Results 1 to 11 of 11

Thread: Климатик клапи

  1. #1
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default Климатик клапи

    Здравейте колеги най вероятно ще преповторим темата но не намирам подобна за което се извинявам.Проблема е следния климатика си работи но проблема идва от там че не от всички духалки духа студено най студено духа от пасажерската духалка и дясната на централната конзола останалите от дясно на ляво духат топло като наи лявата направо си духа топло.Къде да търся проблема предполагам е в някоя от клапите но коя и къде немога да разбера.
    Благодаря предварително.
    Last edited by muskula; 16-06-2019 at 09:55.
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Свали поленовия филтър и провери дали питата на изпарителя охладена равномерно по цялата си площ или дали не е задръстена в лявата страна.
    Провери също така смесителната клапа. Моторчето и се намира от дясната страна на изпарителя.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Такъв проблем съм имал с малко фреон в системата,две духалки духат що годе хладно,а тези отдясно си духаха направо топло.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  4. #4
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default

    Благодаря колега аз също мн се съмнявам за смесителната клапа,тази която е между двете пити.Климатика е проверен и дозареден
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

  5. #5

    Default

    В движение има ли промяна към по добро или същата работа.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  6. #6
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by Trenkata View Post
    Такъв проблем съм имал с малко фреон в системата,две духалки духат що годе хладно,а тези отдясно си духаха направо топло.
    Потвърждавам за малко фреон. Същото го имаше и при мен преди да сменя всички гумички и да заредя системата.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  7. #7
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default

    Напълно зареден е климатика и не изпуска системата но проблема си остава и в движение.
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

  8. #8

    Default

    Тогава може наистина смесителната клапа да е проблема,но си мисля че ако е от нея трябва навсякъде да духа топло.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    И аз мисля, че ако е от клапата, трябва да духа еднакво през духалките. Освен ако не е почупена.

    В случая може да има проблем с термостатичния вентил на входа на изпарителя. Дори и да има нормално количество газ в системата, ако той пуска прекалено малко течност, може да се получи по-студен участък откъм входната тръба (отдясно) и по-лошо охлаждане вляво.
    Поради това казах да провериш дали питата се охлажда равномерно и дали няма задръстване по нея или по поленовия филтър в лявата част.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10
    Запален алфист muskula's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Асеновград
    Posts
    64

    Default

    Здравейте колеги днес свалих филтъра на купето и както ми каза колегата да проверя охладителя дали се охлажда целия,е оказа се че се охлажда само в началото 5-10см до тръбите а останалата част е топъл,др интересно е,че малката тръба замръзва това нормално ли е ?което ме навежда на мисълта,че е заминал клапана.
    Alfa Romeo 166 2.0 TC

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Най-вероятно клапанът е фирясал, но това трябва да се види от специалист.

    Тръбата замръзва, защото клапанът стои отворен. Пробвай да го почукнеш с нещо - може от това да се оправи, ако е заседнал.
    Last edited by ecotronic; 18-06-2019 at 17:19.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •