Results 1 to 8 of 8

Thread: АР 147 Проблемен датчик колянов Вал?

  1. #1

    Default АР 147 Проблемен датчик колянов Вал?

    Колеги, на Алфа 147 face 1.6ts 105k. с газ ми дава грешка "Motor control system failure". Карам си я спокойно на газ в ниските ми прескача и боботи, в един момент като набере вече не боботи и не тресе. Днес си карах без проблем до Дупница по магистрала с 120 и автопилот, постоях час и след 4 км юи даде тая грешка, забоботи, и все едно няма сила, спрях изчаках 2 мин, запалих пак даде , но се пеибрах нормално пак на газ, но с боботене в ниските - 1ва 2ра. На бензин не се усеща чак толкова спъване и тресене боботене.

    По прегледах разни мнения, мн колеги казват че е датчик колянов вал, утре ще я боцна на диагностика.Приемам и други предложения който да погледна

    Разгледах и в моторния отсек, за тоя датчик, и на пръв прочит е без букса варианта

  2. #2
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Не мисля че от датчик на кв колата ти ще продължи да се движи ,ще изгасне и изобщо няма да има възможност да претриса и буботи
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  3. #3

    Default

    Привет колеги, след диагностиката показа грешка -P0302 - Misfire in cylinder 2.
    Смених всички свещи с нови и колата се успа засега.

  4. #4
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Добре си направил колега
    Без диагностика мнения много ,хвърляне на боб и проба/грешка ,излишни пари и нерви
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  5. #5
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Сподели,ако не е тайна какви свещи ти препоръчаха...
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

  6. #6

    Default

    Доколкото съм информиран NKG са хубави свещи, въпросът е кой точно модел. И на мен ми предстои смяна, предполагам преди зимата ще се наложи, та са ослушвам и проучвам .
    Аlfa Romeo 156 Sportwagon Twin Spark 1.8 144hp LPG Fobos
    Dark Green-Grey Metallic, Sport Pedals, Tora Cades Silver Rims 16"
    Stock Exhaust/Decatted

  7. #7

    Default

    Click image for larger version. 

Name:	received_497684367656152.jpg 
Views:	27 
Size:	10.3 KB 
ID:	170412
    Ей такава, за модела ще снимам кутията по късно. Но комплекта е 140лв

  8. #8

    Default

    Колко километра им дават да изкарат?

    Аз съм с някакви незнайни иридиеви, май скъпи, втора ръка от предния собствник (познат ми е), който ми каза, че случайно ги намерил по препоръка на негов познат, че му писнало на 15 000 км. да сменя свещи, и забравил кога ги сложил. Безумно много са изкарали, не знам 50к-70к нещо такова. Със сигурност го имам предвид, като текуща смяна. От време на време на газ в движение ми гасне и не знам от какво е, подозирам свещи, но може и да не е от тях. Студеният старт е ок, диагностиката на газовата и системата показва, че е идеална - налягане, обороти, не излизат грешки. Възможно е филтърът да трябва да се смени, но не е чак толкова стар, на около 4000 км. е макс.

    Edit: Реших да я покарам на бензин машинката, и минах днес малко над 50 км., като си карах смесено, и градско, и Околовръстно. Сипах на Лукойл Ecto 95, сякаш е добър бензинът. Ще я покарам известно време на бензин да видя дали ще гасне. Засега не е гаснела. Майсторите ми викат такива инциндентни случаи били нормални, не знам, то ще си покаже.
    Иначе върви та се къса, обожавам звука от моторчето , обича си високи обороти, и започвам да му свиквам и опознавам вече.
    Last edited by ANewAlfaInTown; 10-08-2019 at 20:56.
    Аlfa Romeo 156 Sportwagon Twin Spark 1.8 144hp LPG Fobos
    Dark Green-Grey Metallic, Sport Pedals, Tora Cades Silver Rims 16"
    Stock Exhaust/Decatted

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •