Results 1 to 6 of 6

Thread: Причина за играене на оборотите на празен ход

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2018
    Location
    София
    Posts
    26

    Default Причина за играене на оборотите на празен ход

    Здравейте,

    Имам следната питанка за една баба 155, която обмислям да купя.

    Става въпрос за 1.8 8 клапана мотор.
    При работа на празен ход ако се отвори капачката на маслото оборотите започват да играят и плавно се стабилизират след около 30тина секунди.
    При слагане обратно на капачката - не помня точно, че не обърнах внимание..

    Та на някого случвало ли му се е това?
    Дали ще е запушен отдушника за картерни газове или самите вътрешности на двигателя са пред разпадане и искат смяна - бутала, биели и прочие.

    И отделно какво е поведението на един здрав двигател като му се отвори капачката, понеже на всички, които съм гледал до сега - духа през отвора и оборотите се променят леко, но досега не са играли, както при тази.

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    поморие
    Posts
    22

    Default

    Ако говориш за помориската проблема и се оправи след настройване на дебитомер смяна на комутатори и кабели

  3. #3
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by silviost View Post
    Здравейте,

    Имам следната питанка за една баба 155, която обмислям да купя.

    Става въпрос за 1.8 8 клапана мотор.
    При работа на празен ход ако се отвори капачката на маслото оборотите започват да играят и плавно се стабилизират след около 30тина секунди.
    При слагане обратно на капачката - не помня точно, че не обърнах внимание..

    Та на някого случвало ли му се е това?
    Дали ще е запушен отдушника за картерни газове или самите вътрешности на двигателя са пред разпадане и искат смяна - бутала, биели и прочие.

    И отделно какво е поведението на един здрав двигател като му се отвори капачката, понеже на всички, които съм гледал до сега - духа през отвора и оборотите се променят леко, но досега не са играли, както при тази.
    Нещо по пътя на въздуха след дебитомера не е наред (от някъде смуче явно)
    Това от друга страна е общо взето нормално ако маслоуловителя е в добро здраве. При отвиване на капачката за маслото, въздуха влиза в двигателя и през маркуча отива в онова тенекиеното което е или отстрани или отдолу на колектора, а от там отива в гофрирания маркуч след дебитомера. Тоя въздух не се отчита и се получава тоя дефект.
    При мен тоя маркуч отдавна съм го пуснал някъде надолу (като на жигула) а отвора в гофрирания маркуч е запушен.
    Last edited by mimouzunov; 11-06-2019 at 19:07.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #4
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by Fors7y View Post
    Ако говориш за помориската проблема и се оправи след настройване на дебитомер смяна на комутатори и кабели
    Понякога когато засмуква нерегламентирано въздух от някъде, човъркането в дебитомера го оправя това, един вид не се лекува проблема а се замаскира.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2018
    Location
    поморие
    Posts
    22

    Default

    Ако говори за помориската е моята затова казвам ��

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by silviost View Post
    Здравейте,

    Имам следната питанка за една баба 155, която обмислям да купя.

    Става въпрос за 1.8 8 клапана мотор.
    При работа на празен ход ако се отвори капачката на маслото оборотите започват да играят и плавно се стабилизират след около 30тина секунди.
    При слагане обратно на капачката - не помня точно, че не обърнах внимание..

    Та на някого случвало ли му се е това?
    Дали ще е запушен отдушника за картерни газове или самите вътрешности на двигателя са пред разпадане и искат смяна - бутала, биели и прочие.

    И отделно какво е поведението на един здрав двигател като му се отвори капачката, понеже на всички, които съм гледал до сега - духа през отвора и оборотите се променят леко, но досега не са играли, както при тази.
    Що за глупост е това с капачката, кой ти го подсказа да го правиш....?...ако я отвиеш при работещ мотор, най много да се опръскаш с масло.....ако е запушен отдушника за картерните газове ще избие масло най вече от капачката, дори и да е завита или от някой маркуч който води до сепаратора.....но това става най вече зимата при минусови температури...замръзва кондеза който се е натрупал в металният цилиндър наречен сепаратор, ако стане през лятото....смятай как е обслужвана тази кола....то вътре трябва да е станало кюспе ебати...Мимо ти подсказа откъде може да идва проблема, може и моторчето за празен ход да прави проблем....за смяна на бутала, биели и т.н...шума в мотора ще е.....ебати....но както и да е....тези мотори като навъртят километри, първо им се износват разпределителните валове, от там им спада мощтноста, защото се нарушава газоразпределението....и каквото и да правиш, ако не ги смениш, колата няма да е същата....от личен опит ти го казвам....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •