Results 1 to 3 of 3

Thread: Грешки при диагностика на наскоро закупена 156

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Девня, България
    Posts
    2

    Question Грешки при диагностика на наскоро закупена 156

    Здравейте, колеги!

    Наскоро закупих Алфа 156 седан 2.0TS (от подписа), от бивш съфорумец. Първи личен автомобил ми е и съм сравнително бос.
    Автомобила си има нормални за годините си проблемчета тук и там, с които съм се съгласил при покупката, просто искам да оправя което е възможно и "баба" да е изрядна.

    На диагностиката излизат няколко грешки, за които ще съм благодарен, ако някой може да помогне с разчитането и локализирането на проблемите.

    Колата е газ/бензин и не включвам периодично появяващите се грешки за ламбда и адаптация. Изписвам останалите както ги показва в MES.

    За ECU:
    1. P0605 - Control unit faulty; Invalid Signal; Fatal - не се трие, не свети лампа на таблото

    За Airbag: (Driver+Passenger)
    2. 0B - Driver's squib in O.C.; Present - появява се отново след изтриване
    3. 0B - Driver's squib in O.C.; Intermittent - тази си стои постоянно

    За ABS:
    3. 2A - Failure Lamp; Generic; 20 - вероятно казва че ми свети лампата на таблото
    4. 0B - Front right speed sensor in O.C.; Generic; 20 - нещо не е наред десния сензор за ABS, кажете как да си го проверя

    Относно последната грешка, ако проблема е в самия датчик, препоръчайте магазин в района на Варна или ако някой има втора ръка. Колко струват ?

    Бонус последен въпрос:
    Не ми свети светлината за движение назад. Със сензор на кутията ли е или има ключе на скоростния лост? Къде да погледна ? Крушката на задния капак е здрава, само една е, монтирана от лявата страна. Видях че има кабели и цокъл и отдясно, не съм я пробвал там.

    Благодаря предварително!
    Alfa Romeo 156 2.0TS '97

  2. #2
    започва да се пристрастява andreev1's Avatar
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    34

    Default

    Здрасти колега!

    Относно еърбеговете - свети ли лампа на таблото? Ако свети, провери цълтите конектори на възглавниците дали не са се измъкнали случайно или дали не правят лош контакт - И при мен на 147-цата ми го имаше проблема и ми светеше жълтата лампа на таблото и бръкнах под шофьорското и пасажерското място да пристегна жълтите конектори.

    Относно грешката на ECU-то, сигурно се е появила назад във времето и мисля, че е много вероятно да се е появила като са слагали газта.

    За ABS-a мога само да те излъжа нещо, нека някой друг се изкаже по въпроса.

    за лампата - провери дали се подава достатъчно волтаж към лампата за заден ход като включиш на задна. Ако се подава, а не свети проблема е в самата лампа, а ако не се подава - като отвориш капака на колата, махнеш акумулатора и стигнеш до скоростната кутия със селектора - провери дали там не се е замърсила или извадил датчика за заден ход от селектора.

    Дано съм помогнал! =)
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 190hp+ Blackline 🖤

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Девня, България
    Posts
    2

    Default

    Благодаря за помощта и информацията, колега!

    Свети лампата за еърбега, да. Като дам на контакт светва, после изгасва за няколко секунди и светва за постоянно.
    Под пасажерската седалка има такава букса, щракната е добре. Тествах кантара на диагностиката и отчита правилно. Под шофьорската седалка не намерих такава букса.
    Колата е с 2 еърбега, другия изглежда работи. Възможно ли е нещо във волана да е прекъснато ?

    EDIT: Лентовите кабели от 1.8 и 2.0 еднакви ли са ?

    Относно светлините за заден ход - размених крушките със задния халоген и са здрави. Утре ще отворя пак да замеря за напрежение и да огледам по кутията, че в момента вали.

    EDIT2: Замерих си напреженията, и от двете страни на задните светлини има 12V и нищо не свети. Смених ги с тези на халогените отново и там светят.
    Last edited by vasilvalchev; 18-05-2019 at 15:45.
    Alfa Romeo 156 2.0TS '97

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •