Results 1 to 8 of 8

Thread: Map сензор 1.9 16 v 150 к.с.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    64

    Default Map сензор 1.9 16 v 150 к.с.

    Здравейте Колеги,

    От няколко дни имам съмнение в МАП сензора на колата и днес започнах малко проучване. Колата е без еко карантии /ЕГР и ДПФ/ - изключени са софтуерно и механично - ЕГР е затапен от двете страни, а ДПФ е премахнат изцяло. При рязко подаване на газ на 5 или 6 предавка, колата забива муцуната и влиза в авариен режим - Не записва никакви грешки - когато я загася и запаля - всичко си е окей!

    Колата освен при рязко подаване на газ, влиза и в авариен режим при каране на круиз контрол със скорост по-висока от 120 км. Просто изписва на екрана Cruise control off и каквото и да правиш с ръчката - колата не го отразява. Когато я загася и запаля - отново се оправя.

    Та, относно МАП сензора - свалих моят, почистих го, но забелязах че е BOSCH 0 281 002 437, а след като се разрових установих, че правилният е:
    Bosch 0 281 006 028

    Според Вас, възможно ли е от него да ги прави тези мизерии?

    За протокола - по колата са сменени следните неща и можем да ги изключим като евентуални заподозрени:

    1. Соленоида на турбината
    2. Турбото - с всичката карантия - актуатор и геометрия

    Ще съм много благодарен за съвети или предложения.

    П.С - Разполагам с кабел и МЕС, мога да я чета по всяко време!

    Бъдете здрави!

  2. #2
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    047 се слага първоначално, с годините се правят две промени и накрая се стига до 028, каква е разликата в датчиците не знам, до сега не съм виждал информация по въпроса. Щом имаш МЕС закачи я и гледай как са нещата в реално време. Какво налягане очаква компютъра, какво отчита мапа. Дебитомера също какво отчита, изобщо всички данни, които могат да имат отношение.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #3
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Върни се там където са ти махали "карантиите" и кажи да си оправят софтуера, а не да са мазали хамалската.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #4
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Върни се там където са ти махали "карантиите" и кажи да си оправят софтуера, а не да са мазали хамалската.
    +1 за BO
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    64

    Default

    Малко ъпдейти,

    Колата беше с омазан Софт - оправиха го и вече имаме грешка P0090. Започнахме както си му е реда, а именно нов филтър, чистене на помпата и кошницата в резервоара, проверка на датчика на рейката и остана само регулатора на помпата.

    Днес ми звъни майстора и ми казва - намерих проблема 4 те дюзи са ти фира, дават много повече обратна нафта.

    Та Колеги, според вас може ли това да е проблема и да се набива въпросната грешка от умрели дюзи?

    П.С - Утре един приятел ще ми даде работещ на сто процента регулатор и ще видим как е!

  6. #6
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    И четирите дюзи да връщат еднакво много гориво? Съмнявам се. Питай точно колко гориво са върнали за 1 минута.
    Тази грешка отново може да идва от скапан софт, ако не са оправили коректно флоу рейта. Това разбира се ако са пипали картите за гориво.
    От друга страна за това е диагностиката и взаимосвързаността между параметрите. Трябва ти читав диагностик, не четец на грешки.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #7
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    +1 за BO
    Както си работи и изведнъж, започват и 4-те дюзи да връщат много гориво. - това е като за Специален агент Фокс Уилям Мълдър.
    Защо не ти заредят default config за твоята кола, нямат ли го ?
    Карам си аз весело .. и колата започва да прекъсва и бам 4-те дюзи започват да връщат много гориво едновременно и става все по- весело

    На бензиновата ми като връщаше много заради регулатора на рейката(дошло му времето)започна да придърпва да няма мощност, изгасна след което се задави при опитите да запаля и просто спря да пали.
    Цилиндрите бяха пълни с бензин, че го източваха през отвора на свещите.
    Last edited by flipz; 05-05-2020 at 13:10.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Plovdiv
    Posts
    64

    Default

    Същата изненада и за мен след обаждането вчера! Казах им да ми приготвят колата и да мина да си я взема! Относно софтуера - върнат е оригиналния по мое изрично настояване.
    Днес, смених регулатора и тези дни ще пробвам как се държи и т.н!

    Bo, това е снимка която получих от сервиза!
    Click image for larger version. 

Name:	A397CE94-F0E2-4F8E-8CB0-F221EBC21635.jpg 
Views:	65 
Size:	18.7 KB 
ID:	171361

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •