Здравейте колеги ,
наумил съм си да сменям алфата (159 1.9 ) тъй като ми трябва нещо на газ/бензин заради непосилната цена на нафтата в последно време. Като цяло съм доволен от спорт вагончето , малко неудобно е за ремонти пред блока поради факта че всичко е сбутано и няма място гайка да падне... но съм доволен .. от зимата 2017 до сега я карам и като проблеми съм имал само запушване на геометрия (така я взех и турбото пренадува ше ако я настъпиш по рЕзко), събираше вода в шофьорската врата (но и този проблем отстраних) прецака ми се датчика на термостата, но и това оправих с нов... като цяло все нормални неща .. цената за частите като за кола 2006 бяха супер , приемливи.. и в този ред на мисли търся нещо подобно , само че бензинов вариант с газ .. оглеждах се за 155, 164,166 .. тъй ако чувам лоши отзиви за 156 (главно заради окачване и електроника)... като мотори предпочитам нещо от 1.8 нагоре .. но нямам идея как стоят нещата при Twin spark и какво допълнителни консумативи имат .. също ме изкефи една 166-за на приятел койо я има от скоро с 2.5 v6 мотор .. но той в има от скоро и неЩе може да ми даде мнение .. ще се радвам да споделите вашите мнения за кола която ще се ползва за евридейка .. и ще се кара предимно повече смесено и по-малко градско .. до работата ми са около 15/20 км и държа да не е компромисен вариант от рода на 1.6 защото чесио ходя и на планински обиколки и е важно да има силица в изкачването .. какво бихте казали за 2.0 турбо мотора монтиран на 164? Като цяло заслужават ли си тея колички .. какво се гледа преди закупуване .. не държа да кма перфектна возия , нямам претенции дали ще вози твърдо или меко .. тъй като съм агресивен шофьор и си гинсръчвкам редовно и не обръщам внимание на това как вози , а как потегля .. благодаря Ви за вниманието