Results 1 to 12 of 12

Thread: Алфа 156 1.8 lpg при въртене вчера се получи взрив някъде от задната част на двигател

  1. #1

    Default Алфа 156 1.8 lpg при въртене вчера се получи взрив някъде от задната част на двигател

    Колеги колата ми е на газ много години, вчера бях до село и паркирах колата на стръмен път с предницата нагоре, като трябваше да тръгвам врътнах и нещо издумка силно, върнах бързо ключа, огледах нещо да не се запали но видимо нямаше нищо. Врътнах пак и пак се получават тези взривове и едва едва гори неритмично и гасне. След това при тегленето когато вкарах пета скорост двигателя издава странен звук грррр заветното помагайте!

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Каква е газовата уредба?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Ако е с пластмасов всмукателен колектор, може да е гръмнал.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    Ако е с пластмасов всмукателен колектор, може да е гръмнал.

    Има познал резултата. Ако си с обикновена газова си сложи метален колектор. То и за инжекцион е полезен, защото и те пущините гърмят понякога.Пропускащи дюзи и стар изпарител и като нищо може всмукателната, баранар с ауспуха да се напълнят с газ и..... Честита нова година!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5

    Default

    Нямам представа всмукателния/изпускателния колектор какъв е, сега ще отида да проверя. Газов инжекцион е на прогас, изпарителя е старичък стана 50к километра не съм го сменял. Къде се намира този колектор и мога ли сам да се опитам да го поправя. Това възможно ли е да е причината при тегленето на колата на скорост да се чува стганен звук?

  6. #6
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp4 View Post
    Нямам представа всмукателния/изпускателния колектор какъв е, сега ще отида да проверя. Газов инжекцион е на прогас, изпарителя е старичък стана 50к километра не съм го сменял. Къде се намира този колектор и мога ли сам да се опитам да го поправя. Това възможно ли е да е причината при тегленето на колата на скорост да се чува стганен звук?
    Намира се в задната част на двигателя, махаш декоративния пастмасов капак върху мотора и ще го видиш. Черен, пластмасов. Ориентирай се по пътя на въздуха - след дросела се намира. Има вероятност ако е много цъфнал да е скъсал и кабела на датчика на коляновия вал. Поправка едва ли ще е възможна, сменя се с друг. Малко е криво за смяна, но не е невъзможно в домашни условия. Странния звук като гъргорене е най-вероятно точно от това.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  7. #7

    Default

    Точно това се е случило колега пукнал се е колектора и е откачил една букса другите бяха закачени, вчера я поразхвърлих за час вечерта преди да се мръкне. Днес ще доразглобя ще погледна как мога да го сменя. Каква част ще ми препоръчате да взема? Един колега по нагоре в поста спомена за метален колектор. Има ли такива и правилно ли е да се използват или да си купя пластмасов пак?

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by plamenp4 View Post
    Точно това се е случило колега пукнал се е колектора и е откачил една букса другите бяха закачени, вчера я поразхвърлих за час вечерта преди да се мръкне. Днес ще доразглобя ще погледна как мога да го сменя. Каква част ще ми препоръчате да взема? Един колега по нагоре в поста спомена за метален колектор. Има ли такива и правилно ли е да се използват или да си купя пластмасов пак?

    Пластмасовият е по-гладък и теоретически не пречи на пълненето. Всичко останало са само недостатъци. Слагат се пластмасови, понеже са по-евтини за производство. Но нека и другите кажат!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9

    Default

    Пластмасовия колектор на 156 1.8 и 2.0 е с променлива дължина, има една клапа вътре, направено е с цел резонансно пълнене. Ако сложиш колектор без клапи(метален) , ще загубиш сила по целите обороти.

  10. #10
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    На Lancia Lybra е метален,значи може,въпросът е дали съвместим?
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  11. #11
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    512

    Default

    С тази разлика, че на Либра бензиновите мотори нямат нищо общо с тези на Алфата. И на Либра мотора е с клапи.
    Last edited by nicks1; 07-06-2019 at 20:24.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  12. #12

    Default

    Извадих стария пукнат колектор залепих го и го върнах обратно като тази част вътре я премахнах тъй като беше счупена. Сглобих колата запалих и гасне. Пали единствено ако подавам газ и я задържа. Явно без тази част вътре не може да се получи и трябва да купя изправен колектор, прав ли съм или нещо не съм я сглобил както трябва?!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •