Results 1 to 15 of 21

Thread: Помощ за избор на баткомобил

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Помощ за избор на баткомобил

    Здравейте колеги ,
    наумил съм си да сменям алфата (159 1.9 ) тъй като ми трябва нещо на газ/бензин заради непосилната цена на нафтата в последно време. Като цяло съм доволен от спорт вагончето , малко неудобно е за ремонти пред блока поради факта че всичко е сбутано и няма място гайка да падне... но съм доволен .. от зимата 2017 до сега я карам и като проблеми съм имал само запушване на геометрия (така я взех и турбото пренадува ше ако я настъпиш по рЕзко), събираше вода в шофьорската врата (но и този проблем отстраних) прецака ми се датчика на термостата, но и това оправих с нов... като цяло все нормални неща .. цената за частите като за кола 2006 бяха супер , приемливи.. и в този ред на мисли търся нещо подобно , само че бензинов вариант с газ .. оглеждах се за 155, 164,166 .. тъй ако чувам лоши отзиви за 156 (главно заради окачване и електроника)... като мотори предпочитам нещо от 1.8 нагоре .. но нямам идея как стоят нещата при Twin spark и какво допълнителни консумативи имат .. също ме изкефи една 166-за на приятел койо я има от скоро с 2.5 v6 мотор .. но той в има от скоро и неЩе може да ми даде мнение .. ще се радвам да споделите вашите мнения за кола която ще се ползва за евридейка .. и ще се кара предимно повече смесено и по-малко градско .. до работата ми са около 15/20 км и държа да не е компромисен вариант от рода на 1.6 защото чесио ходя и на планински обиколки и е важно да има силица в изкачването .. какво бихте казали за 2.0 турбо мотора монтиран на 164? Като цяло заслужават ли си тея колички .. какво се гледа преди закупуване .. не държа да кма перфектна возия , нямам претенции дали ще вози твърдо или меко .. тъй като съм агресивен шофьор и си гинсръчвкам редовно и не обръщам внимание на това как вози , а как потегля .. благодаря Ви за вниманието

  2. #2

    Default



    Това ми се струва най-удачно за теб.
    Или 156ца.

    Иначе 156ците нямат никакви проблеми с електрониката. Аз имам 156 2.0 три години вече, един приятел дето си ги правим заедно има 156 1.8 от 15 години, имам и още двама познати със 156ци 1.6 и 2.4, никой не се е оплакал от някакви проблеми с електрониката. Само окачване. Само това е някаква грижа, но ако сложиш хубави части не е толкова зле. И вози доста по-комфортно от 145\146.

    155 и 164 аз не бих гледал защото са много дърти вече, а и са сравнително редки и части за тях ще е все по-трудно да се намират.

    Докато 156ците са най-продаваните алфи изобщо, произвеждани са до 2005-6, а доста от частите са им съвместими с на 147 и ГТ, което значи че още доста време ще се намират части по магазините.

    Иначе относно моторите - 2.0 спарка определено е най-приятен за каране спрямо 1.6 и 1.8.
    V6 e готино, но няма да ти излезе икономията с него. Голям разход, скъпа газова, скъпо обслужване, забрави го, ако търсиш евтино...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20190602-153846.jpg   Screenshot_20190602-153914.jpg  

  3. #3
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,236

    Default

    Здравей,

    От автомобилите към които си се насочил са коренно различни предвид въздраста им. Според мен за евридей автомобил от изброените от теб става 166. Понеже е най-нова от другите, най-безопасна и по лесно се намират части сравнение с другите.
    Моторът 2.5 е страхотен, развърта се най-бързо от всички, защото е най-късоходовия от всички арезета.
    След малки и не толкова скъпи модификации почва да върви много добре и в ниски към средни обороти. Моят съвет е да гледаш за запазен екземпляр 166 2.5. или 3.0.
    Успех!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #4
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Тая тема я четем за втори път.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...%E7%E0-166-GTV
    Ние не можем да ти изберем на теб кола, нито да я наплатим вместо теб.
    Ако не проявиш малко решителност, няма да стане, и на 4-тата тема.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #5

    Default

    Проблема е че взех отново 159-ка видимо обслужена с Лемфьодер .. и беше с газов инжекцион 2-ка jts .. но я караше бащата и от време на време яз .. окачването предаде Богу дух .. по двигателя нон стоп нещо излизаше за 3 месеца смених абсолютно всички датчици .. радвах й се около 4 месеца докато jtd-то ловеше прах ... не посмях да взема GTV , а и го продадоха въпросното което гледах .. като цяло съм доста разочарован , все едно да караш 1.6 вагаджийски мотор .. беше при мен около 3 смени на масло иначе казано 21 к км .. и от смяна до смяна гореше по литър / литър и половина масло .. може да не съм случил на кола ... направих я и си избих парите така да се каже ... сега за това пускам втори път тема .. за да взема нещо читаво което ще си го карам без проблеми идеята е да не е дизел заради цената му .. може и 12 литра да ми даде разход на 100 км но цената на газта ще оправдае разхода .. приятел с s3 BAM мотор и чип .. ходи до нашия град с 20 лева горе долу .. аз със 20 лева при тази цена на дизела вече не мога да стигна ... преди можех когато дизела беше под 1,80 за литър ... надявам се схванахте на къде бия ... засилвания не мисля да правя на сегашната ми алфа махнах ЕГР и вихрови клапи .. наложи се лек ремап като исках да се запазят максимално близки заводаките данни ... правена е в Пловдив ... замерена е 163 коня на колела .. и първо ми замина помпатя на съединителя .. а сега колата понякога като я вкарам в лютеницата отново педала точно накрая не иска да се върне сам ... нямам нищо против глезотийки от типа на силов тунинг .. но не е за мен .. аз мога само да обслужвам и да въртя гуми на пясък или сняг защото ми е жал за гумите и окачването .. за това търся нещо здраво .. а какъв е компромисния вариант при 156 с окачването .. има ли разлика при фейслифт или преди .. ? Носачите скъпи ли са и колко излиза цялата предница ? 2.0 туин Спарк надежден ли е какво има като допълнителен консуматив ? .. искам тоя път да си направя сметката от по далеч

  6. #6
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...52755922553594
    Аз бих погледнал тази.
    Колко излиза цялата предница е много относително... на какви цени купуаш частите и сам ли ги сменяш или в сервиз... винаги може да има непредвидени разходи. Бензинова 156 туйн спарк тръдно се намира в достатъчно свежо състояние...
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  7. #7

    Default

    Ами аз имах w210-ка носачите , биалетко сам си сменях и после само ходех за реглаж .. спестявах около 200 лева .. но въпреки че е стар само двата долни носача излизат 630 лева .. водната помпа ми беше 280 и за това го махнах .. и се чудех много за 190-ка или 124-ка но там има и допълнителни консумативи като карета на Кардан и висящ лагер .. и не съм видял белези на Кардан и услугата ми излезе 400 лв с труд .. за това по добре предно предаване колкото и да мине неудобно зимата. А на какъв интервал се подменя предницата на 156 ? Ще издържи ли 2 години на пример .. имам човек от Варна който ми дава оригинални авточасти на добра цена на марката Феби ... по нашите пътища колко ще издържи?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •