Results 1 to 7 of 7

Thread: Алфа Ромео 147 1.9 JTD, проблем със турбото и други.

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default Алфа Ромео 147 1.9 JTD, проблем със турбото и други.

    Добър ден колеги,

    Имам една стара Алфа Ромео 147 1.9 JTD 115hp, 2001г. Колата съм я дал на майка ми да я кара, но от известно време се появиха проблеми.
    1. Горе долу върви добре, но пуши черно. Направих тест с диагностиката и турбината не надува достатъчно. Проверих маркучите, изчистих датчика който е на блока на двигателя (преди време проблема беше от него), но промяна няма.

    Ето графика на пробата която направих снощи, но забравих да добавя оборотите.

    Click image for larger version. 

Name:	grafic.jpg 
Views:	3 
Size:	20.0 KB 
ID:	170263

    Тази тук е с оборотите.

    Click image for larger version. 

Name:	alfa4.jpg 
Views:	2 
Size:	19.0 KB 
ID:	170265

    Някаква идеа какво може да се направи?

    2. От една седмица писка таблото, че не работи левия стоп. Изтрих грешките,но като натиснеш педала на спирачката или левия мигач се появяват отново. Всички светлини са проверени и работят правилно. Гледам, че грешката е високо ниво...какво ще рече това?

    Click image for larger version. 

Name:	a1.jpg 
Views:	2 
Size:	20.5 KB 
ID:	170266

    3. От време на време свети airbag-ът. Проверих кабелите под седалката на водача и всичко изглежда добре. Четох някъде, че проблема може да е от една клема до левия стоп, но ми се струва много странно от там да дава тазигрешка. Съвети?

    Click image for larger version. 

Name:	2.jpg 
Views:	2 
Size:	20.4 KB 
ID:	170267

    Благодаря!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Captura.jpg  

  2. #2
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Пусни допълнителна маса на стопа за изгоряла крушка и ще си решиш проблема
    Всички 47ци го имат този проблем
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  3. #3
    започва да се пристрастява andreev1's Avatar
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    34

    Default

    Колега, грешките за скапана крушка са от 2 неща най-често - 1вия вариант е да са се окислили фасунките на крушките (в този случай само го почисти), а 2рия вариант е да е обгорял някой пин на буксата която се включва към самия стоп. За да провериш двете неща, просто отваряш багажника и търсиш от страни текстилените кабачета, като ги отвориш имаш достъп до 4те болта на стопа, развиваш ги и стопа пада отвън. Относно турбина, какво налягане вдига? Това, че пуши черно е съвсем нормално за дизел, 2001ва година, особено ако DPF-а не се е почистил. Относно еърбега - попринцип свети защото жълтия конектор под някоя от предните седалки не прави добър контакт, най-вече се появява на 3вратите 147-ци, защото седалките непрекъснато вървят напред назад и влачат кабелите заедно с тях. Вържи им по една свинска опашка и ги прикачи към рамката на седалката (ако не са) и би трябвало да се оправи.
    Last edited by andreev1; 24-06-2019 at 22:48.
    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 190hp+ Blackline 🖤

  4. #4
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Quote Originally Posted by andreev1 View Post
    Колега, грешките за скапана крушка са от 2 неща най-често - 1вия вариант е да са се окислили фасунките на крушките (в този случай само го почисти), а 2рия вариант е да е обгорял някой пин на буксата която се включва към самия стоп. За да провериш двете неща, просто отваряш багажника и търсиш от страни текстилените кабачета, като ги отвориш имаш достъп до 4те болта на стопа, развиваш ги и стопа пада отвън. Относно турбина, какво налягане вдига? Това, че пуши черно е съвсем нормално за дизел, 2001ва година, особено ако DPF-а не се е почистил. Относно еърбега - попринцип свети защото жълтия конектор под някоя от предните седалки не прави добър контакт, най-вече се появява на 3вратите 147-ци, защото седалките непрекъснато вървят напред назад и влачат кабелите заедно с тях. Вържи им по една свинска опашка и ги прикачи към рамката на седалката (ако не са) и би трябвало да се оправи.
    2001 година няма ДПФ!
    Това,че пуши черно може да е и от скъсан маркуч към турбото или след него. Общо взето без правилна диагностика всичко е гадаене. За стопа колегите са ти казали какво да погледнеш.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    36

    Default

    Благодаря за насоките, тази неделя ще се помъча да оправя тоците и еърбега. Маркучите ги проверих и са добре, когато компютъра иска 1200/1400, турбото дава 900. Бях качил снимки на всичко, но нещо е станало с тях и не излизат....

  6. #6

    Default

    Здрасти!
    Залагам на заминал дебитомер за гадните пушеци.
    Иначе, аз също имам проблем с уж изгоряла крушка при включване на задна, проследих кабелите до самата крушка, всичко изглежда ок, но пак ми пищи таблото...не знам какво да правя, чистих фасунките, дори старата крушка не беше изгоряла, но въпреки всичко я смених....явно са си капризни тия електроники и това е..

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    София Слатина
    Posts
    296

    Default

    Егр затапен ли е,соленоида на турбото работи ли коректно,както и вакумите към него дали са здрави
    Lancia Lybra 2,4jtd 10V 103kw++

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •