Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Помощ за избор на баткомобил

  1. #1

    Default Помощ за избор на баткомобил

    Здравейте колеги ,
    наумил съм си да сменям алфата (159 1.9 ) тъй като ми трябва нещо на газ/бензин заради непосилната цена на нафтата в последно време. Като цяло съм доволен от спорт вагончето , малко неудобно е за ремонти пред блока поради факта че всичко е сбутано и няма място гайка да падне... но съм доволен .. от зимата 2017 до сега я карам и като проблеми съм имал само запушване на геометрия (така я взех и турбото пренадува ше ако я настъпиш по рЕзко), събираше вода в шофьорската врата (но и този проблем отстраних) прецака ми се датчика на термостата, но и това оправих с нов... като цяло все нормални неща .. цената за частите като за кола 2006 бяха супер , приемливи.. и в този ред на мисли търся нещо подобно , само че бензинов вариант с газ .. оглеждах се за 155, 164,166 .. тъй ако чувам лоши отзиви за 156 (главно заради окачване и електроника)... като мотори предпочитам нещо от 1.8 нагоре .. но нямам идея как стоят нещата при Twin spark и какво допълнителни консумативи имат .. също ме изкефи една 166-за на приятел койо я има от скоро с 2.5 v6 мотор .. но той в има от скоро и неЩе може да ми даде мнение .. ще се радвам да споделите вашите мнения за кола която ще се ползва за евридейка .. и ще се кара предимно повече смесено и по-малко градско .. до работата ми са около 15/20 км и държа да не е компромисен вариант от рода на 1.6 защото чесио ходя и на планински обиколки и е важно да има силица в изкачването .. какво бихте казали за 2.0 турбо мотора монтиран на 164? Като цяло заслужават ли си тея колички .. какво се гледа преди закупуване .. не държа да кма перфектна возия , нямам претенции дали ще вози твърдо или меко .. тъй като съм агресивен шофьор и си гинсръчвкам редовно и не обръщам внимание на това как вози , а как потегля .. благодаря Ви за вниманието

  2. #2

    Default



    Това ми се струва най-удачно за теб.
    Или 156ца.

    Иначе 156ците нямат никакви проблеми с електрониката. Аз имам 156 2.0 три години вече, един приятел дето си ги правим заедно има 156 1.8 от 15 години, имам и още двама познати със 156ци 1.6 и 2.4, никой не се е оплакал от някакви проблеми с електрониката. Само окачване. Само това е някаква грижа, но ако сложиш хубави части не е толкова зле. И вози доста по-комфортно от 145\146.

    155 и 164 аз не бих гледал защото са много дърти вече, а и са сравнително редки и части за тях ще е все по-трудно да се намират.

    Докато 156ците са най-продаваните алфи изобщо, произвеждани са до 2005-6, а доста от частите са им съвместими с на 147 и ГТ, което значи че още доста време ще се намират части по магазините.

    Иначе относно моторите - 2.0 спарка определено е най-приятен за каране спрямо 1.6 и 1.8.
    V6 e готино, но няма да ти излезе икономията с него. Голям разход, скъпа газова, скъпо обслужване, забрави го, ако търсиш евтино...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_20190602-153846.jpg   Screenshot_20190602-153914.jpg  

  3. #3
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Здравей,

    От автомобилите към които си се насочил са коренно различни предвид въздраста им. Според мен за евридей автомобил от изброените от теб става 166. Понеже е най-нова от другите, най-безопасна и по лесно се намират части сравнение с другите.
    Моторът 2.5 е страхотен, развърта се най-бързо от всички, защото е най-късоходовия от всички арезета.
    След малки и не толкова скъпи модификации почва да върви много добре и в ниски към средни обороти. Моят съвет е да гледаш за запазен екземпляр 166 2.5. или 3.0.
    Успех!
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  4. #4
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Тая тема я четем за втори път.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...%E7%E0-166-GTV
    Ние не можем да ти изберем на теб кола, нито да я наплатим вместо теб.
    Ако не проявиш малко решителност, няма да стане, и на 4-тата тема.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  5. #5

    Default

    Проблема е че взех отново 159-ка видимо обслужена с Лемфьодер .. и беше с газов инжекцион 2-ка jts .. но я караше бащата и от време на време яз .. окачването предаде Богу дух .. по двигателя нон стоп нещо излизаше за 3 месеца смених абсолютно всички датчици .. радвах й се около 4 месеца докато jtd-то ловеше прах ... не посмях да взема GTV , а и го продадоха въпросното което гледах .. като цяло съм доста разочарован , все едно да караш 1.6 вагаджийски мотор .. беше при мен около 3 смени на масло иначе казано 21 к км .. и от смяна до смяна гореше по литър / литър и половина масло .. може да не съм случил на кола ... направих я и си избих парите така да се каже ... сега за това пускам втори път тема .. за да взема нещо читаво което ще си го карам без проблеми идеята е да не е дизел заради цената му .. може и 12 литра да ми даде разход на 100 км но цената на газта ще оправдае разхода .. приятел с s3 BAM мотор и чип .. ходи до нашия град с 20 лева горе долу .. аз със 20 лева при тази цена на дизела вече не мога да стигна ... преди можех когато дизела беше под 1,80 за литър ... надявам се схванахте на къде бия ... засилвания не мисля да правя на сегашната ми алфа махнах ЕГР и вихрови клапи .. наложи се лек ремап като исках да се запазят максимално близки заводаките данни ... правена е в Пловдив ... замерена е 163 коня на колела .. и първо ми замина помпатя на съединителя .. а сега колата понякога като я вкарам в лютеницата отново педала точно накрая не иска да се върне сам ... нямам нищо против глезотийки от типа на силов тунинг .. но не е за мен .. аз мога само да обслужвам и да въртя гуми на пясък или сняг защото ми е жал за гумите и окачването .. за това търся нещо здраво .. а какъв е компромисния вариант при 156 с окачването .. има ли разлика при фейслифт или преди .. ? Носачите скъпи ли са и колко излиза цялата предница ? 2.0 туин Спарк надежден ли е какво има като допълнителен консуматив ? .. искам тоя път да си направя сметката от по далеч

  6. #6
    Запален алфист markoff's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    София; Сливен
    Age
    42
    Posts
    354

    Default

    https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...52755922553594
    Аз бих погледнал тази.
    Колко излиза цялата предница е много относително... на какви цени купуаш частите и сам ли ги сменяш или в сервиз... винаги може да има непредвидени разходи. Бензинова 156 туйн спарк тръдно се намира в достатъчно свежо състояние...
    146 1.3 боксер 1996г. EX
    156 SW 1.9 JTD 8V 2002

  7. #7

    Default

    Ами аз имах w210-ка носачите , биалетко сам си сменях и после само ходех за реглаж .. спестявах около 200 лева .. но въпреки че е стар само двата долни носача излизат 630 лева .. водната помпа ми беше 280 и за това го махнах .. и се чудех много за 190-ка или 124-ка но там има и допълнителни консумативи като карета на Кардан и висящ лагер .. и не съм видял белези на Кардан и услугата ми излезе 400 лв с труд .. за това по добре предно предаване колкото и да мине неудобно зимата. А на какъв интервал се подменя предницата на 156 ? Ще издържи ли 2 години на пример .. имам човек от Варна който ми дава оригинални авточасти на добра цена на марката Феби ... по нашите пътища колко ще издържи?

  8. #8

    Default

    Горни носачи - 2 бр има колата, по 86 лв оригинал ТРВ с отстъпка взех преди 2 години. Хубаво е да са ТРВ, ако искаш да изкарат дълго.
    Долни носачи 2 бр, сложих някви ментаци (един атек и един старлайн) по 80лв , не е задължително да са маркови, все карат достатъчно дълго.
    Тампони на стаб щанга - 2бр по 18лв ако искаш хубави "оригинални" (реално оригинални няма, само цяла щанга се продава). Може и ладови по лев.
    Биалетки ТРВ - 2бр по 18лв .
    Кормилните накрайници и те са евтини 15-20-30лв... зависи каква марка и каква отстъпка.

    До тука около 40 000км съм минал откакто сменях тея чаркове и нямам някакви сериозни оплаквания. Единствено тампоните на щангата потропват при неравности с ниска скорост, но тва е щото щангата явно е износена...

    Оригиналните ми носачи бяха изкарали 140 000км и 19 години. Още си ги пазя , имат си щампа '98.

    Ангренажния комплект ти е 200лв с водната помпа.
    Масло, аз лично карам с 10в40, 5 литра ти стигат, квото искаш - тотал, кастрол, бардал и т.н. За 30-60лв се оправяш все с масления филтър.
    Горивен филтър няма. Турбо няма. ЕГР няма, Вихрови клапи няма, ДПФ няма, демпферен маховик няма, кутиите са здрави, дюзите са безпроблемни.
    Имаш един вариатор за 300-400лв, дето кара 100+хил км и ако е сменян преди тебе няма нужда от смяна и един комплект свещи за 120лв, дето карат и те над 100 000км.

    Ламбда сонда - 100тина лева, и тя умира към 20тата година, дебитомер 140 кинта, но най-често се разминава само с почистване. Съединител 200-300лв.
    Last edited by dhtj; 03-06-2019 at 09:56.

  9. #9

    Default

    40 хиляди километра са добре ако наистина е така .. по принцип не си падам по рециклирането само на шарнири или само на и тампони .. обичам да взема нова част и старата да остане за резерва и евентуално да се ползва при нужда ... а каква е разликата между 156 sport wagon и алфа crosswagon .. само заради това че е 4х4 ли е с друго наименование? Окачването същото ли е? Не съм се спрял точно на комби .. просто съм маняк на тема “музика” и знам как звучи в отворен обем (комби) и как се усеща в затворен обем (седан/купе) .. но за сега по-клоня към седанче заради по - лекото купе .. а този вариатор каква Роля играе? Управлява тока на вторите свещи ли? И как стоят нещата с вторите свещи .. на каква цена вървят на пазара .. до сега бях свикнал да взимам на 4/5 години по едни подгревни на Беру и ги изхвърлям преди да са отказали т.е като започне да напича само 1/2 см от върха .. по принцип чакам едни парички от земя под наем това лято най късно началото на есента и ще разполагам с 2700/3000~ лв приблизително .. не знам ще успея ли да взема нещо читаво за тези пари тъй като не обмислям да махам 159-ката тъй като ме спаси вече от себеподобна в бензинов вариант ..

  10. #10

    Default

    Вариатора променя фазите на разпр. вал. След 100-150 хил км почва да трака като дизел. Можеш да си караш така, не пречи. Но ако го смениш, няма да ти се налага повече.

    За свещите ти казах. 120-160лв струва комплекта от 8 свещи. Платинени или иридиеви. И тях като ги сложиш веднъж, няма да ти се налага да ги сменяш повече.
    Има и евтини, но не си струва да ги сменяш през 1-2 години...

  11. #11

    Default

    Добре благодаря за изчерпателната информация за 156 .. а защо деигателя 2.5 да харчи много .. на извън градско го дават 7/8 на 100 .. превърнато в пари 7/8 лева на 100 км .. отново е по ниска цената от колкото е момента .. аз 100 км мога да ги мина със 5.5/6 литра но цената скапва всичко.. тия двигатели с верига ли са ? Какви са им болежките? И ако се има предвид че ще е върху 156 .. не е ли по тежък т.е да съкращава живота на предницата ? Може ли да получа и отзиви и за 166 с този мотор или 2.0 туин Спарк .. много се колебая .. като коне не са много далеч един от друг а и като разход .. както казах газовата е задължителна така че доста се двоумя ... ��

  12. #12

    Default

    Разходите по мотора не се ограничават до разхода му на газ. Помисли дали шестака е за теб, защото такива сметки на дребно могат после да те ухапят неприятно.
    Успех в избора.



  13. #13

    Default

    Има във форума мнения на колеги, всеки си е казал колко му гори колата, никъде не съм виждал шестак да гори 8/100 газ.

    Спарка може да падне на 8/100 газ с каране по ограниченията плюс 10-20км/ч макс, извънградско. Тоест със 100-110км/ч .
    Градско е 12-13-14л според зависи града и задръстванията. На мен средно си ми гори 10/100 твърдо, като карам много разнообразно, и софиийско градско, и селско, и извънградско, и магистрали, и от време на време я режа с по 180-200 профилактично.

    Шестака на газ е с поне 2 литра нагоре, от това което съм чел.
    Но както колегата Ачо каза, не само разхода му е грижата. Голям мотор в малък кош - няма бъркане.
    Малко хора се хващат да работят по него, щото хем е трудно, хем не му разбират. Ремъка му е "пет метра" и струва много пари тва обслужване заради труда. За стартер или за алтернатор се вадеше целия мотор мисля и т.н...
    Last edited by dhtj; 04-06-2019 at 02:47.

  14. #14

    Default

    Нито за стартер,нито за алтернатор се вади мотора,да свалянето им е приключение,но кефа от V6 е несравним.Относно разхода на гориво,при мен 22 градско и трудно под 12 извънградско,така че разход 8 може при 156 с 2.5 мотор да е трудно,но все пак е постижими.Какво те интересува колега за 166 с V6 мотор да помагам?
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  15. #15
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    С много леко каране може да падне под 8/100 извънградско, но това е само на бензин. На газ не съм карал арезе до сега, а и не мисля да го правя.
    Относно поддръжката около V6 при 156, въобще не се доближава до разход като на спарковете. За алтернатор или стартер се сваля магарето или се разкача двигателя от тампоните, за да може да се наклони под определен ъгъл, за да има достъп през подкалника до въпросните агрегати. Като цялo един от най-трудните за обслужване двигатели, като при 166 е малко по-добре положението, заради по-големият кош. Теглото на 156 2.5 е колкото на 2.4 моделите - т.е. натоварването в окачването няма да е по-различно.
    Обслужването на ремъци и ролки на този мотор е около 1300-1500лв с труда, иска винаги хубаво масло - аз карам с 5w50, но препоръчително е 10w60. Бобините са доста скъпи - 180лв за брой (харесва само Бош).
    Друг голям недостатък е, че климатикът е много слаб по дефолт... пълних го, ревизирах го... няма оправия. Много ме дразни и това колко много грее този двигател и лятото като загрее колата, перката се включва през минута. Решението е по-голям радиатор, изхвърляне на цялата климатична система, замяната на двете перки с една голяма.
    Иначе като вървеж, поведение, звук ... няма такава кола просто дава най-много емоция за сумата която плащаш... всеки път си казвам ще го махам този кенеф... и в мига в който я запаля и чуя звука студена...веднага забравям за всички разходи и проблеми които ми създава.

    Ето един кратък клип от който се вижда какво удоволствие придава колата -> https://youtu.be/09VB9lnkAlA
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •