Results 1 to 9 of 9

Thread: ABS, VDC, Hill holder... unavailable

  1. #1

    Default ABS, VDC, Hill holder... unavailable

    Здравейте,

    предварително се извинявам, че не пускам темата в правилния раздел.
    Причините са следните:
    - забелязах, че в разделът на Жулиета активността е доста ниска, даже почти никаква
    - също така след като поразчетох из Алфаоунъра, установих, че тези грешки са се появявали също и при 159/Brera/Mito.

    И все пак не открих случай подобен на моя.

    Та, както разбрахте от по-горните редове, собственик съм на Жулиета - 1.4 Multiair. Днес ми се наложи да направя едно по-рязко натискане на спирачката (съпроводено от свирещи гуми) и веднага след това компа меко казано полудя. Излязоха следните грешки - VDC, ABS, Hill holder, Steering corrector, dynamic/all weather mode unavailable (може да е имало и още, но за тези имам спомен. След изгасване/запалване отново на двигателя всичко изчезна.

    На някой да му се е случвало нещо подобно?
    Last edited by ndenyt; 07-07-2019 at 23:47.

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    257

    Default

    На мен, но беше в един отвратителен порой в Букурещ... Заподозрях датчика на ABSa на предно дясно колело, нищо не съм го правил, само после като изсъхна го улях в контактен спрей и WD40, имаше набити някакви грешки, дето тъй и не намерих кво означават, изчистих ги, да чукна на дърво, повече не се е случвала тая мизерия.

  3. #3
    започва да се пристрастява mollovmd's Avatar
    Join Date
    Jul 2018
    Location
    Sofia,Bulgaria
    Posts
    76

    Default

    При мен също е постоянно това - всеки път при рязко натискане и задържане на спирачката се появяват грешки за ASR и VDC, а пък тъй като паркомястото ми идва леко високо и задържам всеки път спирачка при слизането, то почти на всяко каране съм си с тази грешка. Засега не съм усетил да има влияние по отношение спирането на автомобила или поднасяне, но също ще се радвам някой по-вещ да обясни защо все се набива тази грешка.
    Alfa Romeo 159 SW 1.9JTDm 150HP 2007 - Il treno veloce.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    При мен тези грешки се появяваха, когато им скимне заради некоректно работещ датчик на педала на съединителя. Пробвайте, когато се появят, да дръпнете нагоре педала и вижте дали изчезват.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5

    Default

    Пусках тема преди време, при мен излизаше само VDC и Hill holder и то само и единствено в най-големите жеги, единствено и само тогава. На два пъти съм хващал грешка в клапан на ABS блока. С МЕС съм тествал клапаните, всичко си отваря-затваря, работят си. Не е от течност, маркучи, датчици, стоп машинка нова сложих и т.н.,тогава проверявах всичко що се сетих.... Така и не открих от какво е, а да си сменя целия ABS блок заради това, че лятото чат пат светва, а и дали ще се оправи.. Отказах се. 2017 светваше редовно, 2018 май един път или два най-много, това лято 3 пъти до момента.....страшно ме дразни, но поне чезне и знам, че нямам сериозен проблем и си карам така.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Иво, ако цъфне грешката, дръпни педала на съединителя нагоре и виж резултата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7

    Default

    Автомата трудно ще му дръпне съединителя
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мда. Не обърнах внимание, че неговата е автомат.
    Ами това е положението с автоматите....няма пълно щастие


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Мда. Не обърнах внимание, че неговата е автомат.
    Ами това е положението с автоматите....няма пълно щастие
    Хехе...ако имах съединител щеше да е от него ,сега няма оправия , гледам само като тръгна на годишен преглед да не е жега, че точно сега лятото ми се пада....а светне ли -ще ме върнат
    Last edited by undy; 08-07-2019 at 20:13.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •