Results 1 to 15 of 20

Thread: Грешки P0130, P0136, P0150 Алфа 147 1.6

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default Грешки P0130, P0136, P0150 Алфа 147 1.6

    Здравейте, След основен ремонт на двигателя постоянно ми излиза чек-а на таблото и всеки път е за селеноиди. Възможно ли е да имам няколко ламбди дали фира, или да се ориентирам към дебитомер ? Click image for larger version. 

Name:	22.08.jpg 
Views:	33 
Size:	20.6 KB 
ID:	170464

  2. #2
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Сигурен ли си ,че е нямало проблем с дебитомера и сондите ?
    Ако грешките не ги е имало преди ремонта и чека не е светкал,пробвай адаптация (ако е възможна),но ако са ти бутнали нечии прецакани сензори надали ще има ефект.
    Last edited by 546; 23-08-2019 at 02:49.

  3. #3
    Запален алфист consol's Avatar
    Join Date
    Apr 2016
    Location
    Шумен
    Posts
    113

    Default

    Преди ремонта се обаждаше сондата след катализатора от време на време, а сега и 2-те сонди преди него. То вероятно са си оригиналните и им е дошло времето но, дали е въжможно проблемен дебитомер да ги "събужда"? В MES Не виждам опция за адаптация.

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    След като имаш грешки за сондите, защо не ги погледнеш, как работят?

    По въпроса за адаптацията - в MES нямаш ли опция "self-adaptation reset"?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Еко ,при тези грешки не знам дали ще е възможна адаптация.
    Невалиден сигнал пише,а не ниско или високо ниво,тия гадини също участват в сметките и сигнала от тях трябва да е в някакви граници за да го вземе компа под внимание,тъй мож да се забие в посока авариен режим и нищо да не прави.
    При описаната ситуация бих проверил масата към сондите преди катализатора ,бих погледнал какви нива вижда компа,бих пробвал със гарантирано изправна сонда дали ще има промяна.Друго да правя не се сещам ,освен посещение на автосервиз.
    При мен (1.8 T.S.) 0136 се изписва макс до 2-3 минути след стартиране веднъж,много рядко и втори път ,но само ,ако я забърша веднага и после съм карал с часове без да се появи.Но други проблеми не засича. За мен проблема ми се дължи на подгрева на сондата(без да имам претенции ,че разбирам от тези коли,чисто интуитивно го правя това заключение ).Причините е възможно да са и извън самата сонда и по тази причина и досега не съм я сменил,че новата и тя може да работи като албански реотан.
    Засега продължавам да мъдрувам ,но като ,че почвам да усещам ,че имам и няква албанска жилка .
    Last edited by 546; 23-08-2019 at 19:50.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,786

    Default

    Прав си. При неработеща периферия адаптацията е излишна. Аз само насочвам колегата, как се прави адаптация.
    В случая с неработещи сонди е много по-добре, те да се изключат (електрически) отколкото ECU - то да се адаптира по тях.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •