Results 1 to 13 of 13

Thread: Засмукване на въздух при включена рециркулация.

  1. #1
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default Засмукване на въздух при включена рециркулация.

    Та въпросът е от къде засмуква въздух при включена рециркулация на въздухът в купето?
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Доколкото знам - през решетката над поленовия филтър.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Доколкото знам - през решетката над поленовия филтър.
    От там не засмуква ли външен въздух? При рециркулация върти само вътрешният. По моята логика, би трябвало да е в краката на пасажера, но на една от многото коли които съм карал, смучеше от под предните седалки.

    Click image for larger version. 

Name:	159 CLIMATE SYSTEM.jpg 
Views:	24 
Size:	91.5 KB 
ID:	170268
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мисля, че е така:



    вентилаторът е нарисуван, като за десен волан.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Наскоро си пусках един почистващ ароматизатор, от тия де ги натискаш и ги оставяш да си пръскат сами, при включена вътрешна циркулация... Ами гъзурчих се, ослушвах се и доколкото усетих на ръка май дърпа в краката на пасажера, поне така ми се стори, та го оставих там... Но не ми се струваше да дърпа сериозно, та може Екото и да е прав. На 147цата там дърпаше по-усезаемо.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    Наскоро си пусках един почистващ ароматизатор, от тия де ги натискаш и ги оставяш да си пръскат сами, при включена вътрешна циркулация... Ами гъзурчих се, ослушвах се и доколкото усетих на ръка май дърпа в краката на пасажера, поне така ми се стори, та го оставих там... Но не ми се струваше да дърпа сериозно, та може Екото и да е прав. На 147цата там дърпаше по-усезаемо.
    Я виж ти, как говорим за едно и също нещо И аз, по логика, ако има някаква такава в италиано инженеро, си мисля че трябва да е в краката на пасажера. Не помня обаче на коя кола, като пуснеш рециркулация спира да духа на задните в краката и започва да смуче от там.

    А ти какво спррейче си пусна, аз мисля на MAFRA да си взема.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  7. #7

    Default

    Не е на някаква известна марка, мернах го и взех ей така, изхвърлих флакона. Ефект имаше две седмици, толкова се усещаше свежестта на аромата. Иначе на 147цата слагах, мисля на Лики Моли беше, за почистване и дезинфекция на изпарителя и въздуховодите и определено изчезна неприятната миризма при първоначално тръгване.. Една година нямаше проблеми, после продадох колата.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    ...Иначе на 147цата слагах, мисля на Лики Моли беше....
    Това от същите тия, дето натискаш и оставяш да се изпръска ли е (150мл)? Или е от тези (400+мл), които са с удължител и ръчно пръскаш по изпарители, духалки и тн.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  9. #9

    Default

    Тези с удължителя се съмнявам да имат толкова добър ефект, друго си е химикалите да се въртят 10 минути в купето през всички духалки. Мисля че последния път точно на MAFRA взех и миризмата е доста натрапчива, все още се усеща, а минаха няколко месеца. Ако успееш да намериш от някъде този, ще е по-добре, поне аз останах по-доволен от него.



  10. #10
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by acho_ View Post
    Тези с удължителя се съмнявам да имат толкова добър ефект, друго си е химикалите да се въртят 10 минути в купето през всички духалки. Мисля че последния път точно на MAFRA взех и миризмата е доста натрапчива, все още се усеща, а минаха няколко месеца. Ако успееш да намериш от някъде този, ще е по-добре, поне аз останах по-доволен от него.
    Варианти за "химически бомбички" има доста, този който си препоръчал не го намирам ... Щом е доста натрапчив на MAFRA, ще се замисля за друг.

    От тези с удължителя, на 156цата съм ползвал на MOTIP Преди беше с много лека и приятна миризма на зелена ябълка, усещаше се с месеци. За да стане както трябва е играчка, маха се поленовият филтър, пръска се обилно върху "питата" на климатика, чака се да се разнесе хубаво, климатика се пуска 15-20 мин студено на макс, после 10мин на топло да се изсуши. Повтаряш. След това се пръска директно в духалките, чака се 10 - 15 мин да падне пяната, пуска се на умерено да не ти издуха остатъци в купето ... слагаш поленовият филтър. Както казах играчка е, около 2 часа отнема, но резултата е супер.
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill View Post
    Това от същите тия, дето натискаш и оставяш да се изпръска ли е (150мл)? Или е от тези (400+мл), които са с удължител и ръчно пръскаш по изпарители, духалки и тн.
    Да, от тия дето ги оставяш.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  12. #12
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Quote Originally Posted by Neokill View Post
    Варианти за "химически бомбички" има доста, този който си препоръчал не го намирам ... Щом е доста натрапчив на MAFRA, ще се замисля за друг.

    От тези с удължителя, на 156цата съм ползвал на MOTIP Преди беше с много лека и приятна миризма на зелена ябълка, усещаше се с месеци. За да стане както трябва е играчка, маха се поленовият филтър, пръска се обилно върху "питата" на климатика, чака се да се разнесе хубаво, климатика се пуска 15-20 мин студено на макс, после 10мин на топло да се изсуши. Повтаряш. След това се пръска директно в духалките, чака се 10 - 15 мин да падне пяната, пуска се на умерено да не ти издуха остатъци в купето ... слагаш поленовият филтър. Както казах играчка е, около 2 часа отнема, но резултата е супер.
    Един спрей достатъчен ли е или да поръчам два за по-сигурно ?
    Пяната минава ли през питите ,та да се разнасе и до въздуховодите ,ако вентилатора го пусна на мах?
    Не е 59,ГТ е но не вярвам да има голяма разлика в действието на препарата.Давайте съвети как хем да пуша,хем да не мирише в колата.То само аз пуша и много ме ядат ,че смърди на пепелник след мен..
    Last edited by 546; 26-06-2019 at 16:14.

  13. #13
    Нечлен с член Neokill's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Burgas
    Posts
    1,091

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    Един спрей достатъчен ли е или да поръчам два за по-сигурно ?
    Пяната минава ли през питите ,та да се разнасе и до въздуховодите ,ако вентилатора го пусна на мах?
    Не е 59,ГТ е но не вярвам да има голяма разлика в действието на препарата.Давайте съвети как хем да пуша,хем да не мирише в колата.То само аз пуша и много ме ядат ,че смърди на пепелник след мен..
    Един спрей от 400мл е достатъчен. На 156цата, поленовият филтър(на купето) се сменяше като махнеш платмасовата решетка под пасажерската чистачка.
    Ако и при теб е така, пяната минава през питата и остатъците изтичат през дренажите, не минава през въздуховодите. Затова съм писал, че след като оправя питата, вкарвах удължителя на макс във всяка една духалка и пръсках( като изтеглях до 3/4 от дължината на маркучето).
    Като пушиш, освен на въздуховодите и питата, миризмата се набива във всяка една текстилна част от купето, таван седалки, стелки и тн. Има ефект, но пак се усеща.

    На 159 филтъра се сменя през жабката и не виждам как ще достигна питата с такъв спрей, без да разглобявам допълнително (не я знам точно къде е).
    '08 Alfa Romeo 159SW ti 1.9 JTDm *'98 Alfa Romeo 145 1.6 T.S *
    Ex -'98 Alfa Romeo 156 1.9 JTD
    Ex - '93 Alfa Romeo 33 1,7 I.E, Ex - '90 Alfa Romeo 33 1,5 I.E

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •