Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Стъклата се свалят сами при дъжд

  1. #1

    Default Стъклата се свалят сами при дъжд

    Проблема е следния. От време на време (веднъж на 2-3месеца) след дъжд всички стъкла се свалят и колата се отключва. Дори се е случвало на сутринта да я намеря разпищолена, вдигам стъклата, заключвам и след две минути пак така. На другия ден вече може да няма тоя проблем и така дълго време да не се проявява. За сега съм хванал, че май го прави само след дъжд. Някакви идеи какво може да е? И може ли тази "екстра" направо да бъде изключена. Или поне само стъклата да не се свалят. До сега в сервиза където бях два пъти за това не успяха да го оправят. Приемам съвети както за причината на проблема, така и за място (сервиз) където мога да отида и да го отремонтират.

  2. #2
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Дали е възможно да имаш проблем със задържащ бутон в достанционното? Защото когато задържиш бутона за отключване се активира отварянето на прозорците. Може би в сервиз за аларми могат да дадат по-точен отговор ако проблема е в дистанционното. Между другото дистанционното хваща от доста далеко на 159.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  3. #3
    Запален по големия мотор maxaaa9's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Велико Търново
    Posts
    177

    Default

    Вана правеше същия номер. Алармата си пускаше когато реши и един ден откяза и да пали. Диагностиката не можеше да се върже към can и след разглабяне на всичко се оказа ,че таблото което е под прозореца е било намокрено от единия отводнителен канал. Всичко беше в окис бушони кабели всичко леш. Пали когато си поиска влезе в сафе мод стъклата не можеха да се вдигат. Та изчистихме таблото и изолирахме теча към него. Вече няма проблем. Дори както си караш угасва и нямаше палене. Една сутрин я намерихме с смъкнати стъкла в дъжда....
    Alfa Romeo 159 2.4JTDm Ti "Nero Carbonio" 154kw

  4. #4

    Default

    Не вярвам да е от дистанционното, защото само след дъжд го прави то не винаги. В сухо време не съм имал проблем до колкото си спомням. Само като допълнение да вметна, че днес след като го направи и заключих се чуваше един цъкащ звук (същия като при заключване и отключване) обаче нищо не се случваше.
    Лично аз не бих се заел да проверявам за окисляване, прекъснати кабели и прочие, че като се знам ще стане по-зле. Ако дадете някакви координати на човек който има опит в тая сфера ще съм много благодарен. За София става въпрос.

  5. #5

    Default

    За момента проблема все още не е решен, но отпада версията за дъжда. Тази сутрин без да е валяло с дни пак беше със свалени прозорци.
    Някой има ли идея дали може по някакъв интелигентен начин когато колата се заключи с дистанционното да се прекъсне захранването към вратите. Така няма да се отключват и стъклата да се свалят. Респективно когато се отключи всичко да се върне в нормален режим. До колкото разбрах тази "екстра" не може да бъде спряна и търся "втори начин"

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    По принцип четеца на ключа приема сигнала от дистанционното, но не знам дали проблема е в него или в екуто?Виж дали няма някъкви грешки в компютъра или четеца.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Начин да се заобиколи даден проблем почти винаги има. В конкретния случай това може да стане, като се прекара оперативната верига на релето, което подава захранване към модулите за стъклата, през допълнително реле, което ще се управлява от контактите отключено/заключено на бравите. Така, когато колата е заключена, въпросното реле, което иначе се управлява от боди компютъра, няма да може да се включи и съответно ел. стъклата няма да функционират при никакви обстоятелства, докато бравите са заключени.

    Това е за което се сещам на първо четене и с минимално вмешателство по ел. инсталацията.

    Разбира се - това няма да стане просто с добавяне на едно реле. Ще трябва и малко проста електроника, която да го управлява.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Начин да се заобиколи даден проблем почти винаги има. В конкретния случай това може да стане, като се прекара оперативната верига на релето, което подава захранване към модулите за стъклата, през допълнително реле, което ще се управлява от контактите отключено/заключено на бравите. Така, когато колата е заключена, въпросното реле, което иначе се управлява от боди компютъра, няма да може да се включи и съответно ел. стъклата няма да функционират при никакви обстоятелства, докато бравите са заключени.

    Това е за което се сещам на първо четене и с минимално вмешателство по ел. инсталацията.

    Разбира се - това няма да стане просто с добавяне на едно реле. Ще трябва и малко проста електроника, която да го управлява.
    Мерси за идеята. За сега се боря да бъде открит проблема и да се оправи. Разбира се като крайна мярка ще прибегна и до такова решение. Може ли да ми препоръчате човек в София, който може да го направи читаво това нещо (ако се стигне до там).

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    По-добрият подход е да се открие и отстрани причината за проблема.
    Тя е твърде вероятно да се дължи на влага в някой модул от вратите или в самия боди компютър.

    Иначе заобикалянето на проблема по начина, който предложих е доволно просто за всеки, който отбира от електроника и съответно разполага с конкретните схеми.

    Ако се стигне до този вариант, мога да постна схемите и да изясним в детайли, какво точно трябва да се направи.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Колега Архимед, защо

    1. не видиш/провериш предният ти панорамен прозорец дали е оригиналният и освен това да видиш коя година е произведен.

    2. Монтирана ли е следфабрична аларма?

    3. батерията на дистанционното/електронния ключ нова ли е и изобщо откакто си закупил колата сменявал ли си батерията на дистанционния/електронния ключ?

    4. сменял ли си акумулатор откакто си закупил 159-ката?


    ----------------------------------------------------------------------------------------
    ========================================


    Ето същият проблем разискван в други форуми и интернет страници:

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...s-opening.html


    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...hemselves.html


    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...w-problem.html


    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...d-windows.html


    ================================

    Да пишеш отзиви ако решиш проблема как си го решил.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  11. #11

    Default

    1. Предния прозорец със сигурност не е оригинален.
    2. Аз лично не съм монтирал. Освен предния собственик но да не работи и да не съм разбрал, че има.
    3. Батерията не е сменяна при мен и нямам идея какво е състоянието й.
    4. Нов на около половин година.

    Alfa owners го изчетох няколко пъти и никъде нямаше решение. Повечето смятаха, че инцидентно са задържали копчето на дистанционното. При мен 100% не е така, защото там където го оставам няма обхват до колата.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Впредвид на това, че добре си представям, колко е неприятно да си намериш колата със смъкнати стъкла, особено в дъждовно време, ще си позволя да дам една дърводелска идея, която все е нещо, докато не се намери решението:



    Изваждането на означеното реле (T13) би трябвало да елиминира тази възможност.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Впредвид на това, че добре си представям, колко е неприятно да си намериш колата със смъкнати стъкла, особено в дъждовно време, ще си позволя да дам една дърводелска идея, която все е нещо, докато не се намери решението:



    Изваждането на означеното реле (T13) би трябвало да елиминира тази възможност.
    Понеже съм доста бос това къде е? При бушоните долу в ляво ли? И премахването кое ще спре? Изцяло свалянето на стъклата или?

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by archimedes View Post
    Понеже съм доста бос това къде е? При бушоните долу в ляво ли? И премахването кое ще спре? Изцяло свалянето на стъклата или?
    Да - в таблото с бушоните под волана. Ваденето на релето би трябвало да прекъсне захранването на модулите за стъклата. Някой жичкаджия може да ти направи и едно ключе с което, вместо да се вади релето да му се прекъсва оперативната верига.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Електрониката ми е тъмна страна,но скоро слагах ДРЛ и се сещам за това....Няма ли вариант въпросното реле отговарящо за прозорците да бъде захранвано само при контакт или след запалване? Примерно да се върже след релето за запалване-игнишън...понеже там плюс идва само при контакт.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •