Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 36

Thread: За групата във facebook ... и не само!

  1. #16
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    За съжаление си прав , действително положението е трагично . Младото поколение е под всякаква критики . Арогантни , нахални , нахакани и без никакво покритие . Изключително много ми липсва времето от преди 10 години когато в нашият град се събирахме голяма и много готина група от хора . На тези сбирки човек можеше да научи толкова много от хора знаещи и можещи, доказали се . Аз бях единствената жена , но никой никога не се е отнесъл пренебрежително или арогантно към мен, даже напротив . С много от тези хора сме в страхотни отношения и до ден днешен и можем да разчитаме един на друг за неща дори извън обсега на любимата марка кола . А сега в Ст.Загора по срещите ходят някакви разгонени тинейджъри които се държат така сякаш са едва ли не затворено общество и да отидеш на Алфа среща първо е немислимо ако още не си с памперс и второ е абсолютно безпредметно , защото от хора с подобно поведение и арогантност едва ли има какво да се научи . За съжаление от както Алфа Ромео стана по - достъпен автомобил всякакви индивиди се сдобиха с такива коли и избиват комплекси много стабилно . Но както вече някой беше написал това което се случва днес с младите хора е огледало на обществото което расте и заформя . Не смятам , че с такива млади хора ни очаква нещо добро , даже напротив . Всичко което се случва е трагично .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  2. #17

    Default

    Имало ли е време когато алфа ромео е държала цената си на вторичния пазар Предполагам сега стелвиото и джулията ще стабилизират това, но по мои спомени алфа ромео никога не е била скъпа марка

  3. #18
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Залагам една бира на това, че на сбирките на Бентли слушат Бах


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #19
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    Принципно едно време държаха сякаш една идея по - добра цена, но и нямаше толкова масово търсене както сега. Не знам до колко е добре Алфа да е масов автомобил , но имам усещането , че заради това спадна нивото на юзерите на тази марка коли . Просто Алфа си беше автомобил за ценители, а сега е за келеши избиващи комплекси .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Не са виновни младите хора. И ние сме били келеши и все още има много такива измежду нас.

    Колите одъртяват, стават все по-достъпни, ние също одъртяваме и с това дупката между поколенията се увеличава......

    Накратко - все закономерни процеси


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    Запален алфист Bella's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    418

    Default

    То проблема е, че масово младото поколение с всяка изминала година става все по - глупаво , по - арогантно , по - нагло и безпътно . Наблюдавайки тези млади хора се страхувам за онова което ни очаква след 10-тина години . Деградацията е пълна .
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW '2001
    140 HP + Chip Tuning -> ex
    Alfa Romeo 159 1,9 JTD SW '2006
    Born to make me happy

  7. #22
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Да бъдат баннати по IP всички по-млади от набор 83, и без това за нищо не стават.
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  8. #23
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Залагам една бира на това, че на сбирките на Бентли слушат Бах
    Готово.
    Аз залагам на Преслава.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #24
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    Да бъдат баннати по IP всички по-млади от набор 83, и без това за нищо не стават.
    О не, аз съм за младите, трябва да им се дава шанс, трябва да се ебават, трябва да се наказват, трябва да се научат да работят, трябва да изпитат някой несгоди, да усетят живота и т.н.... той е бая солен...дори и за богатите.....Не трябва да са потребители в живота както в интернет, защото не се получава.... получава се, но до време.......а бе всичко е секс образно казано, ама при младите и той е изкривен, защото трудно се самоопределят......не знам, ама всичко идва от интернет....и е прекалено заблуждаващо....много инфо за нищо.....едно е да го преживеещ, друго е да го прочетеш....затова все пак се вслушайте по някой път какво пее ретро радио, пак образно казано...))
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #25
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Аз обичам бичи мъда! Колко съм изял като студент! И гълъби сме трепали на Централни гробища, пак поради гастрономически причини. И келешите си ги обичам! Не знам какво правят и ми викат "чичо Скруч", че им се карам да не трошат джанката пред входа, обаче и аз и те знаят, че разликата в гледните ни точки са в разстояние на времето! И за нас са казвали, че сме лайна, пък виж.... абе да де! Но ако те не стават за нищо, то ние какви сме, че да им държим сметка. Те са наш провал, ако изобщо са провал. Абе говеждинки! Наздраве!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #26
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Групата е по-скоро към спам насочена, става за убиване на време, там за сериозни неща рядко се пише. Пък и да питаш за нещо свързано с техническата част(не какви джанти да сложа), половината мнения ще са просто колкото да напишем нещо.
    А за младите, във всяка група е така, няма как да се ограничи...келешлък..при някои отминава бързо, при други си остава до живот.
    От една страна не е добре, че алфите станаха масови коли(особено 156-166-147), но пък от друга аз точно така станах фен.
    Харесваме или не, това е реалността.
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  12. #27
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Залагам една бира на това, че на сбирките на Бентли слушат Бах
    Залагам две бири, че бентли и ролс със Уепенки на задният капак няма....)).....то все едно кралица с татуси да видиш...)...ама ново поколение, какво да правиш...?...освен да гледаш сейр....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #28

    Default

    Не знам, не знам....
    В България много мутро-чалга-идиоти си накупиха бентлита , та не би ме изненадало и някой да си го е нашарил с лепенки


  14. #29
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    Не знам, не знам....
    В България много мутро-чалга-идиоти си накупиха бентлита , та не би ме изненадало и някой да си го е нашарил с лепенки

    Тия от снимката са от гара Левски на някой цигански барон охраната...) или са албански шиптъри......както казваше баба ми:....кон се язди не по прилика, а кой го има....а аз ще ти кажа, за колко време ще го язди..тоя чичо гугал при направата на карти, какво ли не е снимал..
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #30
    Alfa Life, Alfa Love
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    Sofia
    Posts
    133

    Default

    Всичко е до възпитанието, което в днешни дни е изкривено и от там идва цялостният проблем. Достъпът до всякаква информация още от предучилищна и възмощонстта да видят и четат как живят и се държат големите батковци и какички и желанието им да им подражават ги кара да се държат по такъв начин. Проблемът е във всяко едно поколение и е по-комплексен от колкото си мислим. Популярните хора са примерите за младите, а 90% от тях не дават никакъв добър пример. Луксозният живот, парите, които показват по снимките в мрежите и съпоставката с техния и на техните родители, приятели и познати ги кара да стават материалисти и да пренебрегват по-важните ценности. Вече постоянно и навсякъде сме заобиколени от такива неща. За жалост целият свят е тръгнал натам. Алчност за притежаване на материални неща и сексуална целеустременост. Глупавите инфлуънсъри или там както се наричат и постоянните им публикации с разголени снимки, перфектни тела и охолен живот доста допринасят за това младите да искат да са като тях. Разбира се няма лошо да се стремиш към добър живот, но всичко трябва да е в мярка и съобразено с елементарните човешки ценности и да не забравяме, че сме тук за много кратко време и освен да го използваме единсветно за наша изгода, трябва да допринесем с нещо, иначе ставаме поредните пиявици на ресурси допринесли единсвено за торене на земята с човешки фекали. Тук идва въпросът, че на родителите не им се занимава с децата от ранна възраст да им покажат правилният баланс в живота. После се питате, защо са такива. Не всички млади са деградирали. Има и такива, които искат да учат, интересуват се и не са вирнали носа вертикално. Когато си научен на трудоще от малък е много по-добре, отколкото ходенето по паркове по цял ден и правенето на нищо. Радвам се че родителите ми са ме научили да бъда трудолюбив и да не седя с ръцете в джобовете. Аз лично смятам, че приспадам към тази категория млади индивиди.
    Last edited by mell0; 27-06-2019 at 15:20.
    Fiat Bravo II 1.4 16v

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •