Results 1 to 9 of 9

Thread: Антики, колекции.

  1. #1
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default Антики, колекции.

    Да питам - днес си купих от битака една мотичка, понеже ми трябваше а пък не съм привърженик на ламаринената шир потреба.Та след като я почистих излезе някакъв печат, монограм, подпис на ковача , работилницата или манифактурата която ги е правила.Вероятно е стара, вероятно е английска съдейки по короната/което не е задължително/.За момента от чисто любопитсво се интересувам кой е производителя и евентуално от кога датира.Смятам да я ползвам.В нета не успях да намеря инфо или някакъв каталог на маркировките ако въобще има такъв.Ако някой знае нещо по въпроса моля да каже.

    Не мога да кача снимките............
    Last edited by dimitar_vd62; 08-07-2019 at 00:00.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Да питам - днес си купих от битака една мотичка, понеже ми трябваше а пък не съм привърженик на ламаринената шир потреба.Та след като я почистих излезе някакъв печат, монограм, подпис на ковача , работилницата или манифактурата която ги е правила.Вероятно е стара, вероятно е английска съдейки по короната/което не е задължително/.За момента от чисто любопитсво се интересувам кой е производителя и евентуално от кога датира.Смятам да я ползвам.В нета не успях да намеря инфо или някакъв каталог на маркировките ако въобще има такъв.Ако някой знае нещо по въпроса моля да каже.

    Не мога да кача снимките............
    Без фото ще е трудна работата...
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Като се опитам да кача нов файл и натисна "Done" ми излиза ей това съобщение - Please drag & drop an existing attachment on to "Drag Files Here" or add a new one by pressing "Add Files". - Моля, плъзнете и пуснете съществуващ прикачен файл в „Преместете файловете тук“ или добавете нов, като натиснете „Добавяне на файлове“.Натискам add files избирам снимка от компютъра натискам качи, зарежда нещо после done долу вдясно и нищо не става, излиза ми горното съобщение.Освен това когато пиша съобщение в трея на декстопа не отразява смяната на езика от англ. на бг., та ми трябваше време да разбера че всъщност езика се сменя но не го отразява иконата в трея.И това само тука, в другите сайтове не е така.
    Last edited by dimitar_vd62; 08-07-2019 at 14:48.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Качи снимката тук , после копирай адреса на снимката и го публикувай тук.

    Ако се затрудняваш, повикай лапето на комшиите да ти помогне


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тенкю, да видим ся...
    https://ibb.co/X80B38v
    https://ibb.co/6sNW5DF
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  6. #6
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Тенкю, да видим ся...
    https://ibb.co/X80B38v
    https://ibb.co/6sNW5DF
    Англииско е! Там така показват от коя епоха е. Има вариант да са инициали на кралица, но това R може да значи и "Rey" или крал.
    Подобни писания има и по пощенските им кутии а също така и по къщите им (това в миналото де)

    Пример http://projectbritain.com/london/postboxes.html
    Last edited by mimouzunov; 09-07-2019 at 16:02.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  7. #7
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Да питам - днес си купих от битака една мотичка, понеже ми трябваше а пък не съм привърженик на ламаринената шир потреба.Та след като я почистих излезе някакъв печат, монограм, подпис на ковача , работилницата или манифактурата която ги е правила.Вероятно е стара, вероятно е английска съдейки по короната/което не е задължително/.За момента от чисто любопитсво се интересувам кой е производителя и евентуално от кога датира.Смятам да я ползвам.В нета не успях да намеря инфо или някакъв каталог на маркировките ако въобще има такъв.Ако някой знае нещо по въпроса моля да каже.

    Не мога да кача снимките............
    А може и да е българска на бате Ризо Симеонов с това R хехе!


    Традиция над двеста години...Готин човек и голям майстор.Но може и бая по-стара да е и да е кована от дядо му щом е с корона,стария е подковавал даже и царската конюшня на времето.Та вероятно не е отмъкната от Бъкингамския дворец ,а от Евксиноград.

    Е ти и снимка на човека ,в нета има и интервюта с него,по едно време журналистите го бяха налазили.
    https://scontent.fsof9-1.fna.fbcdn.n...8e&oe=5DBDBAFF
    Сега гледам в нета ковачницата я върти Симо Ризов и марката "Ризо" си се ползва и от наследника , в петък може и да го навестя и да му покажа снимката.
    Ползвай я спокойно,ако е от техните,си има гаранция и дефектира ли ще ти я подменят с нова безплатно.
    Last edited by 546; 09-07-2019 at 20:00.

  8. #8
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Мотиката не е ръчно производство на селски майстор.Масово производство е.Или е лята и закалена или е кована.И в двата случая вложката за сапа е изработена заедно с отливката или изтеглена от заготовката в процеса на изковаване на механична преса.Няма следи от ковашка заварка, електродъгово заваряване или занитване.Може да е от времето на индустриалната революция, може и да е от по ново време.Пред вид равномерната патина - ръжда/ преди почистването/,без дълбоки язви а също и състоянието на остатъка от дръжката/суха и проядена от дървесни червеи, лесно трошлива/следва че не е била заровена в земята а е престояла дълго в нечия изба или мазе.Като сравня с инструменти останали от дядо ми при подобни условия, най вече по състоянието на дървото, ме навежда на мисълта че е някъде от началото до 50-те години на миналия век, пред вид това че дядо ми е бил роден 1891г.и е започнал да работи още 15-на годишен.Възможно е метала да е по-стар от дръжката.Не знам кога парните преси са навлезли в масовото производство, вероятно около 1850 г.Метода на производство чрез леене и изковаване/щанцоване/ на цяло не се е променил много оттогава, ако сравним със съвременни образци на Bellota/Испания/,GARDEX/Индия/ има дори и български производител.Всеки производител или почти всеки си има фирмен знак,който се набива още при производството на сечивото, но никъде не намерих фирмен знак със корона и монограми.Монограмите с преплетени ръкописни букви са се използвали като подпис или знак на принадлежност от някоя заможна фамилия от средновековието/около първата половина на 17 век/ до края на Викторианската епоха/1901г./Пред вид това че няма следи от джелатска употреба, предполагам че е била използвана в градината на някое заможно семейство предимно за цветя, което може да обясни че монограма е нанесен като знак за принадлежност.Възможно е да е и знак на някоя изчезнала във времето семейна манифактура.Според "вносителя"от битака, стоката е от Западна Европа без да уточни от къде, имаше и разни други "антики" събрани най-вероятно по казаните на европата.Намерих двама занаятчии на земеделски сечива и двамата казаха че мотиката е на поне 70 години и че стоманата е много хубава.И двамата ми предложиха по 30 -35 лв да я купят или да я бартеросат за ламаринена мотика с дръжка.В края на краищата единият ми направи сап за 5лв.Не че в къщи не доизкусурих нещата, ама за 5 кинта толкоз.Предпочетох да я запазя при положение че не ми е бизнес, с 30 кинта няма си реша проблемите.Тъй че, пред вид състоянието в което беше ако не вземаме под внимание монограма мотиката е на поне 60-70години, пред вид монограма може да остарее до 100-150г., при положение че монограми не се използват в по-ново време.Любопитството ми събуди точно монограма, иначе нямаше да проявя интерес относно възраста,беше ясно че е стара и качествена, всъщност умишлено търсех такова сечиво.Надявах се да намеря някакви исторически данни за въпросния монограм като търговски знак или фамилен герб, но уви нищо не можах да намеря по въпроса.Докато не се намери някаква информация, предположителната възраст е около началото на миналия век.

    п.п.Разсъжденията ми са аматьорски, не претендирам да са верни.Нямам пари за въглероден анализ.
    Last edited by dimitar_vd62; 10-07-2019 at 01:22.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Свържи се с Тоню Цанев Може да обади нещо по въпроса.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •