Results 1 to 3 of 3

Thread: Хибридно турбо и съединител за 1.9jtdm

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default Хибридно турбо и съединител за 1.9jtdm

    Здравейте, колеги! )
    Тъй като ми предстои ремонт на турбината се чудя дали е добре да се направи хибридна. Имайки в предвид на колко години е колата и т.н. има ли някакви проблеми след хибрид + чип. Как се справя съединителя, ръчната скоростна кутия, двигателя? За момента моят няма признаци да си отива съединителя, никога не е приплъзвал и по думите на предния собственик го е сменял малко преди да ми я продаде. Видях, че има някакви опции за усилване на съединителя с наковаване на друго феродо. Какви са цените, кой го прави това нещо, колко време отнема, смисъл има ли... Маховика на колата е за смяна, така че бих предпочел да "подсиля" съединителя, за да си спестя после разправиите евентуално. Абе като цяло + и - за "хибрид" или да си остана с нормалната турбина. Също и за съединителя как да постъпя, тъй като ще се прави и маховик скоро...
    П.С. Не съм сигурен, че това е правилния раздел за тази тема. Извинявам се предварително, ако не е.
    П.С.2 - Търсачката е ужасна и нищо не намерих по темата...
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150hp

  2. #2
    Запален алфист marin_mv's Avatar
    Join Date
    May 2016
    Location
    Любимец / Trier
    Posts
    311

    Default

    След личен опит с хибридна турбина - с две ръце - НЕ!!! Освен ако не си 1000% процента сигурен в хората които ще го правят, а до сега не са ми препоръчали такива в БГ. Добре рециклирана фабрична турбина, с приличен чип ще ти даде не малко. За по сериозен тунинг от това не става само с турбина и чип, вградските легенди и гаражни изпълнения, може би - лично мнение. За съединителя мога да споделя само мнения на други - ако е тръгнал да заминава, чипа ще го довърши бързо. Общото мнение е, че е добре да се сложи подсилен.
    In BG - Alfa Romeo 159 SW, 2009, 1.9 JTDm, Q-tronic, 180 h.p., 400 N.m
    In DE - Subaru Levorg. 2019, 2.0 Lineartronic, 150 h.p.

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    44

    Default

    Благодаря за мнението!

    Съединителя до сега не ми се е случвало да приплъзне.
    Какви са вариантите за усилен - купува ли се, преправя ли се?
    Ако се преправя кой го прави, какви пари излиза и т.н.?

    Явно ще я пратя за рециклиране просто турбината и няма да се занимавам с преправяния и т.н.
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150hp

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •