно какъвто аз харесвам, по лекичка е и като динамика предполагам ще е по добре. Също поведенито в завойте ще е по приятна предполагам. Лошото е, че вече остаряха малко, от към пасивна безопастност са зле, но пък не е по зле от БМВ-то. Май по трудно ще се намери запазен екземпляр. Набелязъл съм 1,9 защото е по лека отпред, не ми харесва недозавиването на коли с тежки предници ала Ауди.

    159-ката просто е по нова и мога по лесно да намеря подходяща кола, но пък е по тежка, харчи малко повече и от към динамика особено в завойте не знам как е с тези килца. Пасивната безопастност е на много добро ниво. 1,9 16v защото разхода на 2,4 ми идва в повече като за дизел.

    Акорда - харесва ми, доста добре е направен от към интериор, има много място за задните седалки- може да и бензин и дизел, въпреки, че бензиновите са доста скъпи и трудно се намират с високо ниво на оборудване.

    Ще се радвам ако някой който е карал 156ца и 159ка да сподели да пътното поведение и от към надежснот как са. Ако някой може да каже и нещо за Акорда спрямо Алфите, ще се радвам.

    По колата всичко си правя сам, имам условия, инструменти и почти всички ремонти си правя аз, та било то и основен ремонт на двигателя.
    Гледам имате сбирки в София, но не знам колко са посещявани. Ако някой може да ме повози ще се радвам. Опитах да неама и двете Алфи от фирми в София, обаче все заети бе, много ги карат тия Алфи.
    Last edited by maxpower; 15-05-2019 at 21:52.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •