Results 1 to 15 of 47

Thread: Покупка на Alfa Romeo 147 мнения, разход и поддръжка

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Покупка на Alfa Romeo 147 мнения, разход и поддръжка

    Здравейте,
    Решил съм да закупя Alfa Romeo 147 1.9JTD 120 к.с. 5 скорости. Въпросите са ми следните:
    1. Какъв реално е разхода при нормално каране (градско не повече от 60, извънградски не повече от 100 и магистрала 120-140). Имайте в предвид, че съм нов шофьор и реално карам бавно (тоест по ограничение в повечето случай).
    2. Мнения относно колата и за къде са силните и слабите места на модела (до колкото разбрах окачването е голям проблем, особено с нашите пътища &#128528
    3. Може ли някой да ми даде горе-долу ориентировачи цени за частите и да ме ориентира спрямо други марки, тъй като си нямам и най-малка представа дали е евтино или скъпо (например и 1500 лева да ми кажете за съединител, то ще си нямам и на представа дали е нормално или е скъпо, тъй като не знам например на Ауди дали струва 1000 или 2000). Та, цените на консумативите при поддръжка (масла, филтри, ремъци и т.н.), както и цените на по-сериозни неща за смяна като съединител и т.н.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    В града около 8-9 според сезона и трафика. Извън града, сигурно около 5. Само съединител около 400 лв, ако не ползваш отстъпки. Маховика е цифра, там около 800-900 лв. Говоря ориентировъчно. Турбото ако замине, а ти не взимаш нова кола, е цифра. Над 1000 лв ново /да не кажа и 2000/ рециклирано е по-евтино, но не знаеш колко ще изкара. Дюзи около 400 лв броя нови, рециклирани около 200. Това се отнася, за всички дърти дизелаци, няма значение от марката и модела. Сега в тоя форум има разни люде, дето колите им са джилязни и никога не се развалят. Ама те са 'богове'.
    Като съвет, не взимай дизел. Освен ако не си на 1000 % сигурен, че са сменени скъпите неща. Окачването не е болка за умиране. И не е толкова скъпо, на фона на останалите ремонти по двигателя. А те са притеснителни.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    В града около 8-9 според сезона и трафика. Извън града, сигурно около 5. Само съединител около 400 лв, ако не ползваш отстъпки. Маховика е цифра, там около 800-900 лв. Говоря ориентировъчно. Турбото ако замине, а ти не взимаш нова кола, е цифра. Над 1000 лв ново /да не кажа и 2000/ рециклирано е по-евтино, но не знаеш колко ще изкара. Дюзи около 400 лв броя нови, рециклирани около 200. Това се отнася, за всички дърти дизелаци, няма значение от марката и модела. Сега в тоя форум има разни люде, дето колите им са джилязни и никога не се развалят. Ама те са 'богове'.
    Като съвет, не взимай дизел. Освен ако не си на 1000 % сигурен, че са сменени скъпите неща. Окачването не е болка за умиране. И не е толкова скъпо, на фона на останалите ремонти по двигателя. А те са притеснителни.
    Благодаря за отговора. Насочил съм се към дизел, защото 1.9 го дават много здрав мотор (разбира се има много фактори като колко е пазен, обслужван и т.н.). За бензина, реално 1.6 е мотора, ако трябва да взимам, а не ми се иска, доста хора казват, че не е много сполучлив и подобре 2.0, но той отпада (поради други прични, нма нужда да ме убеждавате, че е по-добър, по-добре и т.н.). Та, за бензина 1.6, но като трябва да плесна задължително газ за 1000-1200 лева, то не виждам много смисъл. 8-9 градско не е ли много ? Изчетох доста в темата за разхода и лично мислех, че ще е 7-8 при положение, че хич не настъпвам десния крак, а отделно не карам в много големи градове като София. Може ли да ми кажеш и колко струва поддръжката на 147 ? Говорим за основните неща, които периодично се сменят. Отделно, ако може да ги сравниш малко с някоя друга марка, например Мазда, Ауди и т.н. Основно ме интересува поддръжката като цена, например на едно Ауди А3, ако е да кажем 500 лева всичко, то на Алфата по-евтино, по-скъпо или същия чишит е ?

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    1.6 е отличен мотор. Ако е запазен и поддържан. Същото важи и за 1.9. Но ремонтите които ще имаш при дизелака, за в пъти по-скъпи. Както ти казах, ако си сигурен че въпросния дизел и пазен и са сменини скъпите части, ще е супер придобивка. Но иначе.....
    Аз карам 1.6 мотор, колата си дойде със сложена газ. Между другото има много предложения на пазара, с вече монтирана газова. Разхода е относително понятие, а в тоя форум има големи фантазьори. Всичко зависи от моментното състояние на колата, горивото, как караш, на какво разстояние караш. Карането на къси отсечки вдига много разхода, особено зимата.
    Поддръжката не е скъпа. Носачи се намират и за 50 лв и за 150. Има и метод да се рециклират. Общо взето, не е по-скъпа от А3, не е и по-евтина. Всичко зависи какви части и труд си готов да платиш. И колко можеш да платиш, разбира се. Има форумни магазини тук, може да видиш на какви цени дават ремъци и ролки.
    Ти за колко пари мислиш да вземеш дизел? Или се подвеждаш по офертите н джамбазите за 2500-3000 лв кола, в топ състояние?

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    1.6 е отличен мотор. Ако е запазен и поддържан. Същото важи и за 1.9. Но ремонтите които ще имаш при дизелака, за в пъти по-скъпи. Както ти казах, ако си сигурен че въпросния дизел и пазен и са сменини скъпите части, ще е супер придобивка. Но иначе.....
    Аз карам 1.6 мотор, колата си дойде със сложена газ. Между другото има много предложения на пазара, с вече монтирана газова. Разхода е относително понятие, а в тоя форум има големи фантазьори. Всичко зависи от моментното състояние на колата, горивото, как караш, на какво разстояние караш. Карането на къси отсечки вдига много разхода, особено зимата.
    Поддръжката не е скъпа. Носачи се намират и за 50 лв и за 150. Има и метод да се рециклират. Общо взето, не е по-скъпа от А3, не е и по-евтина. Всичко зависи какви части и труд си готов да платиш. И колко можеш да платиш, разбира се. Има форумни магазини тук, може да видиш на какви цени дават ремъци и ролки.
    Ти за колко пари мислиш да вземеш дизел? Или се подвеждаш по офертите н джамбазите за 2500-3000 лв кола, в топ състояние?
    Ами.. Като цяло се целя между 2000-3000 лв., даже 3000 са много, ако е без номера. Не споменах, но тази година завърших и това ще ми е първа кола Определено мисля, че ще взема преди фейслифтов модел. Мм, нямам си и много идея за колите, всъщност нищо не разбирам, не знам освен Ангренажен ремък+ролко, Пистов ремък, въздушен филтър и маслен филтър дали трябва да се сменя нещо (става въпрос към обслужването), отделно и окачването не знам колко пари излиза.

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    За тези пари, търси бензин. Без значение от марката, взимаш по-запазената кола. Принципно има 147-ци бензин/газ за тези пари. Дизела го забрави.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •