Results 1 to 6 of 6

Thread: Предпазен колан

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default Предпазен колан

    Здавейте колеги,

    от скоро и аз съм горд собственик на Алфа и след задължителното обслужване стигнах и до един друг проблем. Още от Германия си взех колата с неработещ десен преден предпазен колат, съответно и лампата за еърбега ми свети. Въпроса ми е мога ли да преместя един от задните колани отпред и по някакъв начин да накарам лампата да изгасне. Ако някой има информация и от къде например бих могъл да си купя такъв колан и колко горе долу струва ще ми е много полезна.

    Благодаря предварително!
    Alfa 156 2.0 TS Sportwagon

  2. #2
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Коланите имат пиропатрон който гърми при удар и не подлежат на ремонт. Задните колани са различи от предните. За лампата на ербега ползвай екзаминер.
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Posts
    21

    Default

    А при това положение другите ми еърбегове дали ще работят, или когато лампата свети всичко е блокирано. Не че имам намерение да се удрям някъде, но все пак да знам
    Alfa 156 2.0 TS Sportwagon

  4. #4
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Екзаминер
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by bore
    А при това положение другите ми еърбегове дали ще работят, или когато лампата свети всичко е блокирано. Не че имам намерение да се удрям някъде, но все пак да знам
    Нито един не работи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Cuore sportivo lyuli's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    София
    Posts
    428

    Default

    Quote Originally Posted by Galeano
    Коланите имат пиропатрон който гърми при удар и не подлежат на ремонт. Задните колани са различи от предните. За лампата на ербега ползвай екзаминер.
    подлежат, незнам как, но моя майстор ми ги оправи, въпреки 4е и двата бяха блокирани...... мисля че се вади пиропатрона и си действат като обикновени колани (без да са вързани към системата на еъбеците)
    Alfa Romeo Crosswagon Q4 ex ones: Alfa Romeo 166TS, Alfa Romeo 147 1.9JTD & 145 1,6 boxer

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •