Results 1 to 15 of 20

Thread: Покупка на Alfa 156 Sportwagon Q4 - заслужава ли си?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Покупка на Alfa 156 Sportwagon Q4 - заслужава ли си?

    Здравейте!
    Моля за съвет относно покупката на гореспоменатия модел, за което благодаря предварително!
    Конкретно - Alfa 156 Sportwagon Q4, 2005, обслужена, всичко по нея оригинално. Пробег 220К КМ.
    Продавача твърди, че са произведени 390 бройки от този модел.
    Имам известни резерви относно частите и поддръжката на колата, след като вече ми е казано че има само 390 такива...но пък точно това ме и привлича и ме кара да искам да я взема и да я докарам в БГ.
    Още веднъж, предварително благодаря на отзовалите се!
    Last edited by Karoff; 10-06-2019 at 11:26.

  2. #2
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Е, не са само 390 Ако не е много бангирана, колата е един чудесен избор.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #3

    Default

    Благодаря за бързия отговор!
    За колата - един собственик, поддържана само в сервиз на Алфа, дал ми е подробности за обслужването, стига до кога е сменян съединител, акумулатор, дори кога е сменил задни накладки...колата е гледана.

  4. #4

    Default

    Което ме интересува е, дали при тази усложнена конструкция(много диференциали, променено окачване, спирачна система и всичко друго, за което не знам), ще имам проблеми с набавяне на части? Не ми се иска да ходя до Италия за амортисьори или някакви рейки, щанги и т.н.

  5. #5

    Default

    Първо се замисли дали наистина ти трябва това 4х4. Щото вдига разхода и убива динамиката.
    Неслучайно едно 60-70% от модерните СУВ-ове в момента са само на предно. Просто 4х4 е излишно в реалния живот.

    Аз от 3 години карам 156ца и не съм закъсвал никъде, а съм газил сняг до фаровете. С малко акъл и хубави гуми се оправя човек и само с предно предаване.

  6. #6

    Default

    Абсолютно съгласен!
    Единствено ме блазни ексклузивността на модела, че няма да съм като всичките, (ама същевременно ме и плаши)
    Аз затова питам, има ли смисъл да се хвърлям натам?
    P.S. Пари има, за поддръжка няма како да говорим, ще си я гледам, само да не ме прави неин роб заради трудно намиране на части...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •