Results 1 to 5 of 5

Thread: Смяна на крушка на ляв фар за мъгла, предна броня на алфа 166 TS 2.0 - 155 к.с.

  1. #1

    Default Смяна на крушка на ляв фар за мъгла, предна броня на алфа 166 TS 2.0 - 155 к.с.

    Здравейте,
    Имам следните въпроси:
    1. Може ли да се смени крушката на левия фар за мъгла без да се сваля предната броня? Ако е възможно, моля за указания.

    2. Ако трябва да се сваля предната броня, как да развия болта между калника и бронята, който е почти до предния фар / развил съм другите 3 болта от същата страна, като съм свалил гумата и подкалника/.

    3. Какъв е пистовия ремък? Избрал съм 6 канален с дъжина 1975 мм за кола с климатик.

    Колата е алфа 166 TS 2.0 - 155 к.с. бензин 1999 г.

  2. #2
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by pl_ka View Post
    Здравейте,
    Имам следните въпроси:
    1. Може ли да се смени крушката на левия фар за мъгла без да се сваля предната броня? Ако е възможно, моля за указания.

    2. Ако трябва да се сваля предната броня, как да развия болта между калника и бронята, който е почти до предния фар / развил съм другите 3 болта от същата страна, като съм свалил гумата и подкалника/.

    3. Какъв е пистовия ремък? Избрал съм 6 канален с дъжина 1975 мм за кола с климатик.

    Колата е алфа 166 TS 2.0 - 155 к.с. бензин 1999 г.
    1. Може - на канал или подемник или на крик. Правил съм го и по трите начина с малко повече напипване. Има една скоба, която държи крушката.
    2. Бъркаш и развиваш. Много често се късат гайките, които са заварени за калник и трябва да държиш контра от долу.
    3. Във всеки един магазин за авточасти ще ти го намерят като кажеш марката и модела и годината. Ето например този http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    1. Може - на канал или подемник или на крик. Правил съм го и по трите начина с малко повече напипване. Има една скоба, която държи крушката.
    2. Бъркаш и развиваш. Много често се късат гайките, които са заварени за калник и трябва да държиш контра от долу.
    3. Във всеки един магазин за авточасти ще ти го намерят като кажеш марката и модела и годината. Ето например този http://axm-auto.com/index2.php?brand...menkl=1&show=1
    Здравей,
    Благодаря за коментара.

    По т.1 - Проблемът ми е, че не мога да развия капачката на фара, защото точно зад него има въздуховод. Въпросът е : сваляш ли този въздуховд /или каквото е/ или успяваш да развиеш задната част на фара / капачката/?
    По т. 2 - За съжаление при мен се е скъсала тази гайка от калника. Успях да направя контра от горната страна / т.е на гайката/, но не мога да разбера с какъв ключ да развия болта. Пробвах с плосък, с лула, с гедоре, с клещи, но няма място да ги завъртя. Пробвах с удължител на гедорията, но заради формата на бронята, не мога да захвана болта. Единствено не съм пробвал с ключ с кардан / с чупещо рамо/ или с някаква отверка с огъващ се удължител / не се сещам как се казва/.
    По т. 3 - Питах, зщото има и ремъци за коли с климатици с дължина 1855 мм. На DAYCO - 1975 mm, на Continental - 1980 mm.

  4. #4
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Не свалям нищо. Капачката мисля, че се завърташе наляво или надясно и се издърпва.
    А относно болта, вземи такъв ключ с тресчотка или с обикновен ключ, като на всяка врътка, завърташ на обратно ключа. Тегаво е ама върши работа.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  5. #5

    Default

    Това са снимки на капачката на левия фар за мъгла, която не мога да развия / маркирное с червена линия/. Дори да успея да я завъртя, не виждам как ще извадя крушката и след това да я монтирам. Според мен или трябва да сваля предната броня, или да сваля пластмасовия въздуховод и маркуча под него.




    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20190711_142323_kor.jpg 
Views:	43 
Size:	84.4 KB 
ID:	170307
    Click image for larger version. 

Name:	IMG_20190711_141834_kor.jpg 
Views:	43 
Size:	75.6 KB 
ID:	170308

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •