Results 1 to 4 of 4

Thread: На какъв пробег се сменя двигателното масло при 159 JTDm /150/?

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    16

    Default На какъв пробег се сменя двигателното масло при 159 JTDm /150/?

    Колеги здравейте!
    Имам неяснота относно смяната на двигателното масло при дизел. До сега съм карал само бензинови алфи. За първи път имам дизел.
    След покупката на нов внос Алфа Ромео 159, sportwagon 1.9 jtdm 150 коня, бе да я обслужа добре. Маслото е по спецификация SELENIA WR 5W 30.
    Някъде четох тук из форума, че може и с индекс 40.
    Объркването дойде от момента на смяна и рестарт на сървиса с диагностика. 30 000 км.
    След прочитане на ръководството ми стана ясно, че това е пробега до сервизен преглед.
    Та кога се смяна маслото?
    Ще ме уведоми ли колата кога да го сменя?

  2. #2
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    5w40 можеш да сипеш ако дпф-а е махнат. Хубаво е, въпреки че сервизния интервал е 30000 км., да смениш маслото на 10-12000. Колата ще те уведоми само ако сервизния интервал е настроен на 10000 км. Тази настройка става през Multiecuscan с подходящ адаптер.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Sofia
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by nblagoev View Post
    5w40 можеш да сипеш ако дпф-а е махнат. Хубаво е, въпреки че сервизния интервал е 30000 км., да смениш маслото на 10-12000. Колата ще те уведоми само ако сервизния интервал е настроен на 10000 км. Тази настройка става през Multiecuscan с подходящ адаптер.
    Благодаря ти много! Днес ми даде дори грешка. Чек на двигателя. Аз имам едно устройство, с което прочетох грешката. P 2455 нещо свързано с ДПФ-фа е, но едва ли има връзка с маслото. Направи ми впечатление, че колата рядко регененира. Днес го направи и след това ми изписа чека.
    Дано не е нещо сериозно, тъй като ми предстои път.

  4. #4

    Default

    Грешката е за датчикът който мери налягането в дпф-а
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •