Results 1 to 2 of 2

Thread: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V - проблем с пръскалките и подгрева на седалка

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V - проблем с пръскалките и подгрева на седалка

    Здравейте скъпи съфорумци. Нови за мен съфорумци!
    И аз се добавих към Вашият клуб в тази красавица от 2005г. 159 1.9 JTDm 16V - 150 коня (оригинално). Колата е чипната в Екстриим и е с хибридна турбина. Не е качвана на дино и не се знае, колко коня е към момента, но би следвало да е над 200. Ще кача и някакви снимки, това-онова.

    Както и да е. Имам да питам някои неща относно проблемчета, малки.

    Към момента не ми работят пръскалките. Никои пръскалки. Нито на стъклото, нито на фаровете. Дори не се включват чистачките, когато се опитам да пръсна. Още не съм проверил бушони, но щом и самите чистачки не реагират, се чудех, дали не може да е от лостчето? Някакви идеи?
    Корекция: Чистачките работят, моторче не се чува. Явно е това. Сори, но минаха няколко дни откакто пробвах и се обърках, че и чистачките не работят.

    Друго, подгрева на едната седалка не работи. Някои оправял ли си е такъв проблем сам?

    Прощавайте, ако има други такива теми, но се опитах да намеря. Не можах.
    Last edited by Pess; 25-06-2019 at 19:09.

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Pess View Post
    Здравейте скъпи съфорумци. Нови за мен съфорумци!
    И аз се добавих към Вашият клуб в тази красавица от 2005г. 159 1.9 JTDm 16V - 150 коня (оригинално). Колата е чипната в Екстриим и е с хибридна турбина. Не е качвана на дино и не се знае, колко коня е към момента, но би следвало да е над 200. Ще кача и някакви снимки, това-онова.

    Както и да е. Имам да питам някои неща относно проблемчета, малки.

    Към момента не ми работят пръскалките. Никои пръскалки. Нито на стъклото, нито на фаровете. Дори не се включват чистачките, когато се опитам да пръсна. Още не съм проверил бушони, но щом и самите чистачки не реагират, се чудех, дали не може да е от лостчето? Някакви идеи?
    Корекция: Чистачките работят, моторче не се чува. Явно е това. Сори, но минаха няколко дни откакто пробвах и се обърках, че и чистачките не работят.

    Друго, подгрева на едната седалка не работи. Някои оправял ли си е такъв проблем сам?

    Прощавайте, ако има други такива теми, но се опитах да намеря. Не можах.
    Ами провери си помпите за течност.Щом имаш пръскалки на фаровете,значи че са две.....и да знаеш,че пръскалките на фаровете работят само ако са ти пуснати фаровете.

    А за седалките има бушон за всяка и реле за двете,но щом само едната не грее,може да е бушон,но може да е прекъснат и нагревателя,за всеки случай провери и буксата под седалката,както и самото копче(размени ги и тествай).
    Last edited by undy; 26-06-2019 at 00:20.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •