Results 1 to 13 of 13

Thread: Проблем с оборотите

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default Проблем с оборотите

    Колеги вече за 4-5-ти път ми се слючва да играят оборотите и да гасне колата.
    Забелязах, че това става само когато загрее и мине 80-85 градуса и едновременно с това съм дал гази минал съм на 3000-3500 оборота и рязко намаля скороста, в този момент ако искам да сменя предавката например от 4-та на 3-та и гасне.
    също така когато е загряла играят оборотите на свободен ход, играят между 700-1400. А това не е нормално.
    Когато е студена няма такъв проблем, но когато заграее и я настъпя се появява.


    Дайте идея от какво може да е.

    Тези дни ще видя да я закарам да я проверят, ама ако някой е имал същия случай да сподели.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  2. #2
    Запален алфист S@gittarius's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    София
    Posts
    120

    Default

    Най-добре е да изчакаш диагностиката на ЕКУ-то.
    Иначе може само да се гадае, което поражда митове
    164 2.0 TS / 166 2.4 JTD

  3. #3
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default Re: Проблем с оборотите

    Quote Originally Posted by angel1974
    Колеги вече за 4-5-ти път ми се слючва да играят оборотите и да гасне колата.
    Забелязах, че това става само когато загрее и мине 80-85 градуса и едновременно с това съм дал гази минал съм на 3000-3500 оборота и рязко намаля скороста, в този момент ако искам да сменя предавката например от 4-та на 3-та и гасне.
    също така когато е загряла играят оборотите на свободен ход, играят между 700-1400. А това не е нормално.
    Когато е студена няма такъв проблем, но когато заграее и я настъпя се появява.


    Дайте идея от какво може да е.

    Тези дни ще видя да я закарам да я проверят, ама ако някой е имал същия случай да сподели.
    и моите играят но много леко и то на бензин от петрол При шелския е по добре но не гасне

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Емо, ти ме накара да се замисля над това откъде сипвам бензин. Сега като се сетя тоя проблем ми го правеше най-често, когато зареждах от една малка бензиностанция на Петрол тия дали не са разредили бензина
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  5. #5
    Болен алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    1,113

    Default

    Quote Originally Posted by angel1974
    Емо, ти ме накара да се замисля над това откъде сипвам бензин. Сега като се сетя тоя проблем ми го правеше най-често, когато зареждах от една малка бензиностанция на Петрол тия дали не са разредили бензина
    Най добре ползвай ШЕЛ, ОМВ или ЕКО ЕЛДА
    98` Alfa Romeo 145 1.4i 16V Twin Spark 103 mad italian horses...

  6. #6
    Запален алфист emil georgiev's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    pazardzik
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by MONI
    Quote Originally Posted by angel1974
    Емо, ти ме накара да се замисля над това откъде сипвам бензин. Сега като се сетя тоя проблем ми го правеше най-често, когато зареждах от една малка бензиностанция на Петрол тия дали не са разредили бензина
    Най добре ползвай ШЕЛ, ОМВ или ЕКО ЕЛДА
    ОМВ ползвайте за нафта, а от Шел зареждам само рейсинг.Не само могат да го разредят но и да слажат изгоряло масло в бензина.Знам го от приятел бензинджия

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    124

    Default

    колега angel1974,какъв беше проблема,че и моята взе да гасне и не ще да пали без да подавам газ.
    ALFA ROMEO 166 2.0 T.Spark

  8. #8
    Запален алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    128

    Default

    Ами проблема беше и е следния - като загрее и стигне 90 градуса оборотите почват да играят между 700 и 1200.
    Като я настъпя здраво и я изръчкам и мина над 3000-3500 оборота и веднага набия спирачки и освободя от скорост падат оборотите под 500 и гасне.
    Това ми го беше направило 3-4 пъти и я закарах при Бобо, тества я и се оказа, че Ламбда сондата е сдала багажа. Сменихме я и колата се успокои............. до онзи ден, когато пак стана същото.
    Днес пак я закарах при него и сега я гледа. По принцип има проблем с гърнето и от там може да се влияе ламбда-та, ако и след като го оправят пак имам същия проблем остава да е моторчето за празен ход.

    Довечера ще ходя да я взема и утре ще ти напиша дали проблема е оправен.
    Алфа 166, 2.0 ТС 2001год.

    Историята започва с това че Хенри Форд свалял шапката си когато виждал да минава Alfa Romeo

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    124

    Default

    е,аз тогава да изчакам.
    ALFA ROMEO 166 2.0 T.Spark

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    124

    Default

    и,докато чакам,сипвам OMV-100 и машината взе че се оправи!дано не е временно.
    ALFA ROMEO 166 2.0 T.Spark

  11. #11

    Default

    офф: аз преди зареждах ту от ЛукОйл ту от ЕкоЕлда, но в последно време от ЛукОйл ми играят оборотите... а щом сложа Еко-то и си заспива....... кви изводи да си правя незнам
    Alfa Romeo Spider 2.0 16V Twin Spark 155hp '00 Lusso

  12. #12
    Старши алфист TaNo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    33
    Posts
    970

    Default

    Ние наща е зареждаме от Лукоил 98 бензин с това гориво ной добре е чуствам че варви.В ОМВ 95, 98, според мен са пълни боклуци 100 горе доло го бива ама много пари отива. Това за Пловдив, незнам дали има разлика в горивата в различните градове ама...
    landikar
    Аз се кефя на всеки който стъпи на пистата независимо какво кара и как го кара......

  13. #13
    Запален алфист aMoHuaK's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Добрич-TX
    Age
    35
    Posts
    206

    Default

    Моята варви най добре с бензин от ОМВ.. 95 и 100..
    We Dont Drive FasT,We JusT Fly Slowly ! ! ! http://www.metacafe.com/watch/1027834
    ex Alfa 166 2.0 T.Spark ex Alfa 156 2.0 T.Spark, ex Alfa 156 1.8TS Ауди А4 Авант ТДИ, BMW 7, Ауди А6 Т и др

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •