Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблеми след основен ремонт на двигател 1.6 ТС 120 к.с.

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default Проблеми след основен ремонт на двигател 1.6 ТС 120 к.с.

    След основен ремонт на двигателя, сменени лагери, сигменти, повдигачи, свещи, вариаторен кит, 8 свещи, разпределителен вал започнах да карам колата, като както ми каза майстора не трябва да качвам повече от 3500 оборота. Появиха се следните проблеми:
    1. При запалване гасне. При второ врътване на ключа и малко повече газ започва да работи,
    2. Гори масло. При изминати 300 км. е изгорила около половин литър 10В 40
    3. Двигателят издава гъгнещ звук, нямащ нищо общо с предишния
    4. И най-важно. Колата на извънградско като я натисна малко започва яко да дими, като особено засилва димежа дори на не много голямо изкачване и ставам непоносим за останалите участници в движението

    Моля, дайте предполагаеми причини за случващите се неща, както и съвети за отстраняването им. Дотук съм похарчил 1200 лв. по ремонта и ми се иска да не правя повече разходи по принципа на пробата и грешката.
    Благодаря ви предварително. Ще съм благодарен за всякакви компетентни мнения и препоръки.
    146 1.6 TS 01.97

  2. #2
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by georgievst View Post
    След основен ремонт на двигателя, сменени лагери, сигменти, повдигачи, свещи, вариаторен кит, 8 свещи, разпределителен вал започнах да карам колата, като както ми каза майстора не трябва да качвам повече от 3500 оборота. Появиха се следните проблеми:
    1. При запалване гасне. При второ врътване на ключа и малко повече газ започва да работи,
    2. Гори масло. При изминати 300 км. е изгорила около половин литър 10В 40
    3. Двигателят издава гъгнещ звук, нямащ нищо общо с предишния
    4. И най-важно. Колата на извънградско като я натисна малко започва яко да дими, като особено засилва димежа дори на не много голямо изкачване и ставам непоносим за останалите участници в движението

    Моля, дайте предполагаеми причини за случващите се неща, както и съвети за отстраняването им. Дотук съм похарчил 1200 лв. по ремонта и ми се иска да не правя повече разходи по принципа на пробата и грешката.
    Благодаря ви предварително. Ще съм благодарен за всякакви компетентни мнения и препоръки.
    Нещо тоя ремонт не ми харесва... Маистора които я е правил не е донаправил… Защо е отварян двигателя?!
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Защото беше ми казал, че лагерите са за смяна. Колата е на 308 000 км. и аз се вързах, че е това. Мисля, че два вала смени педи това, защото бързо ги износваше, а сега наново, както и някаква помпа, която върти маслото или нещо подобно. Все пак не разбирам много от двигатели. Колата я карам от 164 000 км. Винаги е била със забележки, но сега не се трае този пушек дори на малък баир.
    146 1.6 TS 01.97

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by mimouzunov View Post
    Нещо тоя ремонт не ми харесва... Маистора които я е правил не е донаправил… Защо е отварян двигателя?!
    Защото беше ми казал, че лагерите са за смяна. Колата е на 308 000 км. и аз се вързах, че е това. Мисля, че два вала смени педи това, защото бързо ги износваше, а сега наново, както и някаква помпа, която върти маслото или нещо подобно. Все пак не разбирам много от двигатели. Колата я карам от 164 000 км. Винаги е била със забележки, но сега не се трае този пушек дори на малък баир.
    146 1.6 TS 01.97

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2014
    Posts
    67

    Default

    Quote Originally Posted by georgievst View Post
    Защото беше ми казал, че лагерите са за смяна. Колата е на 308 000 км. и аз се вързах, че е това. Мисля, че два вала смени педи това, защото бързо ги износваше, а сега наново, както и някаква помпа, която върти маслото или нещо подобно. Все пак не разбирам много от двигатели. Колата я карам от 164 000 км. Винаги е била със забележки, но сега не се трае този пушек дори на малък баир.
    Колега бягай при майстора за рекламация, нещо не е свършил както трябва... Няма такова разработване при което двигателя така да пуши....
    Премери компресия да те ориентира поне за кво става въпрос.

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by alfatal View Post
    Колега бягай при майстора за рекламация, нещо не е свършил както трябва... Няма такова разработване при което двигателя така да пуши....
    Премери компресия да те ориентира поне за кво става въпрос.
    Днес му се обаждам и ми казва, че нямало да го има една седмица. Дайте координати на майстори в Бургас. Предварително ви казвам, че този е от известните в града майстори на алфи. Правил съм и други работи при него и не съм имал забележки. Засега не искам да му споменавам името.
    Last edited by georgievst; 15-07-2019 at 15:37.
    146 1.6 TS 01.97

  7. #7
    Запален алфист invinceble's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Пловдив
    Posts
    115

    Default

    Ако го закараш на друг майстор и не се оправи, ще започнат да си прехвърлят топката за ремонта. Първият няма да приеме рекламации.

    1999 Alfa Romeo 146 1.6 TS Junior -> ex
    2006 Alfa Romeo 159SW 1.9 JTD
    2007 Alfa Romeo Brera 2.4 JTD

  8. #8
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    Колега, в капака на клапаните отвътре има един кондензатор на парите на маслото, който най вероятно е задръстен и парите не кондензират , а бягат навън. Отворете го , измийте го хубаво с водоструйка и няма да има проблем.
    Що касае паленето:
    Първо и най-вероятно не е зацепен ремъка със специалните "пети" за разпределителните валове при смяна и ремонт на вариатор.
    Второ, има една кутия с активен въглен в десния калник зад кората. Трябва да я махнете

    Но нейсе, стари коли много проблеми
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by Yon View Post
    Колега, в капака на клапаните отвътре има един кондензатор на парите на маслото, който най вероятно е задръстен и парите не кондензират , а бягат навън. Отворете го , измийте го хубаво с водоструйка и няма да има проблем.
    Що касае паленето:
    Първо и най-вероятно не е зацепен ремъка със специалните "пети" за разпределителните валове при смяна и ремонт на вариатор.
    Второ, има една кутия с активен въглен в десния калник зад кората. Трябва да я махнете

    Но нейсе, стари коли много проблеми
    Благодаря ти за съвета. Точно такъв отговор чаках. В понеделник имам час при майстора и ще му кажа къде да погледне и дано да се оправят тези проблемации и да я вкарам в обороти след 1000-2000 км.
    Хубав ден ти желая!
    146 1.6 TS 01.97

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Колегата по-горе добре ти каза за маслоуловителя и кутията за бензинови изпарения. Но г;едам, че колата е на доста километри. Това предполага, че цилиндрите освен, че са износени на елипса са и излъскани до блясък. Ако не е направил хонинг, та дори само с една шкурка на ръка, положението ще е точно такова. Старите сегменти са били износени и напаснати по елипсата, а сега имаш идеално кръгли сегменти и елипса . Ясно е, че ще пропуска маслото, няма да има компресия и ще тресе и гасне.. На кратко:"майстора" се е осрал! Надеждата ти е Йон да е прав за масления сепаратор и зацепването
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Това, което е описано в първия пост, не се нарича основен ремонт на двигател.

    Без хонинговане на цилиндрите и смяна на бутала, не е трябвало да сменяте сегментите. Иво, по-горе, е обяснил, защо.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Колегата по-горе добре ти каза за маслоуловителя и кутията за бензинови изпарения. Но г;едам, че колата е на доста километри. Това предполага, че цилиндрите освен, че са износени на елипса са и излъскани до блясък. Ако не е направил хонинг, та дори само с една шкурка на ръка, положението ще е точно такова. Старите сегменти са били износени и напаснати по елипсата, а сега имаш идеално кръгли сегменти и елипса . Ясно е, че ще пропуска маслото, няма да има компресия и ще тресе и гасне.. На кратко:"майстора" се е осрал! Надеждата ти е Йон да е прав за масления сепаратор и зацепването
    За съжаление, не разбирам много от ремонти, но допускам, че е това. Така, както е описано, май нямам друг вариант, освен да я бракувам. Май не си заслужава да се занимавам повече. Днес я карам на майстора и ако нещо успее да направи май това ще е.
    146 1.6 TS 01.97

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Това, което е описано в първия пост, не се нарича основен ремонт на двигател.

    Без хонинговане на цилиндрите и смяна на бутала, не е трябвало да сменяте сегментите. Иво, по-горе, е обяснил, защо.
    Жалко. Прекарах се. Май трябваше да я бракувам. Благодаря, че ме светнахте по въпроса.
    146 1.6 TS 01.97

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •