Results 1 to 5 of 5

Thread: Проблем със съединител/маховик?

  1. #1
    Младши алфист dopeass's Avatar
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    София
    Posts
    6

    Default Проблем със съединител/маховик?

    Привет Алфисти.
    Броени дни преди да пусна колата за продажба излезе проблем (предполагам) със съединителя. Преди седмица ми пропадна педала на съединителя и замириса доста сериозно. След малка почивка се върна на нормалната си позиция. Предположих че съединителя е заминал, но на другия ден всичко беше като преди. След 400 км магистрали и тн съединителя работеше перфектно, докато колата на почна да тресе по един на баир. Намалих малко, върнах втора и тресенето изчезна. И пак след малка почивка се оправи. Не съм експерт и разбирач, просто предполагам че съединителя и/или маховика са заминали. Та въпроса ми е, има ли как да бъда сигурен че проблема идва от тези чаркове, защото все пак 1100 за маховик и 400 за съединител не са малко пари. Колата е добре поддържана и няма да я продам с повреди.
    Благодаря!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDM Ti 210 понита

  2. #2
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Колега, мога да ти предложа комплект съединител с маховик и лагер помпа на цена от 1200лв. Частите са чисто нови - марка LUK.

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default

    Аз съм я оставил моята за маховик и съединител.
    Признаците са, че ми лепят скоростите и влизат и излизат със зор. Тресе двигателя за 5-10 минути и разтриса и цялото купе! После се оправя. Няма момент в който да го прави конкретно. Като се разминат балансите явно или нещо подобно. При ръчка се получава, както и при спокойно каране.
    Други признаци, които четох, са тресене в педала на съединителя, вибрации в скоростния лост и изобщо такива мощни вибрации.

    Ако ти затресе пак, провери, кат оспреш, да дадеш леко газ, дали ще разтресе. Ако тресе и на място си е маховик. То е много явно тресенето.
    Иначе може да е крива джанта, двигателен тампон или хиляди други неща. Амааа ... щом и педала ти пропадааа ... не знам брат. На съединител и маховик прилича.
    Надявам се, да прескочих съединителен комплект, че ... 1700лв с работата.
    159 - 1.9 JTDm 16V

  4. #4
    Младши алфист dopeass's Avatar
    Join Date
    Nov 2018
    Location
    София
    Posts
    6

    Default

    @Pess Благодаря за изчерпателния отговор Скоростите ми влизаха малко по трудно в последния месец, но след като изпържих нещата се оправи това И на мен ми мирише на маховик и съединител, но ще я покарам още малко преди да я вкарам при чичо доктор. Интересно ми е дали ще издържи едно пътешествие от 20 км или ще ме изостави на пътя...

    @Ivanov_ Ще имам в предвид предложението ти
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDM Ti 210 понита

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2019
    Location
    Sofiq
    Posts
    29

    Default

    Ето я равносметката при мен. 1400 лв маховик и съединител, 80лв с отстъпката за лагер помпа, 100лв май беше и семеринга на двигателя, към маховика. Как се казва този, не знам. И 200-300 за труд.
    Обаче понеже при мен се получи този проблем, протекоха семерингите на полуоските... За сменящите съединител и маховик, да си знаят.Колите са старички и като се размърдат, потичат. Да ги сменяте и тях докато правите другото. Че после двойна работа. Мноо тъпо.
    159 - 1.9 JTDm 16V

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •