Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Страна индикация на таблото

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Пазарджик
    Posts
    35

    Default Страна индикация на таблото

    Колеги, днес докато шофирах на два пъти ми светна някаква жълта лампа с волан и ключ с надпис vehicle protection system not available, като забелязах, че се включва и осветлението на купето. Мой приятел я закачи на диагностиката си, като фиксира някаква грешка 9001, която той не можа да изтрие. Някой сблъсквал ли са е с такъв проблем.

  2. #2
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by toni791 View Post
    Колеги, днес докато шофирах на два пъти ми светна някаква жълта лампа с волан и ключ с надпис vehicle protection system not available, като забелязах, че се включва и осветлението на купето. Мой приятел я закачи на диагностиката си, като фиксира някаква грешка 9001, която той не можа да изтрие. Някой сблъсквал ли са е с такъв проблем.
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...-not-available

  3. #3
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Пазарджик
    Posts
    35

    Default

    Изчетох ги всичките, може де от сто неща, от акумулатор до еку заключване на волана, та през управление на страничното огледало. Исках просто да знам, на някой да ли е ставало като при мен, по време на движение светва осветлението на купето и въпросната лампа на таблото.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Каква е модификацията?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Пазарджик
    Posts
    35

    Default

    1.9 SW 150 к.с. фейсова.

  6. #6
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Елемнтарният превод е...не е налична система за защита на превозното средство......я виж дали ти се заключват всички врати, нещо в бравите може би, щом ти светват плафоните, или там всичко свързано със сигурноста, не съм наясно с тези неща....отиди при някой, който може да чете грешките като хората....иначе в нета може да се вкараш в филм на ужасите, ако слушаш кой, какво ти говори....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Пазарджик
    Posts
    35

    Default

    То превода е ясен, предполагам, че е от акумулатора и вследствие боди компютъра се бъзика нещо. Акумулатора уж го провериха онзи ден, казаха, че е добре, но той е първия заподозрян. Общо взето, това предупреждение е обсъждано много по чуждите форуми, някои си карат без да му обръщат внимание (обикновено при вкарване или изкарване на ключа) , други им са налага, поради това, че автомобила отказва да запали. В 90 процента от случаите, проблема е в модул-волана, вътре има две микро ключета което подават напрежение на останалите модули. Но на мен дано не ми се налага да стигам до там.

  8. #8
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Както казах няма да коментирам защото не отбирам от електроника....но това с акумулатора ми звучи не сериозно...карам същият модел, падало ми е напрежението на акумулатора, но не ми е изписвало такава грешка ....ако имах този проблем бих потърсил съдействие да се отстрани, а не някой ден да се въртя около колата като обран еврейн.....
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  9. #9
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Пазарджик
    Posts
    35

    Default

    Предполагам, че модула на волана за заключване, който всъщност е и имобилаизера на 159, е подал някакав грешен сигнал на боди компютъра. Това го свързвам със светването на светлините в купето, нали като извадиш ключа и светлините светват за кратко, това е което ми се случи, само че в движение, с индикацията на таблото едновременно. Така или иначе, го направи само два пъти в рамките на няколко минути, впоследствие няма проблеми, нищо няма да барам за сега, нека да видя какви ще са и следващите номера на моята италианка.

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако ти се появи въпросната аларма, пробвай да дръпнеш педала на съединителя принудително нагоре и виж дали изчезва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Пазарджик
    Posts
    35

    Default

    То дано повече да не го прави, но ако го направи ще пробвам с педала. А иначе кода на грешката (P 9001) в интернет излиза това "MICU internal error (CPU error)" "The low level of the ignition signal is detected at initializing Engine Control Module (ECM). (The Engine Control Module (ECM) started without input of the ignition signals.)" Като под MICU разбирам, че това е боди компютъра, или греша.

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    С какво приложение сте диагностицирали грешката?
    Най-добре е да се ползва MultiEcuScan, за да се осъществи комуникация с модула на волана (electric steering) и се види, има ли записани в него грешки и какви.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Пазарджик
    Posts
    35

    Default

    Не забелязах. Но аз от диагностициране не разбирам въобще. Старата ми кола Алфа 145, 1.9TDI 98 г., нямаше компютри и други простотии, не ми се е налагало да ходя на диагностики, нито са светили някакви лампи, понеже няма компютър . Кола бетон, не ме оставяла никъде. Сега тепърва ще навлизам в дебрите на, модули, екута, имобилаизири др. простотии.

  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Пособията за диагностика са леснодостъпни а ноу-хау - то не е ракетна техника. Ползата пък е голяма.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Пазарджик
    Posts
    35

    Default

    Ще трябва да си купя нещо за диагностициране. Обмислям ето това, някой ползвал ли го е:https://www.ebay.com/itm/iCarsoft-i9...UAAOSwIM9bEXWG

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •