Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64

Thread: Тип гориво (премиум или нормално) - има ли значение и какво е то ?

  1. #16
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Говорим за конкретни технически решения а ти отново се гураш неподготвен и разтягаш локуми.
    ))...а ти лавираш, първо няма, след това има....хайде следи си мисълта и мненията....пропускаш доста неща който коментирам, хващаш се за неква брънка и пак не можеш да я докажеш....ставало дума за еди кво си...ай стига.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  2. #17
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Зададох ти прост въпрос. Отговор не получих. Това поне, разбираш ли го?

    Що не ходиш да се лигавиш в блатото?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #18
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    155-цата по какъв начин си "гласи" запалването за да не и трака аванса като на Москвич или Лада!?
    Няма делко, няма датонационен датчик... Как става!? Или просто е конструирана за 95 и това е...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  4. #19
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Зададох ти прост въпрос. Отговор не получих. Това поне, разбираш ли го?

    Що не ходиш да се лигавиш в блатото?
    В блатото може да научиш много повече от колкото в целият технически раздел на форума........никакъв въпрос не си ми задал...коментираш......тоез, както каза за мен, но се отнася за теб разтягаш локуми....и както казах преди това...пропускаш мой приказки, който не ти изнасят, а коментираш общи неща....темата е за качество на горивото, а не за настройки на запалителна система....признал съм ти го в други теми....имаш познания, който не оспорвам, но не се прави на специалист по всичко....колкото и да настройваш мотора с кофти гориво резултата ще е плачевен....и не ме карай да се ровя и да ти доказвам, че и при новите мотори вакумните устройства и центробежните сили играят роля при разхода......казах ти в друга тема, че съм само потребител, а не интернет професор, коментирам това което зная, а ти не ми доказваш противното, а се заяждаш тъпо....е това е разликата м/у уникалните ви съвети в форума и тези от блатото....с здраве и лека нощ....
    Last edited by Бобби; 03-07-2019 at 22:58.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #20
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    155-цата по какъв начин си "гласи" запалването за да не и трака аванса като на Москвич или Лада!?
    Няма делко, няма датонационен датчик... Как става!? Или просто е конструирана за 95 и това е...
    При моторите, които се управляват от компютри, предварението на запалването се извлича от зададена карта, която се адресира от определени фактори, като обороти, натоварване и пр. Допълнителна динамична корекция на времената от картата пък могат да се правят на базата на други фактори, като дебит на въздух, температура, стойност на адаптивни параметри и пр.

    Ако няма обратна връзка, като детонационен сензор, няма как ECU то да знае, кога трябва да даде по-голямо от програмираното предварение и реално може да се счита, че управлението е настроено да работи с 95 и нищо не ти гарантира, че няма да ти тропа аванса, ако сипеш 91.

    При Лада-та е същото. Няма динамична обратна връзка а трябва да направиш ръчно настройката с октан коректора, за който спомена по-напред.
    Last edited by ecotronic; 03-07-2019 at 23:04.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #21
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Еко и да ти кажа още нещо...в блатото колегите който вписват имат елементарно уважение един към друг, независимо, кой какъв е....а в светлата част на форума само си избивате комплексите...')
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #22
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Стига бе, терорист. За теб модератори, няма ли?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #23
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При моторите, които се управляват от компютри, предварението на запалването се извлича от зададена карта, която се адресира от определени фактори, като обороти, натоварване и пр. Допълнителна динамична корекция на времената от картата пък се правят на базата на други фактори, като дебит на въздух, температура, стойност на адаптивни параметри и пр.
    Това умеш ли да го правиш или само си го приказваш....?...защото наскоро ми промениха софтуера на колата и бях приятно изненадан....а промяната се наложи, заради лошото качество на нафтата у нас, въпреки, че винаги сипвам от най скъпата....ако си промениш изказа и начина по който спориш, мога да ти обесня за какво иде на реч...а ти след това да кажеш дали е така.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #24
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Стига бе, терорист. За теб модератори, няма ли?
    Приятели са ми....))......а и проблема не е в тях, а в отношението м/у потребителите ...тоез да умеят да спорят...никога не обиждам първи.....но са ме наказвали, заради това, че други са ме обиждали....разсъждавай...за терористи може да говориш в икономика и политика, не ме засягай не съм ти гръмнал мотора.....)
    Last edited by Бобби; 03-07-2019 at 23:12.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  10. #25
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Модератори, добавете накрая в правилата на форума следната забележка:

    "Гореописаните правила не се отнасят за приятели на модератори".

    Този форум го направихте на цирк.
    Last edited by ecotronic; 03-07-2019 at 23:18.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #26
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    155-цата по какъв начин си "гласи" запалването за да не и трака аванса като на Москвич или Лада!?
    Няма делко, няма датонационен датчик... Как става!? Или просто е конструирана за 95 и това е...
    Според мен при образуването на богата или бедна смес при легендите играе роля ламбда сондата и топлиният датчик на термостата....Еко с неговата карта може да ходи да точи пари от банкомата в тоя случай.....загатнах по назад в тая тема, за спора с BO в друга тема за качеството на горивата, разхода и т.н.., който водихме...ама Еко пропусна да отговори, а щеше да бъде доста изненадан, ако бях решил да осъществя облога, даже му подсказах как седят нещата ....но не исках да ги мамя.....та както и да е.......
    Last edited by Бобби; 03-07-2019 at 23:44.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  12. #27
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Модератори, добавете накрая в правилата на форума следната забележка:

    "Гореописаните правила не се отнасят за приятели на модератори".

    Този форум го направихте на цирк.
    Ае за цирка да кажем, че ти имаш 14 хиляди мнения, а аз 3 хиляди....аман от артисти....пискаш необсновано.....Никога не съм ползувал протекците на приятелите си тук.....просто ти загатнах, колко си елементарен в разсъжденията си...
    Last edited by Бобби; 03-07-2019 at 23:30.
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  13. #28
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    При моторите, които се управляват от компютри, предварението на запалването се извлича от зададена карта, която се адресира от определени фактори, като обороти, натоварване и пр. Допълнителна динамична корекция на времената от картата пък могат да се правят на базата на други фактори, като дебит на въздух, температура, стойност на адаптивни параметри и пр.

    Ако няма обратна връзка, като детонационен сензор, няма как ECU то да знае, кога трябва да даде по-голямо от програмираното предварение и реално може да се счита, че управлението е настроено да работи с 95 и нищо не ти гарантира, че няма да ти тропа аванса, ако сипеш 91.

    При Лада-та е същото. Няма динамична обратна връзка а трябва да направиш ръчно настройката с октан коректора, за който спомена по-напред.
    Е явно е както си мисля...
    Иначе за горивата.. . Моторетката от подписа с 95 се задъхва при високи обороти/натоварвания и аспуха му става леко черен. Със 98/100 октанов аспуха побелява и при висока скорост се усеща по-силен.

    При Алф сякаш не мога да хвана разлика (95-98/100), дино стенда маи го потвърждава...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  14. #29
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Еко, какво стана бе бате...? да не заспа....?....пискаш срещу блатото....ама там ако има един изтрит пост, не се сещам за него...то в форума има десетки хиляди......та така и не разбра за свободата на словото, а търсиш помоща на модераторите...да не пишеш доноси срещу мен..?...жалко за теб, ако е така....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  15. #30
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Е явно е както си мисля...
    Иначе за горивата.. . Моторетката от подписа с 95 се задъхва при високи обороти/натоварвания и аспуха му става леко черен. Със 98/100 октанов аспуха побелява и при висока скорост се усеща по-силен.

    При Алф сякаш не мога да хвана разлика (95-98/100), дино стенда маи го потвърждава...
    Защо казваш, че в 155 няма детонационен сензор?

    https://alfa-restoration.co.uk/shop/...oducts_id=1370

    Ако има, очевидно в това е причината за да не усещаш разлика.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •