Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 139

Thread: Налягане на маслото на 164-ка

  1. #61
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    sf
    Posts
    16

    Default

    Имам питане:на моята не мърда стрелката за налягането няма значение топла или студена седи на първата чертичка,лампата когато запаля гасне няма проблем,та въпроса е датчика ли е прецакан или уреда на таблото, как мога да разбера ?
    Alfa Romeo 33 1.7 8v 4x4
    Alfa Romeo 164 2.0 Super 95g

  2. #62
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Дай кабелчето на датчика на маса и някой да гледа къде ще отиде стрелката.Трябва да е на мах.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  3. #63
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Boby View Post
    Дай кабелчето на датчика на маса и някой да гледа къде ще отиде стрелката.Трябва да е на мах.
    Това е правилната диагностика
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  4. #64

    Default

    Здравейте колеги аз съм от клубъ на 155ците но вашата тема е много добра затова ще питам при вас.Датчикът за налягане на маслото и този за контролната лампа един и същ ли е и ако не е какво представлява този за налягането и как се сменя при мен че доколкото разбирам е някъде под турбото и за всички ли двигатели става този датчик от лада.Двигателят ми е 2,5ТД ВМ.Благодаря предварително
    Alfa 155 2,5TD

  5. #65
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Датчиците са 2.Този застрелката е кръгъл и тумбест и се намира от дясно на мотора под смукателния колектор.Не от към турбото,а от към ангренажа.Другия Изглежда като глава на болт от която стърчи букса за кабел.Намира се малко вляво от този затрелката.Близко са един до друг.Датчиците от Лада стават и за дизеловите и за бензиновите двигатели.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  6. #66
    започва да се пристрастява iv4oto_77@abv.bg's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    61

    Default

    а на бензиновите алфи 164 разположинието същото ли е / самоче от към скоростите а не от към ангренажа /

  7. #67
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    @iv4oto_77@abv.bg
    Чети в темата пише всичко и за бензин и за дизел . И къде се намира и как се диагностицира и как се модифицира новия от Лада .
    Абе всичко .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  8. #68
    започва да се пристрастява iv4oto_77@abv.bg's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    61

    Default

    знам че пише аз отдавна съм със -ладов - датчик и от тук разбрах как става ама исках да уточниме разликата при бензин и дизел в разположението им

  9. #69
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by dragomia View Post
    Имам питане:на моята не мърда стрелката за налягането няма значение топла или студена седи на първата чертичка,лампата когато запаля гасне няма проблем,та въпроса е датчика ли е прецакан или уреда на таблото, как мога да разбера ?
    И при мене е същото - зиме или лете, топла или студена, с 20 или с 200 (дига си ги де... пущината) - седи си като пукал на 1. От време на време "припада" до 0, което най-вероятно е от лош контакт някъде. Явно ще се посещава магазин за авточасти за руски автомобили (колкото и странно да звучи това "руски автомобил"). Сори, че не е по темата ама е малкичко като "турска интегрална схема".
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  10. #70
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Някой може ли да даде малко повече инфо за този ладов датчик? Каде се продава, колко $ е (имам в предвид този за стрелката), втулка ли трябва да се слага или си се престъргва резбата направо и как мога да проверя датчика си дали са здрав или евентуално може да има запушване на маслената магистрала, която отива до датчика?
    Last edited by Da_Fuse; 18-03-2009 at 09:05.

  11. #71
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    Някой може ли да даде малко повече инфо за този ладов датчик? Каде се продава, колко $ е (имам в предвид този за стрелката), втулка ли трябва да се слага или си се престъргва резбата направо и как мога да проверя датчика си дали са здрав или евентуално може да има запушване на маслената магистрала, която отива до датчика?
    Лично аз се съмнявам да е здрав,рядко виждам алфа със здрав датчик.Ладовия датчик се продава и на пазара,когато аз въведох таа мода,бяха по 5лв,сега са по 10 пущините.Взимаш стария и пренарязваш при стругар резбата,после с едни клещи-секачки изрязваш буксата на датчика,за да не прецакваш твоята и си готов.Аз се движа вече с такъв 5г без гайлета.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  12. #72
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    По 10 лева датчика, който е за стрелката за налягането, а не за лампата???? Ако съм разбрал правилно, направо не е истина, аз се бях приготвил с някакви 80 лева...

    Правилно ли съм разбрал или???

  13. #73
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Thumbs up

    Правилно, да. Аз карам с испански некъв за 35 ли, 38 лева ли.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  14. #74
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    По 10 лева датчика, който е за стрелката за налягането, а не за лампата???? Ако съм разбрал правилно, направо не е истина, аз се бях приготвил с някакви 80 лева...

    Правилно ли съм разбрал или???
    Абсолютно верно си разбрал - 10 лв - датчика за стелката за налягането на маслото от Лада - всякаква . Оригиналания е 80лв и е боклук .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  15. #75
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    Ок, а от каде мога да си взема евтиния (10лв) ладов датчик, защото в евро 07 ладовия е 42 левчета. та въпроса ми е от каде в софия мога да си взема този датчик, за който всички говорят?

Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •