Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47

Thread: Покупка на Alfa Romeo 147 мнения, разход и поддръжка

  1. #1

    Default Покупка на Alfa Romeo 147 мнения, разход и поддръжка

    Здравейте,
    Решил съм да закупя Alfa Romeo 147 1.9JTD 120 к.с. 5 скорости. Въпросите са ми следните:
    1. Какъв реално е разхода при нормално каране (градско не повече от 60, извънградски не повече от 100 и магистрала 120-140). Имайте в предвид, че съм нов шофьор и реално карам бавно (тоест по ограничение в повечето случай).
    2. Мнения относно колата и за къде са силните и слабите места на модела (до колкото разбрах окачването е голям проблем, особено с нашите пътища &#128528
    3. Може ли някой да ми даде горе-долу ориентировачи цени за частите и да ме ориентира спрямо други марки, тъй като си нямам и най-малка представа дали е евтино или скъпо (например и 1500 лева да ми кажете за съединител, то ще си нямам и на представа дали е нормално или е скъпо, тъй като не знам например на Ауди дали струва 1000 или 2000). Та, цените на консумативите при поддръжка (масла, филтри, ремъци и т.н.), както и цените на по-сериозни неща за смяна като съединител и т.н.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    В града около 8-9 според сезона и трафика. Извън града, сигурно около 5. Само съединител около 400 лв, ако не ползваш отстъпки. Маховика е цифра, там около 800-900 лв. Говоря ориентировъчно. Турбото ако замине, а ти не взимаш нова кола, е цифра. Над 1000 лв ново /да не кажа и 2000/ рециклирано е по-евтино, но не знаеш колко ще изкара. Дюзи около 400 лв броя нови, рециклирани около 200. Това се отнася, за всички дърти дизелаци, няма значение от марката и модела. Сега в тоя форум има разни люде, дето колите им са джилязни и никога не се развалят. Ама те са 'богове'.
    Като съвет, не взимай дизел. Освен ако не си на 1000 % сигурен, че са сменени скъпите неща. Окачването не е болка за умиране. И не е толкова скъпо, на фона на останалите ремонти по двигателя. А те са притеснителни.

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    В града около 8-9 според сезона и трафика. Извън града, сигурно около 5. Само съединител около 400 лв, ако не ползваш отстъпки. Маховика е цифра, там около 800-900 лв. Говоря ориентировъчно. Турбото ако замине, а ти не взимаш нова кола, е цифра. Над 1000 лв ново /да не кажа и 2000/ рециклирано е по-евтино, но не знаеш колко ще изкара. Дюзи около 400 лв броя нови, рециклирани около 200. Това се отнася, за всички дърти дизелаци, няма значение от марката и модела. Сега в тоя форум има разни люде, дето колите им са джилязни и никога не се развалят. Ама те са 'богове'.
    Като съвет, не взимай дизел. Освен ако не си на 1000 % сигурен, че са сменени скъпите неща. Окачването не е болка за умиране. И не е толкова скъпо, на фона на останалите ремонти по двигателя. А те са притеснителни.
    Благодаря за отговора. Насочил съм се към дизел, защото 1.9 го дават много здрав мотор (разбира се има много фактори като колко е пазен, обслужван и т.н.). За бензина, реално 1.6 е мотора, ако трябва да взимам, а не ми се иска, доста хора казват, че не е много сполучлив и подобре 2.0, но той отпада (поради други прични, нма нужда да ме убеждавате, че е по-добър, по-добре и т.н.). Та, за бензина 1.6, но като трябва да плесна задължително газ за 1000-1200 лева, то не виждам много смисъл. 8-9 градско не е ли много ? Изчетох доста в темата за разхода и лично мислех, че ще е 7-8 при положение, че хич не настъпвам десния крак, а отделно не карам в много големи градове като София. Може ли да ми кажеш и колко струва поддръжката на 147 ? Говорим за основните неща, които периодично се сменят. Отделно, ако може да ги сравниш малко с някоя друга марка, например Мазда, Ауди и т.н. Основно ме интересува поддръжката като цена, например на едно Ауди А3, ако е да кажем 500 лева всичко, то на Алфата по-евтино, по-скъпо или същия чишит е ?

  4. #4
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    1.6 е отличен мотор. Ако е запазен и поддържан. Същото важи и за 1.9. Но ремонтите които ще имаш при дизелака, за в пъти по-скъпи. Както ти казах, ако си сигурен че въпросния дизел и пазен и са сменини скъпите части, ще е супер придобивка. Но иначе.....
    Аз карам 1.6 мотор, колата си дойде със сложена газ. Между другото има много предложения на пазара, с вече монтирана газова. Разхода е относително понятие, а в тоя форум има големи фантазьори. Всичко зависи от моментното състояние на колата, горивото, как караш, на какво разстояние караш. Карането на къси отсечки вдига много разхода, особено зимата.
    Поддръжката не е скъпа. Носачи се намират и за 50 лв и за 150. Има и метод да се рециклират. Общо взето, не е по-скъпа от А3, не е и по-евтина. Всичко зависи какви части и труд си готов да платиш. И колко можеш да платиш, разбира се. Има форумни магазини тук, може да видиш на какви цени дават ремъци и ролки.
    Ти за колко пари мислиш да вземеш дизел? Или се подвеждаш по офертите н джамбазите за 2500-3000 лв кола, в топ състояние?

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    1.6 е отличен мотор. Ако е запазен и поддържан. Същото важи и за 1.9. Но ремонтите които ще имаш при дизелака, за в пъти по-скъпи. Както ти казах, ако си сигурен че въпросния дизел и пазен и са сменини скъпите части, ще е супер придобивка. Но иначе.....
    Аз карам 1.6 мотор, колата си дойде със сложена газ. Между другото има много предложения на пазара, с вече монтирана газова. Разхода е относително понятие, а в тоя форум има големи фантазьори. Всичко зависи от моментното състояние на колата, горивото, как караш, на какво разстояние караш. Карането на къси отсечки вдига много разхода, особено зимата.
    Поддръжката не е скъпа. Носачи се намират и за 50 лв и за 150. Има и метод да се рециклират. Общо взето, не е по-скъпа от А3, не е и по-евтина. Всичко зависи какви части и труд си готов да платиш. И колко можеш да платиш, разбира се. Има форумни магазини тук, може да видиш на какви цени дават ремъци и ролки.
    Ти за колко пари мислиш да вземеш дизел? Или се подвеждаш по офертите н джамбазите за 2500-3000 лв кола, в топ състояние?
    Ами.. Като цяло се целя между 2000-3000 лв., даже 3000 са много, ако е без номера. Не споменах, но тази година завърших и това ще ми е първа кола Определено мисля, че ще взема преди фейслифтов модел. Мм, нямам си и много идея за колите, всъщност нищо не разбирам, не знам освен Ангренажен ремък+ролко, Пистов ремък, въздушен филтър и маслен филтър дали трябва да се сменя нещо (става въпрос към обслужването), отделно и окачването не знам колко пари излиза.

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    За тези пари, търси бензин. Без значение от марката, взимаш по-запазената кола. Принципно има 147-ци бензин/газ за тези пари. Дизела го забрави.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    За тези пари, търси бензин. Без значение от марката, взимаш по-запазената кола. Принципно има 147-ци бензин/газ за тези пари. Дизела го забрави.
    Защо мислиш така ? Сериозно повечето хора препоръчват 1.9 ЖТД.

  8. #8
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Шамса да намериш читав дизел, е много малък. Но парите са си твой.

  9. #9
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    За бюджета, който имаш, може да намериш някоя преди фейс, 115 коня. Разликата е в електрониката на мотора и външния вид. Може да търсиш и 156, но като собственик на такава, мога да ти кажа, че си е морално остаряла в някои отношения. Бензиновите мотори не ги знам като поведение, но карам 2.0 JTS при GT и харчи много, така че предполагам газовата ще си е нужда. Дизелът от друга страна харчи доста по-малко - на мен ми дава разход от 7 градско при топло време до 10 зимата. Извънградско между 5 и 7 в зависимост от колко газ даваш. Това, което колегата казва за турбото, че ново е много пари е вярно, но тези турбини са под път и над път и може да си намериш втора ръка запазено за доста по-малко от споменатите цифри и да го рециклираш. Окачването вози стегнато, но пък ако не го пазиш почва да тропа яко и трябва да се сменя/рециклира. Маслото, с което се кара е 5в40 като може да караш с всякакво масло, стига да не е менте. За филтрите при последното ми обслужване ми бяха около 50лв без горивния, но той струва около 60-70лв качествен. Оригинално Валео съединител можеш и за под 300лв да намериш, даже колеги във форума продават. Общо взето мисля, че това са нещата, които те интересуват.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by kirekchiev View Post
    За бюджета, който имаш, може да намериш някоя преди фейс, 115 коня. Разликата е в електрониката на мотора и външния вид. Може да търсиш и 156, но като собственик на такава, мога да ти кажа, че си е морално остаряла в някои отношения.
    Не знам какво им е остарялото на 156-ците спрямо 147миците....
    Какво има 147, което 156 го няма? Дистроници ли, адаптивно окачване ли, или автономно шофиране?
    Еднакви са, единствената разлика може да е ЕСП и борд комп, дето 156 преди фейса нямат, а 147 и 156 фейс имат.

    Иначе преди 3-4 години и аз подобна дилема имах - 1.9жтд 115 или 1.8/2.0тс до 3000лв.
    Карах от всичко и взех бензин - 2.0тс 155 коня и не съжалявам. По мотора за толкова време и над 50 000км , освен ремъци и ролки (200-250 лв) единствено съм сменил една гарнитура (45лв) и ламбда сонда (100лв).
    4-те големи свещи ги смених с иридиеви (60лв общо), но тва беше от мерак, иначе нямаше нужда.
    Сменях и съединител -200-300лв. Естествено, и предно окачване правих.

    Разхода ми е 8-10 извънградско, 12-14 градско ГАЗ. Бензин само за палене - 10лв на 2000км бих казал грубо.

    По газовата съм сменял веднъж рейката с дюзите и мембрани на изпарителя, общо 70-80лв бяха.

    Мотора е с балансиращи валове и работи супер меко и равномерно, по светофарите мислиш, че е изгасен.
    Върви много по-приятно от малкия дизел, а зимата загрява за 2-3 минути и почва да духа топло.

    Няма турбо, няма демпферен маховик, няма проблеми с дюзите, няма егр, дпф и останалите дизелови проблеми.

    Иначе 1.6 не съм карал много, но в сравнение с моята ми се струва мъртвец. Търси 1.8 или 2.0 ако ти се кара бензин.
    Last edited by dhtj; 17-06-2019 at 09:43.

  11. #11

    Default

    Без намерение да споря с когото и да било, да отварям втори път темата (и без това рядко отварям форума) и да влизам в излишни обяснения правя едно уточнение: мнението ми е лично и остава лично. Ако иска някой да се съобрази с него - нека, ако не - все тая. Всеки изхожда от личен опит, а не от чужд.

    И така по темата и личното ми мнение от личния ми опит - 1.6 е абсолютен боклук, капе от където реши, проблеми с антифриз, масла /капене или горене/, варианта поне 105 без вариатор ще ти спести...вариатор, макар, че не се сменя всеки ден е нещо, което може да те разплаче ако не си с добри доходи. Понякога прави поразии и без да се разтрака. 120 все пак е леко по-динамичен. Датчици заминават бясно при 147, лампи горят (това вече не се отнася конкретно за 1.6) и като добавиш прекрасното окачване тип "трая две дупки, ама само толкова" картинката е пълна.
    Иначе има приятен звук (всички спаркове имат), след 2000 об. върви приятно, не гори и с газова е стабилно икономичен - дори ме е учудвал при тези коне с тази икономия ако си на газ, но и на бензин не гори. За сметка на това спестените пари от разход на гориво ще ги дадеш за ремонти, които са прекалени за 1.6 мотор. Дебитомери заминават масово, тия коли са си пъргавички и се карат хамалската (като BMW, ама на предно) , измъчени са масово, а Spark-а хич не обича да го подиграват. Помисли си добре дали искаш точно това животно вкъщи ако не си със стабилни доходи - нито има ремонтни разходи като за 1.6, нито лесно се разкарва после. Масово марката е нежеланата, трудно се продават даже и да са перфектни, какво остава за дефектни.
    Към маслата имат известни претенции, често може да ти излиза грешка за ниско налягане - отново някой датчик или просто некачествено масло (или пък на спарка не му е харесало, понеже е характер).

    Плюса както казах е приятния за 1.6 звук, 147 е красив хеч и преди, и след фейса, таблото е наистина спортно и готино, салона не е постен като на някой френски или японски коптор.

    Доста по-добрия вариант ако държиш на 147 е 2.0, където поне ще усетиш някакви коне и където в ниските не е толкова спъната, или 1.8 при 156. Даже ако е преди фейса ще оцениш липсата на екран, който по цял ден да закрива часовника с въртене на едни и същи грешки. Аман от тоя ABS, цял час свети като минеш през по-голяма локва. Поне при мен беше така. При 156 1.8 оцених именно липсата на екран

    Много по-добре е да се насочиш към JTD/JTDm вариант на фейслифт - 1.9 е прекрасен мотор, здрав, с потенциал за развитие след това, ако е гледан добре е в пъти по-стабилен от спарка, отделно след фейса 147 е брутално красив хеч, а 1.9 е икономичен и здрав мотор. Има избор от такива и във форума със сменени доста скъпи части (маховик и т.н.).

    Ако все пак държиш на спарка, то поне се ориентирай към 1.8 на 156 или 2.0 на 147. Или 3.2 ама айде да не си говорим фантастики.

    Отново подчертавам, че всичко това са лични впечатления и знам, че има много безпроблемни спаркове, че наистина има колеги с коли - богове дето не се чупят и , че ще тръгнат едни спорове кой какви боклуци си купувал. Затова няма да вляза повторно в темата, няма да отговоря и не търся диалог. Просто искам да спестя едни пари на някой, който ще се прецака да си купи 1.6 мотор с претенции на 2.7. Аз от такива малки мотори минах на голям и от конкурентна марка, че поне да знам в какво наливам парите. Е, поне с газова е реално икономичен - ще те изуми, ако дебитомера е изправен и газовата е настроена правилно. 1.8 и 2.0 са една идея повече хапващи.
    Alfa Romeo 156 1.8 SW TS 144hp

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by Ali.Sali View Post
    И така по темата и личното ми мнение от личния ми опит - 1.6 е абсолютен боклук, капе от където реши, проблеми с антифриз, масла /капене или горене/...
    1.6, 1.8, 2.0 са с (почти), еднакви блокове, еднаква архитектура на главите и еднакъв модел гарнитури и семеринги. ЖТД-то също е на базата на спарка, със същия чугунен блок.

    Така че колкото може да се разтече 1.6, толкова могат и другите. До конкретна бройка е това и до късмет, а не до модел на двигателя.

    20 годишни гарнитури, 20 годишна гума, съвсем нормално е да е изпечена вече. Сменяш и спира да тече.

  13. #13

    Default

    Така, значи първо искам да кажа, че фаворит си остава 1.9 ЖТД 115/16-120 к.с. Реално мисля, че ще взема НЕфейслифтова, тъй като са по-евтини (е определено фейслифтовите са далеч по-красиви, но да намериш читава фейслифтова за 2-3 хиляди мисля, че е почти невъзможно). Реално в краен случай, ако изпадне оферта за 1.6 мотор, който е с газова и всичко е точно, то може и него да взема, НО остава много на заден план, това е в краен случай, ако изскочи нещо, което да си заслужава. Както казах - не мисля да карам бързо или да я ръчкам тази кола. Все още ми е неясно поддръжката и ремонтите колко струват и това до някаква степен ме спира окончателно да реша. Гледам казахте за магазин на форума или нещо подобно, ама аз не мога да намеря ? Реално търся г/д най-евтиното място за пазаруване, ако може да предложите такъв магазин Ще помоля да ми кажете и ориентировачни цени за поддръжката (говоря за цени на ремъците, ролките, маслата, филтрите и т.н.) и отделно цените за окачването и да кажем по-проблемните неща както по-горе написаха Дебитомер и други.
    П.П. Ще купувам 147, не 156, не 155, 159, ГТ и прочие. Реално в бъдеще (след години) съм се прицелил в 159, но до тогава има много, много време.

  14. #14
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  15. #15
    Запален алфист kirekchiev's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Plovdiv
    Age
    24
    Posts
    316

    Default

    За ремъци, ролки и водна помпа на 1.9 115 с труда ми излезе около 400, ако не се лъжа, но може и по-малко.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...F7%E0%F1%F2%E8
    http://clubalfaromeo.com/forum/forum...EE%E1%FF%E2%E8
    Тук може да видиш за магазините и търговците от форума, като в някои теми има и цени.
    2007 GT 1.9 JTD 150 - тотализирана
    2005 156 1.9 JTD 115

    2004 GT 2.0 JTS 165 - ex

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •