Results 1 to 12 of 12

Thread: Няколко въпроса за 156?

  1. #1

    Default Няколко въпроса за 156?

    От известно време търся алфа 156, вече огледах доста, прегледах и повечето теми за 156 и имам следните въпроси дано да не повтарям някой
    1. Какво ви е мнението за мотора 1.6 и кой от трите бензинови 1.6, 1.8, 2.0 е най-сполучлив?
    2. Всички ли алфи имат отзад на багжниците надписите за модел и мотор или на тези които им липсват са били удряни?
    3. Цвят като ахилесово синьо за тази алфа има, че гледах една такава или е била пребоядисвана.
    4. Като отида да я гледам какво точно да гледам кои са и слабите места?

  2. #2
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    ВАРНА
    Posts
    127

    Default ъ

    колега потарси в тарсачката там ще намериш ваичко което ти трябва...за да си земеш парво си харесаи и задалжително на диагностика ми незнам за боята но според мен наи добрият мотор е 2.0л...но и 1.8 е супер ма и двата харчат почти еднакво такаче направо 2.о...
    Алфа Ромео 156 2.0 T.S!!!

  3. #3
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    1. Вземи си 1.8 или 2.0
    2. Не всички някои си ги изкормят за да приличат на стелтове, а някои с мотори 2.5 си слагат 1.6 от скромност ли що не знам.
    3. Това на ахилесова пета ми бие.
    4. Води я на диагностика и за всяка грешка искаи да ти смъкнат 250-300 лв.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  4. #4
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Derry
    1
    2. Не всички някои си ги изкормят за да приличат на стелтове, а някои с мотори 2.5 си слагат 1.6 от скромност ли що не знам.
    .
    Що бе моята ги няма надписите отзат пише само 156 не си личи да е имало нещо а съм виждал алфа съшия цвят интериор оборудвене и на нея и ги няма надписите да не са като опция която може да се поръчва или отказва при първоначалната покупка
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  5. #5
    Запален алфист blank_jack's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Plovdiv
    Age
    35
    Posts
    235

    Default

    не съм сигурен дали това имаш предвид ... цветът е оригинален

    http://clubalfaromeo.com/forum/download.php?id=3224
    Аlfa Romeo 156 1,8 TS
    Fiat Bravo - 1,6
    Hyundai i20 - 1,2

  6. #6

    Default

    Да точно този е Благодаря ви много!!! Сега само остава да ме грабне някоя...

  7. #7
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev
    Quote Originally Posted by Derry
    1
    2. Не всички някои си ги изкормят за да приличат на стелтове, а някои с мотори 2.5 си слагат 1.6 от скромност ли що не знам.
    .
    Що бе моята ги няма надписите отзат пише само 156 не си личи да е имало нещо а съм виждал алфа съшия цвят интериор оборудвене и на нея и ги няма надписите да не са като опция която може да се поръчва или отказва при първоначалната покупка
    Един познат има 2.4 jtd и тои без кьорав надпис, макар да ми се струва че с надис е по красиво, буквите са лъскави, а ако някои ден се уредя с 2.5 мотор дори да няма надписа ще ходя да си изровя отнякаде за да мога след това да се надувам и спукам от гордост

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Sofia
    Age
    53
    Posts
    70

    Default

    Възможни отговори:

    1. Смята се, че 1.6 е слаб за тази кола. Като съотношение цена-разход-удовлетворение за най-добра се счита 2.0 бензинка (по странични сведения, аз карам 1.9 JTD).
    2. След като ги няма тези надписи е по-веротно тази ламарина да е била сменяна/ пребоядисвана. Иначе не знам. Аз съм гледал за лепенките по рамата.
    3. Нямам представа.
    4. Хубаво е да се гледа с човек с набито око, а аз препоръчвам и диагностика (35 лв.). Гледа се колко е запазена, има ли ръжда, рамата с всички лепенки ли е, има ли видими следи от смяна на калници/ пребоядисване. Как е купето, като се подкара "има ли душа да тръгне" или само бръмчи... и т.н. Иначе на всички италианки най-слабите места са в предното окачване и това, че нямат лайнсни и на всеки паркинг можеш да бъдеш одраскан.
    Alfa 156 1.9 JTD' 2000

  9. #9
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by Bobby1177
    Възможни отговори:

    1. Смята се, че 1.6 е слаб за тази кола. Като съотношение цена-разход-удовлетворение за най-добра се счита 2.0 бензинка (по странични сведения, аз карам 1.9 JTD).
    2. След като ги няма тези надписи е по-веротно тази ламарина да е била сменяна/ пребоядисвана. Иначе не знам. Аз съм гледал за лепенките по рамата.
    3. Нямам представа.
    4. Хубаво е да се гледа с човек с набито око, а аз препоръчвам и диагностика (35 лв.). Гледа се колко е запазена, има ли ръжда, рамата с всички лепенки ли е, има ли видими следи от смяна на калници/ пребоядисване. Как е купето, като се подкара "има ли душа да тръгне" или само бръмчи... и т.н. Иначе на всички италианки най-слабите места са в предното окачване и това, че нямат лайнсни и на всеки паркинг можеш да бъдеш одраскан.
    НЕ мисля че ако няма емблеми отзад означава че е удряна знам няколко коли които са така вкарани моята също няма емблеми а когато я купувах извиках мой познат който се занимава с боядисване той доста внимателно огледа колата и каза че не е удряна и пребоядисвана
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  10. #10
    Болен алфист BatVas's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    3,048

    Default

    Аз пък знам хора махнали си нарочно емблемите - за да не се знае каква им е колата
    2.0 8V - R4 T.S -164 Super -ЕX, 2.5 12V - V6 - 155 Super-EX, 3.0 24V - V6 - GTV CF3 -EX
    CLK 430 - V8 Monster-EX, Семейна Корола е150, 3-ка е36 за кеф

  11. #11
    Запален алфист de4o's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Димитровград
    Age
    45
    Posts
    104

    Default

    колега 1.8 е добър вариант обаче е с пласмасови испускателни колектори което означава 1600лв. за газова уредба,а 2.0 до колкото знам е с метални и минава с евтината уредба,тъй че в случея по добрия разход на 1.8 не е предимство.
    98.ALFA 156 1.8 T.S. ALFA ROMEO 33 1.4 GT 1300 JUNIOR

  12. #12
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by de4o
    колега 1.8 е добър вариант обаче е с пласмасови испускателни колектори което означава 1600лв. за газова уредба,а 2.0 до колкото знам е с метални и минава с евтината уредба,тъй че в случея по добрия разход на 1.8 не е предимство.
    2.0 e с метални само в 155 и 145/6 Иначе си е същия като 1.8 в 156
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •