Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 47

Thread: Покупка на Alfa Romeo 147 мнения, разход и поддръжка

  1. #16
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    https://m.mobile.bg/details/11559055535839759

    Тази беше моя преди време, много добър екземпляр, а новия собственик за малко над 1г е направил 15хил км. С нови дюзи ланди ренцо, нов съединител валео. Според мен си заслужава да се види на тази цена.
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    За ремъци, ролки и водна помпа на 1.9 115 с труда ми излезе около 400, ако не се лъжа, но може и по-малко.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F7%E0%F1%F2%E8
    http://clubalfaromeo.com/forum/forum...EE%E1%FF%E2%E8
    Тук може да видиш за магазините и търговците от форума, като в някои теми има и цени.
    Че това мисля, че е евтино, филтрите ми маслата не знам колко са, ама предполагам не са много

  3. #18
    започва да се пристрастява andreev1's Avatar
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    34

    Default

    Началник, моята кола разходя съм ѝ го свалял до 5.7 комбинирано, а в града като я натискам жестоко постоянно, в момента бордкомпютъра ми показва 8.0. Иначе, имаше подобна тема тук наскоро, заповядай:
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...8-%E8-%F2%ED-)
    Last edited by andreev1; 17-06-2019 at 22:02.
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 190hp+ Blackline 🖤

  4. #19
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Quote Originally Posted by hoyko View Post
    Така, значи първо искам да кажа, че фаворит си остава 1.9 ЖТД 115/16-120 к.с. Реално мисля, че ще взема НЕфейслифтова, тъй като са по-евтини (е определено фейслифтовите са далеч по-красиви, но да намериш читава фейслифтова за 2-3 хиляди мисля, че е почти невъзможно). Реално в краен случай, ако изпадне оферта за 1.6 мотор, който е с газова и всичко е точно, то може и него да взема, НО остава много на заден план, това е в краен случай, ако изскочи нещо, което да си заслужава. Както казах - не мисля да карам бързо или да я ръчкам тази кола. Все още ми е неясно поддръжката и ремонтите колко струват и това до някаква степен ме спира окончателно да реша. Гледам казахте за магазин на форума или нещо подобно, ама аз не мога да намеря ? Реално търся г/д най-евтиното място за пазаруване, ако може да предложите такъв магазин Ще помоля да ми кажете и ориентировачни цени за поддръжката (говоря за цени на ремъците, ролките, маслата, филтрите и т.н.) и отделно цените за окачването и да кажем по-проблемните неща както по-горе написаха Дебитомер и други.
    П.П. Ще купувам 147, не 156, не 155, 159, ГТ и прочие. Реално в бъдеще (след години) съм се прицелил в 159, но до тогава има много, много време.
    Моето мнение е ,че с този бюджет,и мисълта за последваща максимално евтина поддръжка си объркал "рейса"(марката).Избери си нещо друго...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Моята 166 - ца съм я подържал, като по учебник. Нямаше нищо, което да е занемарено. Но стана на 20 г, цените им паднаха и беше абсурдно да я продам за 2 К пари. Поради това я подарих на дъщеря ми, да се учи на нея, да продължи да си я подържа, ако иска.........

    С това искам да кажа, че не е невъзможно да се намери читава 147 ца, пре-фл за 2 - 3 к пари.

    Просто си трябва търсене, изчакване, гледане и най-вече - разум.
    Last edited by ecotronic; 17-06-2019 at 22:41.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21

    Default

    След като изчетох доста във форума, то нещата ми се изясниха до голяма степен. Колата към, която се насочих е АР 147 1.9 115 к.с с 4(5) врати (е, ако има читава с 2(3), то ще направя компромис). Реално си харесах сервиза на "Екстрийм Тунинг", предполагам в бъдеще ще използвам него. Не ми се изясниха някои неща като поддръжка, части, магазини, марки и цени. От форума харесах този магазин - https://t-auto.bg/авточасти-за-alfa-...937-a2000.html , но си нямам и на идея дали цените са добри, като цяло целия магазин как е като обслужване и коректност, ако може да ме ориентирате. Отделно не ми се изясни кои части са реално най-добрите в съотношение цена/качество, единствено за маслото гледам повечето слагат Selenia 5w40, но ремъци, филтри и прочие - никаква идея.

  7. #22
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by hoyko View Post
    След като изчетох доста във форума, то нещата ми се изясниха до голяма степен. Колата към, която се насочих е АР 147 1.9 115 к.с с 4(5) врати (е, ако има читава с 2(3), то ще направя компромис). Реално си харесах сервиза на "Екстрийм Тунинг", предполагам в бъдеще ще използвам него. Не ми се изясниха някои неща като поддръжка, части, магазини, марки и цени. От форума харесах този магазин - https://t-auto.bg/авточасти-за-alfa-...937-a2000.html , но си нямам и на идея дали цените са добри, като цяло целия магазин как е като обслужване и коректност, ако може да ме ориентирате. Отделно не ми се изясни кои части са реално най-добрите в съотношение цена/качество, единствено за маслото гледам повечето слагат Selenia 5w40, но ремъци, филтри и прочие - никаква идея.
    Абсолютно правилен избор. Имам 156 с този мотор вече 11,5 години, колата е на 301 000 по километраж, от които 206 000 минати от мен. Нито съм сменял, маховик, нито турбо, нито дюзи Тези мотори не се "отварят", за разлика от спарковете.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Абсолютно правилен избор. Имам 156 с този мотор вече 11,5 години, колата е на 301 000 по километраж, от които 206 000 минати от мен. Нито съм сменял, маховик, нито турбо, нито дюзи Тези мотори не се "отварят", за разлика от спарковете.
    "Щом аз не съм гладен, значи и в Африка не са гладни"
    Така звучи мнението ти.

    Ти просто си случил на конкретен екземпляр, а и преди 11-12 години си купил 4-5 годишна кола, явно на малко километри.
    В момента колегата ще си купи 15-18 годишна кола на незнайни километри и трябва да е готов за всички възможности.
    Много хора има, които са сменяли и турбо, и маховик, и дюзи на жтд-то. Нищо не е вечно.

  9. #24
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by dhtj View Post
    "Щом аз не съм гладен, значи и в Африка не са гладни"
    Така звучи мнението ти.

    Ти просто си случил на конкретен екземпляр, а и преди 11-12 години си купил 4-5 годишна кола, явно на малко километри.
    В момента колегата ще си купи 15-18 годишна кола на незнайни километри и трябва да е готов за всички възможности.
    Много хора има, които са сменяли и турбо, и маховик, и дюзи на жтд-то. Нищо не е вечно.
    Може и да има, ама са рядкост,за сметка на това почти няма 2,0 TS 16V, който да не е родил... Има мазохисти и с по 2 основни ремонта
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #25
    Болен алфист Scrapera's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    София
    Posts
    1,268
    Blog Entries
    3

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Абсолютно правилен избор. Имам 156 с този мотор вече 11,5 години, колата е на 301 000 по километраж, от които 206 000 минати от мен. Нито съм сменял, маховик, нито турбо, нито дюзи Тези мотори не се "отварят", за разлика от спарковете.
    Ето това е солиден опит от първа ръка - 206 000км. Поздравления!
    Наистина този двигател е отличник!
    А сега, ще се появи ли някой, минал 200 000, на спарк?
    1996 164 Super TS LPG | 1997 164 Super TS

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by Scrapera View Post
    А сега, ще се появи ли някой, минал 200 000, на спарк?
    Ферариста има над 300 000.

  12. #27
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Взех я на около 130 000,минал съм още 120 000. Двигателят не е отварян(смененени са биелни лагери преди 8 години),дори главата не е сваляна.Не харчи масло,и не виждам причина да не изкара още някоя годинка.Колата се кара само на бензин и е с оригиналните катализатор и гърнета.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  13. #28
    Запален алфист sollider's Avatar
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Русе
    Posts
    495

    Default

    Маховикът и турбото страдат най-често вследствие от некадърен ремап или кофти масло (за турбината). А в тоя форум стане ли въпрос за тях така се представят нещата, сякаш ако вземеш дизела задължително ще ти се наложи да ги смениш. Има някакъв риск, разбира се, но е сравнително нисък. Спарк не съм притежавал, затова няма да коментирам колко е ненадежден, но като цяло човекът още в първото си мнение е обяснил към какво се е насочил... Сега като намесихте бензина без колегата питащ да се е двоумил между него и дизела пак ще му оспамите темата с една камара излишни коментари. Както обикновено се случва напоследък в почти всеки раздел.
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 115 hp

  14. #29

    Default

    Маховика, както всяко нещо си има живот.

    Дъртите майстори казват грубо, че маховик се сменя на втората смяна на съединител.

    Не е само при ремапнати коли.
    Приятел с А3ка 2.0тди скоро смени, на 200 и малко хиляди км, като беше напълно стокова колата.

  15. #30
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Преди 13 години.... Мотках се еи така из разните автоджамбази в Горубляне и видях Алф… Толкова много ми хареса, че я капарирах преди да я запаля, а я платих преди да направим и пробно кръгче!!!!
    Никога не се бях качвал преди това в такава кола, а да не говоря че от двигателите им (на Алфите) ептем нищо несъм нито знаел нито нищо!!!

    Към човека пуснал темата мога да кажа само едно, обикаляне и гледане... Когато си види колата ще знае че е неговата! Ако е в добро здраве наистина е все тая дали ще е бензинова или газова или там каквото е! Мои си алф се падна бензинов, но можеше и дизел да е, късмет....
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •