Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Смяна на маховик и съединител Алфа Ромео 159 JTDM, 2.0.

  1. #16
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Какъв луфт бе готин...?....има си демферни пружини, който обират вибрациите, като при феродовият диск...образно казано.....и ако те са сдали багажа, от там идва проблема.....обоснови се за какъв луфт говориш...защото едно време майсторите изпращаха чираците да донесат кутията с луфтове и кофата с компресия от инструменталната.....стара шега при автомонтьорите...
    Всички маховици имат луфт и той се нарича свободен ход. За всеки маховик има описание колко градуса е свободния ход. Също така частта от маховика която контактува с феродовия диск може да има и леки поклащания от външните страни (характерно при бмв) Има маховици с различни дизайни. Може да ви чука маховик при повреден дросел, също така чисто нов маховик може да почуква първите километри заради не разнесена грес (Справка сайта на sachs) Често срещан проблем при потегляне и вибрации с нов съединител непочистената камбана и пипания феродов диск с мръсни ръце.

  2. #17
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Всички маховици имат луфт и той се нарича свободен ход. За всеки маховик има описание колко градуса е свободния ход. Също така частта от маховика която контактува с феродовия диск може да има и леки поклащания от външните страни (характерно при бмв) Има маховици с различни дизайни. Може да ви чука маховик при повреден дросел, също така чисто нов маховик може да почуква първите километри заради не разнесена грес (Справка сайта на sachs) Често срещан проблем при потегляне и вибрации с нов съединител непочистената камбана и пипания феродов диск с мръсни ръце.
    Стига бе, това не го знаех, кое наричаш дросел...и това с греста ....това ако е омаслен феросовият диск по вероятно да приплъзне, но не и да претриса според мен....ще ми покажеш ли при нов маховик къде проверяваш за този луфт, свободен ход както го наричаш...
    п.п...просто питам, не се заяждам...не съм механик, а потребител....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  3. #18
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default


    При завъртане встрани на самия маховик трябва да има лек луфт, леко въртене настрани(свободен ъгъл), не луфт между пружините, не ме разбирай погрешно.
    Говоря за ето това в х-ките на маховика:
    "макс. свободен ъгъл (градуси):9"


    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Какъв луфт бе готин...?....има си демферни пружини, който обират вибрациите, като при феродовият диск...образно казано.....и ако те са сдали багажа, от там идва проблема.....обоснови се за какъв луфт говориш...защото едно време майсторите изпращаха чираците да донесат кутията с луфтове и кофата с компресия от инструменталната.....стара шега при автомонтьорите...
    Last edited by mollovmd; 30-07-2019 at 12:22.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 150HP 2007 - Il treno veloce.

  4. #19
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    А бе момчета става въпрос за някакво аксиално изместване в определени граници, или греша....не знам...така разсъждавам, за това което говорите.....ама луфт не мога да си го обесня....за мен луфта е някаква хлабина.....например при регулиране на клапани при по старите модели се дават допуски относно разширението на метала при загряване....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #20
    Запален алфист ivaka89's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    София
    Posts
    399

    Default

    Quote Originally Posted by Бобби View Post
    Стига бе, това не го знаех, кое наричаш дросел...и това с греста ....това ако е омаслен феросовият диск по вероятно да приплъзне, но не и да претриса според мен....ще ми покажеш ли при нов маховик къде проверяваш за този луфт, свободен ход както го наричаш...
    п.п...просто питам, не се заяждам...не съм механик, а потребител....
    Има специални инструменти за измерването, грес има вътре между движещите се части. Дросел наричам точно дросела при дизелите, който играе роля за мекото гасене на двигателя. Когато върнеш ключа той спира въздушния поток и след това горивото. Така се избягва остатъчното изгаряне, което образува разтрисане на мотора все едно си изпуснал съединителя. По този начин и маховика няма да изчука. Иначе може и нов маховик пак да чука поради тази причина.

  6. #21
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Има специални инструменти за измерването, грес има вътре между движещите се части. Дросел наричам точно дросела при дизелите, който играе роля за мекото гасене на двигателя. Когато върнеш ключа той спира въздушния поток и след това горивото. Така се избягва остатъчното изгаряне, което образува разтрисане на мотора все едно си изпуснал съединителя. По този начин и маховика няма да изчука. Иначе може и нов маховик пак да чука поради тази причина.
    Незнаех, че м/у двете части на маховика има грес, но тя едва ли ще предотврати чукането.....както и да е, няма да спорим за това....
    Стигнах до извода, че ако не се смени на време ....почва да страда скоростната кутия...
    Благодаря за инфото...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Така се избягва остатъчното изгаряне, което образува разтрисане на мотора все едно си изпуснал съединителя. По този начин и маховика няма да изчука. Иначе може и нов маховик пак да чука поради тази причина.
    Повечето дизелисти явно затова си гасят тракалниците с натиснат съединител

  8. #23
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by ivaka89 View Post
    Така се избягва остатъчното изгаряне, което образува разтрисане на мотора
    Разтрисането на мотора се образува главно от компресията.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  9. #24
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default

    Здравейте колеги, под лек луфт нямах впредвид на ляво/дясно (там това е ясно), като дръпна леко горната плоча на маховика и се движи. Очаквах да е по-стегнато и да не се движи нагоре-надолу. Както и да е, маховика е сложен вече и ще видим колко ще издържи. Сега колата се усеща доста по-добре, но сутрин като запаля има едно тресене на всичките педалите около 2 мин. Надявам се да е от тампон на двигателя, а не от новия маховик.....

  10. #25

    Default

    Здравейте колеги, за да не отварям нова тема.. предстои ми смяна на маховик, а съединителя е сменен миналата година и е на 20к км. Да сменям ли директно целия комплект? Гледам някакъв комплект всичко на люк 1.3 лв искат без отстъпки, маховикът отделно 800 Другото е че маховика ако го купя отделно е на LUK а съединителя ми е Valeo - това би ли било проблем?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •