Results 1 to 15 of 17

Thread: Парктроник alfa romeo 159

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Парктроник alfa romeo 159

    Здравейте, днес след като си смених маслото и ми изчистиха грешките ми спря парктроника и изписа сшедната грешка. От какво може да е това ? http://prikachi.com/images.php?images/881/9583881w.jpg

  2. #2

    Default

    От хлабава връзка в някой сензор, дефектирал сензор и т.н.... И понеже снощи ми светна и на мен същото нещо, днес ги преслушах на ухо, всички цъкат, но на МЕС ми изписа заден вътрешен десен. Мисля да сваля бронята и да погледна какво се случва. Друг вариант няма.. и да се поръчва нов.
    Съветвам те да направш същото, когато колата е в покой, натисни копчето на плафона за да активираш парктроника и доближи ухо до всеки сензор, трябва да чуеш цъкане(което в моя случай не ми помогна) или най-добре с диагностика(казва къде точно е проблема).
    Колегите да споделят откъде си поръчват сензори, че ще са ни нужни
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #3

    Default

    Мерси, колега, ще ги погледна.
    При мен пък точно в сухо време ми направи номер. Ще видим къде ще му излезе края.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #4
    Ентусиаст Verm1n's Avatar
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    София, Пловдив
    Age
    27
    Posts
    103

    Default

    Също става с вкарване на задна докато си на контакт, слушаш отзад кои издават звук, ако никой не издава звук може да е от буксата(извадена,мръсна,счупена), която е долу зад(под) бронята. Малко вероятно е да е от буксите,които влизат в самия модул или той е да е повреден.
    Датчиците аз лично си ги поръчах от Алиекспрес, по 10-12лв. бройката, взех 4,всичките различни марки и четирите работеха(пробвах ги от любопитство).
    Ex ALFA 156 1.8TS
    Now ALFA 159 1.9JTDm
    "How hard can it be?" - Въпрос, който си задавам преди да подхвана нещо.

  5. #5

    Default

    Ми аз поръчах вече 2(по 6 Евро бройката) да имам, ще изчакам да дойдат и тогава да разглабям,та гаранция, че ще реша проблема с едно сваляне на броня.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6

    Default

    Хванах момента в който ми светка на таблото за неизправен десен вътрешен сензор-като го напече яко слънцето, до тук добре. Сложих нов и няма индикация на таблото, цъка, но не отчита препядствие хванах че и още един цъка, но не алармира и цъка по-слабо, смених и него-същата работа. Новите са Валео, номера е същия като на оригиналните... Какъв може да е проблема? Този който ми записваше грешката също цъкаше по-слабо от другите два работещи. Сега всички цъкат абсолютно еднакво, но два работят, два не.... и никакви грешки.
    Last edited by undy; 13-07-2019 at 18:34.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •