Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Съвет за покупка 156 1,9 JTD 16V, 159 1,9 JTD 16V, Accord 7

  1. #16
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    https://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek
    Ето ти ги и двете как се държат на пътя, едната, просто не се държи.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  2. #17

    Default

    Мдаа, много са надценени повечето от японските варели.
    Като изключим разните супер спортни gtr-и и nsx-и, то повечето хонди, тойоти и маздички са на нивото на пежо, рено и опел примерно. Никакво обезшумяване, гадно макферсон окачване отпред, масово торсиони или греда отзад и евтин пластмасов интериор.

    Върлуват и разни митове за здравина и надеждност, но ангр. верига на тея дизелови хонди кара колкото ремъка на жтд (около 100к км), само че струва десет пъти повече...
    Също и дюзите им не се рециклираха...

  3. #18
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by maxpower View Post
    Защо Акорда колега? Ще се радвам ако дадеш по подробно, че ми е интересно? Скъпи са, предполагам има защо.



    Ще се раздвам да кажеш защо 1,9ката е за предпочитане?

    За 156цата до колкото се интересувах 16в също имат вихрови клапи, но това не е проблем, гледам има нови колектори по 350 лв с отстъпката. За 159ката ДПФ и ЕГР-а ще ги отстраня общо взето веднага, не мога да се разправям с ядовете от тия системи като я караме на къси разтояния, а на тези години вече със сигурност ще създават проблеми.
    Четох за м32 кутията, че са и слаби лагерите. Ще ги сменям ако трябва, все ще изкарат 100хил км.
    Виж сега, аз не съм капацитет относно модел 159....имам го от близо три години, иначе казано пресноебец....има момчета в форума който имат много по добри наблюдения, но влизат от дъжд на вятър, а тези който го претежават почти 10 години почти не влизат....и това е защото в форумите превез има познанията от нета, а не от опита.....виждам, че си се запознал с проблемите горе долу при различните модели, затова няма да ги коментирам
    Ще ти споделя моето виждане....най дуракоустойчив мотор е 1.9 120к.с....след това 1.9 150 к.с...и накрая 2.4 200 ил;и 210 к.с...за мотора 2.0...136к.с и 170 к.с нямам наблюдения...и е несериозно да казвам какво съм чел и чул за него....
    Удоволствието от карането, обаче е в обратен ред.....))
    Приеми, че цените на частите са почти еднакви, но цената на труда се вдига съответно с мощноста....
    Още един съвет ще ти дам....взимаш една торба с бира, отиваш в някой форумен сервиз, издебваш свободното време на механика, сядаш и събъседваш за инфото, което те интересува....90% ще ти обърнат внимание........
    По възможност търси кола на по малко години......защото 159-те си остаряха.....относно 156...по добре послушай скрапера, макар, че аз останах доста доволен от 2.4 10 винтила мотора 140к.с....карах я 7 години....без проблем
    Успех и късмет.....
    Last edited by Бобби; 18-05-2019 at 01:55.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  4. #19
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Мдаа, много са надценени повечето от японските варели.
    Като изключим разните супер спортни gtr-и и nsx-и, то повечето хонди, тойоти и маздички са на нивото на пежо, рено и опел примерно. Никакво обезшумяване, гадно макферсон окачване отпред, масово торсиони или греда отзад и евтин пластмасов интериор.

    Върлуват и разни митове за здравина и надеждност, но ангр. верига на тея дизелови хонди кара колкото ремъка на жтд (около 100к км), само че струва десет пъти повече...
    Също и дюзите им не се рециклираха...
    За пореден път се изхвърляш като чикия на мокър пясък....извинявай, тоя път го направи на сух, тоез в пустинята Сахара....тоез те арабите не случайно карат предимно японки при едни от най трудните условия за автомобили....
    Last edited by Бобби; 18-05-2019 at 01:55.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #20

    Default

    Не говорим за джипове тук.
    Ясно е, че ленд крузерите, тундрите, хайлукс, паджеро и т.н. са яки машини.
    Говоря за масовите сивици, акорди, короли, мазди 3 и 6 че са евтина пвц ширпотреба.

  6. #21
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не говорим за джипове тук.
    Ясно е, че ленд крузерите, тундрите, хайлукс, паджеро и т.н. са яки машини.
    Говоря за масовите сивици, акорди, короли, мазди 3 и 6 че са евтина пвц ширпотреба.
    За тези който говориш, пак преобладават там...работил съм близо три години в Сирия....алфа може да видиш най много до Деярбекир, по точно Мерсин....по нататъка не съм виждал...
    п.п...сега само да не ми покажеш някой клип от нета с една червена 156-ца от едно музикално парче, дето пука гума при дрифт....))
    Last edited by Бобби; 18-05-2019 at 02:24.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #22

    Default

    А, я виж как можеш да пишеш и смислени постове, без да се заяждаш и да обиждаш
    Интересно инфо е това.
    А я кажи, дизели видя ли там. Щото аз за Емирствата знам, че са 99.9% бензини.

  8. #23

    Default

    -повторение -
    Last edited by dhtj; 18-05-2019 at 02:25.

  9. #24
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Никога не се заяждам....говоря с особено чувство за хумор, тези който ме познават реално ме разбират, на другите им е по трудно......дизел само тежкотоварна техника.....най деянат камионите с въздушно охлаждане, опитай се да разсъждаваш над това....Магерус Дойтц е на уважение, не случайно една година Татра с въздушно охлаждане спечели рали Париж Дакар, Камаза е изключение, защото руснаците се ползват с голямо уважение там.....и т.н...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #25
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    След 11,5 години със 156 1,9 JTD SW, мога да кажа само хубави неща за тази кола, и особено за мотора. Той НЕ изисква инвестиция и ремонти - просто сипваш и караш. Предното окачване и на 156 и на 159 е малко кекаво, но ако ползваш правилните резервни части (TRW), ще ги сменяш по-рядко в сравнение с другите. При 159 е по-здраво, но и съответно по-скъпо. Ако не ми беше вече омръзнала 56-цата щях още да си я карам, щото технически е ОК, та и тая опция не е лоша. Както и да е, което и да избереш ще имаш нужда от късмет, че и двата модела остаряха и е вече трудно да попаднеш на запазена и гледана кола.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  11. #26
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    А, я виж как можеш да пишеш и смислени постове, без да се заяждаш и да обиждаш
    Интересно инфо е това.
    А я кажи, дизели видя ли там. Щото аз за Емирствата знам, че са 99.9% бензини.
    100 процента са на бензин, ама супера в страните от залива е 46 стотинки/литъра Най-масовите коли за лична употреба са американските, такситата са Тойоти, Нисани, Кия (щото са евтини), а европейските коли са рядкост не защото са лоши, а просто са по-скъпи в сравнение с другите опции. Единствената често срещана европейска кола там е ... Рено Дъстър
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #27
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    14

    Default

    Значи след известен брой огледи ще е 159/Акорд. Да питам и технически въпрос. Гледахме една кола. Много хубава обаче въртя в продължение на 10сек докато запали. Даже по едно време мислех да и дръпна ключа да не се мъчи. Докато въртеше пушеше сиво. Като запали почна да пуши черно. Отделно тракаше маховика, но това е ясно. За паленето ми е интересно - до сега всички запалиха от раз даже най големите дараци, а тази видимо запазена външно и от към интериор пък няма палене и пуши яко. Странното е, че поработи 1-2мин и продължи да пуши черно. Имаше стена отзад - оставихме черно петно. На какво може да се дължи това. Чак за такъв проблем с паленето не бях виждал тема до сега. Иначе колата видимо много хубава на външен вид и като интериор. Няма ръжда по мостовете, обичайните места като копчетата за ел стълката непокътнати. Цената е прилична.
    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...48963306028080
    Last edited by maxpower; 22-05-2019 at 21:34.

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2018
    Location
    Burgas
    Age
    48
    Posts
    239

    Default

    Конкретния екземпляр, се продава от доста време вече. Цената по спомен в началото бе 5499лв. и ту я сваляха, ту я вдигаха отново... Според мен я пропусни и търси нещо друго.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16V ELEGANT/SPORT & Fiat Bravo 1.9JTD GT

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    .....дизел само тежкотоварна техника.....
    Само да допълня по темата за дизела, че времената, в които дЕдо е връткал геврека по текезесарските ниви е отдавна отминала и за никого не е тайна, че дизеловите агрегати имат много по-високо КПД, в сравнение с бензиновите. Тааа, тръцкайте си там на чесън, бензин, газ, мас, оцет и оставете хората да си карат на каквото искат.

    ААа и стига с тия руснаци, аман от спомени от времето на студената война, лозунги за вечна дружба, братски народи и други тъпотии от преди 10 ти Ноември. Като толкова ви харесва, емигрирайте в Китай. Там комунизмът е в разгара си. Може да се преквалифицирате в някой тамошен локал за бързо хранене, с по-малко брашно и повече пилешко.

  15. #30
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by driftmaster View Post
    Само да допълня по темата за дизела, че времената, в които дЕдо е връткал геврека по текезесарските ниви е отдавна отминала и за никого не е тайна, че дизеловите агрегати имат много по-високо КПД, в сравнение с бензиновите. Тааа, тръцкайте си там на чесън, бензин, газ, мас, оцет и оставете хората да си карат на каквото искат.

    ААа и стига с тия руснаци, аман от спомени от времето на студената война, лозунги за вечна дружба, братски народи и други тъпотии от преди 10 ти Ноември. Като толкова ви харесва, емигрирайте в Китай. Там комунизмът е в разгара си. Може да се преквалифицирате в някой тамошен локал за бързо хранене, с по-малко брашно и повече пилешко.
    А бе голобрадко, какъв ти е проблема...?....12 поста от как си се регистрирал 10 ме цитираш......раздела за икономика и политика не е тук, какъв комунизъм те тресе.... ....сорри, ако съм ти създал комплекс.....дано като ти поникне брада да вникваш за какво се говори в темата......не е за дизел, а за избор на автомобил, а това, че твоят създател е разводнява....е друг въпрос...
    п.п...не ми се спори повече с овцата Доли на dhtj
    Last edited by Бобби; 29-05-2019 at 00:51.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •