Results 1 to 5 of 5

Thread: тръбичка за миячно на задно стъкло.

  1. #1
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default тръбичка за миячно на задно стъкло.

    Като я взех подпикаваше нещо на задната чистачка, но скоро спря. Съмнявам се, че някъде има възвратен клапан и ако е замръзвал се е счупил.Помпата бръмчи, но не хвърля назад. Въпросът ми е :
    От къде минава тръбичката за задната задната чистачка и знае ли някой дали и къде е клапанчето?
    Благодаря!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #2
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Тръгваш начи от пръскалката към казанчето по маркучето и някъде намираш една пластмасова снадка която се е счупила и течността се излива зад някоя кора в багажника.Начи на фиата го ядох тоя, първо беше се откачило маркучето от пръскалката втория път като установих че пак не е от там тръгнах по маркучето през тавана покрай задната колонка слиза в багажника зад лявата кора оттам под седалката от там нататък не знам накъде.Та точно зад лявата кора в багажника един пластмасов щуцер дето свързва две маркучета се беше счупил и течността пълнеше някаква кухина в левия заден калник.Най вероятно маркучето е от три части - от резервоара до купето, от купето до задната колонка /или там някъде/ и от там през тавана меката връзка до цицката на чистачката.И при тебе трябва да е нещо такова.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Като я взех подпикаваше нещо на задната чистачка, но скоро спря. Съмнявам се, че някъде има възвратен клапан и ако е замръзвал се е счупил.Помпата бръмчи, но не хвърля назад. Въпросът ми е :
    От къде минава тръбичката за задната задната чистачка и знае ли някой дали и къде е клапанчето?
    Благодаря!
    Ял съм съм тоя, значи колега най-често се чупи между купето и багажника една снадка (аз я заместих с метална тръбичка).
    Иначе клапанче има пада се под плафона на багажника и левия стоп, като бръкнеш зад корите ще го видиш. Аз моето клапанче го махнах, защото го счупих и така си работи... просто трябва да задържа 2-3секунди, но струята е еднаква с него или без него..Дано съм бил полезен

  4. #4
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    До колкото разбрах, трябва да сваля кората в багажника при левия стоп и там да човъркам. Благодаря! Ще видя, какво ще сътворя
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    До колкото разбрах, трябва да сваля кората в багажника при левия стоп и там да човъркам. Благодаря! Ще видя, какво ще сътворя
    Да там е възвратното клапанче, а тръбата най-често се къса в гофрето между купето и вратата на багажника.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •