Results 1 to 8 of 8

Thread: Alfa Romeo 166 проблем

  1. #1

    Default Alfa Romeo 166 проблем

    Проблема накратко или поне какви са симптомите, че не разбирам от механика, проблеми по колата и евентуалното им отстраняване!
    Както си карам с 30 след десен завой се чува някакво тропане в предницата, изчезва хидравликата и светва акумулатора на таблото! Добре, че бях близо до вкъщи, та я докарах бавно и я паркирах на улицата. Какъв можа да е проблема? Алтернатор, хидравлика, може би и двете или нещо друго? Нищо не разбирам от ремонти и колата утре заминава на ремонт, но поне да знам какъв е евентуалния проблем. Колата е 166 2.4 JTD 136 коня

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    sofia
    Posts
    94

    Default

    Пистов ремък-скъсан или изпаднал. По важно е да се локализира причината ,поради която това се е случило. Трябва да се провери обтегача,ролките и състоянието на демферната щайба.
    33 1.7 8v 4x4 92г.-ex , 155 2.0тс 8v-ex
    166 2.4 jtd 150 03г.

  3. #3
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Така като хвърля боба, на първо четене ми звучи като проблем с пистовия ремък. Няма да се учудя, ако не си е на мястото вече...
    Някакви странни шумове да е имало напоследък?

    П.П. Колегата ме е изпреварил, докато пиша.
    На мен ми се случи подобно нещо след блокиране на хидравличната помпа - скъса ѝ се шайбата и излетя заедно с ремъка.
    Last edited by nblagoev; 10-07-2019 at 20:05.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  4. #4

    Default

    Спря да вали и излязох да погледна колата и видях, че виси ремък, скъсан или паднал, не знам. Утре ще се оправя!
    Преди 1 седмица просвирваше един ремък от време на време в жегите, но после спря. Масло, ремъци, ролки и водна помпа са сменени преди 12 000 километра, преди 2 000 смених маслото пак....

  5. #5

    Default

    Да не правя нова тема направо ще питам тук!
    Нов проблем с колатал Карам си аз, никакви ядове, върви се перфектно, паркирам вечерта без никакви признаци за каквито и да било проблеми! Сутринта се качвам в колата и изненада, педала на съединителя е потънал почти до долу, има съпротивление с много малък ход на педала, не повече от 2 сантиметра! Сутрин като е по-хладно скоростите с голям зор влизат, през деня като напече жегата влизат без проблем! Оставих колата вчера, че не смея да я карам да не стане по-лошо, утре отива на доктор

  6. #6

    Default

    Работен цилиндър или по вероятно горна помпа.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

  7. #7
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Quote Originally Posted by AR_166 View Post
    Да не правя нова тема направо ще питам тук!
    Нов проблем с колатал Карам си аз, никакви ядове, върви се перфектно, паркирам вечерта без никакви признаци за каквито и да било проблеми! Сутринта се качвам в колата и изненада, педала на съединителя е потънал почти до долу, има съпротивление с много малък ход на педала, не повече от 2 сантиметра! Сутрин като е по-хладно скоростите с голям зор влизат, през деня като напече жегата влизат без проблем! Оставих колата вчера, че не смея да я карам да не стане по-лошо, утре отива на доктор
    Погледни втулката, която свързва педала с помпата. На много кофти място, но се вижда. Гумена е и може да се е скъсала или да е излезнала. Ако там всичко е ОК, както каза колегата преди мене - помпата. А относно скоростите - трудно включват или лоста се движи трудно? Ако е второто жилата са клиясали, а ако не значи като отстраниш проблема с педала мисля, че ще се оправят.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  8. #8

    Default

    От втулката педала ще пука,ще има празен ход,но няма как да остане долу.
    166 3.0 V6 226ксЕХ:c[HR]155 1.7TS 115кс.EX за жалост.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •