За бюджета, който имаш, може да намериш някоя преди фейс, 115 коня. Разликата е в електрониката на мотора и външния вид. Може да търсиш и 156, но като собственик на такава, мога да ти кажа, че си е морално остаряла в някои отношения. Бензиновите мотори не ги знам като поведение, но карам 2.0 JTS при GT и харчи много, така че предполагам газовата ще си е нужда. Дизелът от друга страна харчи доста по-малко - на мен ми дава разход от 7 градско при топло време до 10 зимата. Извънградско между 5 и 7 в зависимост от колко газ даваш. Това, което колегата казва за турбото, че ново е много пари е вярно, но тези турбини са под път и над път и може да си намериш втора ръка запазено за доста по-малко от споменатите цифри и да го рециклираш. Окачването вози стегнато, но пък ако не го пазиш почва да тропа яко и трябва да се сменя/рециклира. Маслото, с което се кара е 5в40 като може да караш с всякакво масло, стига да не е менте. За филтрите при последното ми обслужване ми бяха около 50лв без горивния, но той струва около 60-70лв качествен. Оригинално Валео съединител можеш и за под 300лв да намериш, даже колеги във форума продават. Общо взето мисля, че това са нещата, които те интересуват.