Results 1 to 7 of 7

Thread: Бензинова Giulietta

  1. #1

    Default Бензинова Giulietta

    Здравейте,

    След доста размишления и дори огледи на място на 159/Brera стигнах до извода, че най-добрият вариант за бензинова Алфа и бюджет 11-12к е именно Жулиетата.
    За съжаление обаче пазарът е твърде скромен и за момента 2 обяви хващат око:

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...6&slink=axjcjr

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...7&slink=axjcjr

    Ще съм благодарен на мнения и за двете обяви. Като предпочитанията ми накланят към Плевенската (двигател и цвят като основни разлики и по-малък пробег, ако изобщо е реален), но ми е малко далечко за съжаление. Та ще се радвам ако има някой колега около този край и е имал възможност да я погледне да сподели в какво състояние е колата.

    Мерси.

  2. #2

    Default

    Някой поне да препоръча сервиз в Плевен? Да знам къде да я карам, за да я погледнат.

  3. #3

    Default

    Утре ако работят ще мина да погледна плевенската.

  4. #4

    Default

    Много благодарности, колега!

  5. #5

    Default

    Минах, видях я.

    На първо четене е много истинска и запазена кола.
    От Италия е и няма ръжди.
    Вътре и вън е на 90% от ново състояние. Няма вдлъбнатини или драскотини по боята (признаха че е пастирана, но не е боядисвана).
    Салона е супер запазен, седалките са като нови. Забележки почти няма. Едно поизтъркано копче на сиди-то и една спукана решетка на тонколонката. И това е всичко. Волана - като нов, педалите - много запазени, ръчната, лоста, врътките по климатика и т.н. всичко е без драскотина.

    В моторния отсек също е добро положението. Течове не видях, всички флуиди са си по местата, антифриза е чист и бистър(на минимума е, значи не е доливан).
    Багажника мисля че не е ползван за нищо друго освен покупки. Чист и запазен. Няма петна, няма скъсано, никой не е возил тухли или винкели

    Колата пали веднага, и работи нормално и равномерно. Не светят никакви грешки по таблото. Музиката и климатика са изправни.
    Не видях изтекли амортисьори, пружините са здрави и без ръжди.

    Минуси - джантите са надрани всичките. Дискове за смяна. Гумите не стават.
    Не съм я карал, защото трябваше да се поместят още 4-5 коли за да излезе тази и не настоявах. Размърдах я на място само. Съединителя е мек, отделя около средата.

    Кълнат се, че километрите са истински. Склонен съм да вярвам предвид състоянието, а и намерих лепенки по двигателя за обслужването. 2015г. е била на 101 000км.

    На твое място щях да отида и да я взема.
    Но само ако си сигурен, че търсиш жулиета.

    Моето мнение е, че 159 е по-приятната кола. По-луксозна, по-класна, по-красива. 2.2жтс е по-"премиум" двигател от тоя 1.4 миксер. Работи много по-меко, по-тихо и без вибрации.
    Last edited by dhtj; 25-05-2019 at 02:13.

  6. #6

    Default

    Отново, много ти благодаря за детайлната информация и за това, че си отделил време да я погледнеш, човек!

    Като цяло не съм отписал твърдо 159-ката, но това, което предлага пазара към момента + доста по-високия разход на 2.2 JTS пред 1.4 TB накланят везните към Жулиетата.
    В близките дни може би ще организирам едно пътуване до Плевен, за да я зърна и аз на живо и да се надяваме, че ако всичко е наред (и успея да я спазаря) ще си я прибера.

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    33

    Default

    Ще използвам темата за въпроса си.

    Някой гледал ли е тази Жулиета - https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...4&slink=derh1u или има ли колега от Асеновград, който може да я погледне?
    Romeo 147, TS 1,6 2001

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •