Здравейте, колеги!

Наскоро закупих Алфа 156 седан 2.0TS (от подписа), от бивш съфорумец. Първи личен автомобил ми е и съм сравнително бос.
Автомобила си има нормални за годините си проблемчета тук и там, с които съм се съгласил при покупката, просто искам да оправя което е възможно и "баба" да е изрядна.

На диагностиката излизат няколко грешки, за които ще съм благодарен, ако някой може да помогне с разчитането и локализирането на проблемите.

Колата е газ/бензин и не включвам периодично появяващите се грешки за ламбда и адаптация. Изписвам останалите както ги показва в MES.

За ECU:
1. P0605 - Control unit faulty; Invalid Signal; Fatal - не се трие, не свети лампа на таблото

За Airbag: (Driver+Passenger)
2. 0B - Driver's squib in O.C.; Present - появява се отново след изтриване
3. 0B - Driver's squib in O.C.; Intermittent - тази си стои постоянно

За ABS:
3. 2A - Failure Lamp; Generic; 20 - вероятно казва че ми свети лампата на таблото
4. 0B - Front right speed sensor in O.C.; Generic; 20 - нещо не е наред десния сензор за ABS, кажете как да си го проверя

Относно последната грешка, ако проблема е в самия датчик, препоръчайте магазин в района на Варна или ако някой има втора ръка. Колко струват ?

Бонус последен въпрос:
Не ми свети светлината за движение назад. Със сензор на кутията ли е или има ключе на скоростния лост? Къде да погледна ? Крушката на задния капак е здрава, само една е, монтирана от лявата страна. Видях че има кабели и цокъл и отдясно, не съм я пробвал там.

Благодаря предварително!