Results 1 to 12 of 12

Thread: 450лв за дискове и накладки?

  1. #1

    Default 450лв за дискове и накладки?

    Здравейте, чисто информативно ме интересува дали тези от сервиза не ме "клатят" в повече с тази сума. Става въпрос за Алфа 147 (105кс 2007г), смяна на предни и задни спирачни дискове с накладки. По принцип ли са толкова скъпи за Алфата или има нещо гнило като се има предвид, че изрично казах, че искам да съм в средния клас на качество нито най-евтините, нито най-скъпите.

  2. #2

    Default

    Какъв е бранда? Това цена с труд ли е?

  3. #3

    Default

    За марка все още не знам, но довечера като отида да я взема ще разпитам. Да, с труда

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Enrik0 View Post
    За марка все още не знам, но довечера като отида да я взема ще разпитам. Да, с труда
    Не ми се струва много, дисковете не са много евтини, като видиш марката ще се разбере.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Информацията е от 2016 - та (без труд):

    Предни спирачни дискове к-т Brembo: 140 лв.
    Задни спирачни дискове к-т Brembo: 90 лв.
    Предни накладки Brembo: 62 лв.
    Задни накладки Brembo: 50 лв.

    Общо: 342 лв.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Зависи много от марката, но като евтин вариант (без най-китайските боклуци, без труд и без отстъпки) може да излезе около 300 лв. С по-евтините варианти на Брембо цената е около 350 лв. Ако обаче решиш да е от по хубавото Брембо (с предни дискове от XTRA серията) отиваш на 560 лв (без труд и без отстъпки).
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    Какъв е бранда? Това цена с труд ли е?
    Delphi комплект всичко

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by Enrik0 View Post
    Delphi комплект всичко
    Делфи бива. Два предни 120 лв, два задни 70 лв. Накладки общо 80 лв. Всичко 270. Останалото труд. 180 труд, малко много
    Last edited by El Caballero; 07-08-2019 at 21:43.

  9. #9
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Задни накладки истинско ТРВ ги плащах на към 80 лв. миналото лято,в специализиран сервиз за спирачки (дават гаранция)ми взеха 10 лева за смяна,10 лв. за нови гумени маншети,20 лв. за раздвижване и смазване на апаратите и жилата на ръчната. Накрая проверка на валяци ,резултата :без разлика ляво-дясно колело.
    Две лета по рано за два диска задни Феродо 60 лв.(най-ефтиното не китайско,оказаха се марокански )и накладки Делфи(произведени от Локхиид)50 лв.+ смяна на течността +труд за смяна и раздвижване -общо 160 лв.Единия апарат беше тотал спекъл и задържаше бая -буталцето много трудно влезна навътре (маншета беше на парчета)и над половин час отиде само за почистване и раздвижване .Пак последваща проверка и гаранция.
    Ако е имало гимнастика по апаратите смятай към 10 лв. на апарат ,ако са смазвали и са сменяли и предпазните маншети още 5.
    Като цяло това което ти искат е нормално за читави части и съвестно извършена проверка и профилактика на всички апарати.
    Last edited by 546; 08-08-2019 at 10:31.

  10. #10

    Default

    Супер, благодаря за всички мнения! Всичко изглежда наред.

  11. #11
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Наред,наред,колко да е наред....Не очаквай много от Делфи,те са баш средна хубост,стават само за нормална употреба без извращения,за сериозни спирачки парите са малко повече.

  12. #12
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Карай спокойно,за 105 к.с. са перфектни.
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •