Results 1 to 9 of 9

Thread: Проблем с ниски обороти на свободен ход

  1. #1

    Default Проблем с ниски обороти на свободен ход

    Здравейте, колеги!
    Нов съм във форума, но го следя внимателно, понеже, като горд собственик на Алфа Ромео, мине се немине време и болежките по колата се проявяват.
    За щастие, дотук не съм имал сериозни проблеми с колата, че да се налага да пускам тема, но ето, че и това се случи

    Изчетох доста теми тук, късаещи всевъзможни проблеми около любимата ни марка, но конкретни съвпадения със симптомите, като на моя Алфонс не открих (изключвам 1 тема в която
    не стана ясно, каква е причината).

    Може да прозвучи банално за някои от вас или дори глупаво, че питам без да съм я закарал за диагностика, но и това ще стане, като се опарича другата седмица, а дотогава трябва да
    разбера, дали има начин да я закарам до сервиза на собствен ход или да я репатрирам Признавам си, че съм отскоро водач на МПС (2 години вече) и това е първият ми автомобил, а
    досега не бях се сблъсквал с подобен казус.

    В събота сутринта (24.0, след поредното нощно дежурство, прибирайки се вкъщи, някъде в последните 100-150м преди паркинга, си карах нормално, когато в един момент, колата сякаш загуби тяга, докато настъпвах газта на 4-та скорост (по спомен не бях достигнал повече от 2200 оборота). Дори ми се стори, че двигателят си промени някак звука, когато се случи това, но понеже вече едвам гледах и нямах сили, нито желание да се "суетя" около колата - паркирах и се прибрах да спя. Дотук добре, но вечерта, щом се качих и опитах да запаля - оборотите "подскачаха" между 400 и 1000. Така се задържаха за 6-7 секунди и Алфонсо изгасна. Втори опит - пак така, но този път за да не загасне я форсирах на празен ход до 1500-1600 оборота, с надежда да не "си играят така повече" тия ми ти обороти. Естествено ауспуха избълва гъсти кълба черен пушек, но оборотите в 1 момент си "заспаха" на обичайното равнище - 850-900 об/м. Викам си "Тука стана нещо!", ама нали трябваше да взимам жената и детето от гарата, че бяха на море, та рискувах и ги прибрах с колата. По пътя звучеше някак странно, особено на 3-та и 4-та се чуваше по-заглъхнала от обичайното, а дори за момент ми се причу и нещо като дрънчане на метален фрагмент, но това само при по-висока скорост (>50км/ч). Както и да е, свърших си работата за 30 мин и се прибрахме. Да съм я карал в това състояние има няма 20км през въпросната вечер. Не съм я форсирал излишно, заради страха да не се влоши допълнително - до 2000 оборота и смяна на предавката. Майстора ме предупреди, при последното ми посещение преди месец,за малка пукнатина в маркуча, който влиза от кулера в турбото (този най-дългия мисля се падаше). Каза ми тогава да не я настъпвам на дадена предавка с повече от 2000 оборота, че може да прецакам турбото и оттам двигателя, в случай че някакъв сегмент се отчупел и попаднел в него...

    В неделя сутрин слизам да видя какво се случва с колата с надежда, че колебанието в оборотите при запалване е било временно и се бях приготвил хубаво да се "вслушам" в мотора за
    онова полу-дрънкане/полу-заглъхване, което се случи на предишната вечер. Обаче - к*р. Въртя ключа, след 5-6 завъртания запалвам и оборотите пак се "разиграха" между 400 и 1000
    и след няма и 3 секунди изгасна. Пробвах отново и пак се получи същото. Този път и с форсиране не "заспаха". Колата изгасна,а грешки няма. Поне не и нови такива. Имам си една от няколко месеца за подгревна свещ, че е заминала, но ми казаха, че лятото мога да си карам и с 1 работеща свещ - няма драма.

    Въпросът ми е, защо се колебае в ниските обороти на празен ход при запалване и гасне и да се опитвам ли да я мъча още, за да я закарам до сервиза на собствен ход или по-добре да не рискувам и да си повикам Пътна помощ за транспортирането й.

    Колата е Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115h.p. 2003г.

    П.П. Забравих да спомена, че в събота, когато се прибирах, се отбих през Газпрома в Дружба, за да сипя от обичайното, което й сипвам G-Drive Diesel, въпреки, че предишното зареждане беше от бензиностанция на ЕКО Петролиум, а дизелът от прехваленият АВИО дизел, който е една идея по-евтин. Инцидентно бях заредил от ЕКО преди време, че ми беше най-близко, а аз тогава карах на резерва и ме беше шубе да обикалям от Центъра до Дружба да заредя от "обичайното", че не се знаеше дали ще стигна изобщо.

    Ако има нещо неясно, съм готов да отговарям на допълнителни въпроси
    Поздрави!

  2. #2

    Default

    Нека хвърлянето на боб да започне... СЕГА.... Моля!

    Колеги давайте идеи, откъде да започна, да следя за нередности - сигурен съм, че доста са се сблъсквали с подобен сценарий!
    Един приятел предложи да сваля кората на мотора, за да видя по някоя дюза, дали има омазняване.

    Дюзата е единияя вариант.

    Споделяйте от опит, не ви искам занаятчииските тайни и тем подобни. Няма да ви открадна хляба.

    Просто ме е страх да не врътна ключа и да пр**ба нещо тоталлно.. Турбото може ли, да се е пръснало в цилиндрите? Съвсем сериозно питам
    Last edited by 1zverGGadeN; 29-08-2019 at 22:57.

  3. #3
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Здравей колега! Извинявай за въпроса, но сигурен ли си, че е сипано дизел в колата? И дай малко повече жокери. Дали пуши като си я карал така, има ли тяга, всички цилиндри ли работят?
    Ако турбото се е пръснало, колата няма да може да отлепи.
    Last edited by nikotm; 29-08-2019 at 23:02.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  4. #4

    Default

    Добро предположение, дали е дизел това, което обикновено сипвам от бензиностанцията "си"

    Сега сериозно.. Възможно ли е наистина, когато се смесят 2 различни дизелови горива, в смисъл такъв, че е зареждан дизел от различни бензиностанции, да даде такъв ЧАК проблем. Добавките ли са проблемът, наистина?

    Вода?! Сериозно, човече, утре ще дръпна цялото съдържание на резервоара и отивам в ла ораторията - без майтап ��

    Цилиндрите, как ще ги преслушам, ама сериозно ме е страх, да не е попаднало нещо в двигателя. Нищо под капака не е сменяно освен акумулатор съвсем скоро.. Всичко е сток на 260 к... Уж..

  5. #5
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Добре. Да питам тогава директно. Има ли вероятност, да е сипано бензин, вместо дизел? Симптомите които описваш са близки до тези при налят бензин. Менене на обороти, нестабилна работа на мотора, металически звук от дюзите, пушек от аспуха, загряване на мотора и още куп симптоми. Но ако е налят бензин и ти си я карал 20 километра така, трябва доста молитви за да се разминеш леко.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  6. #6
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Нивото на маслото как е?

  7. #7
    Запален алфист Simeon_123's Avatar
    Join Date
    May 2018
    Location
    Казанлък
    Age
    52
    Posts
    160

    Default


    Здравей колега
    Обслужване ли ти е скоро колата и ако е да ,колко ти е пробега в км от тогава
    При записващите симптоми ,освен че може да си сменил горивата бензин + дизел ,си мисля че може да ти е задръстен горивния филтър от продължително каране на резерва
    Трудно палене ,гасне по време на работа при студен двигател
    Тяга няма ,това е ясно ,от спускания мъркуч ,а свети ли ти нещо по таблото чека например
    При всички случаи трябва да и се направи диагностика и съвета ми е да не се кара докато не се установи причината
    Алфа 147 jtd
    115 k.s.
    2002 год

  8. #8

    Default

    Има вероятност, наистина да съм сипал бензин. Количеството не беше голямо - 7л. В резервоара преди това да е имало 2л дизел и да съм го изхарчил примесен, освен, докато върших работа въпросната вечер.

    Има ли вариант, сам да източа бензина, след което да си закача нов горивен филтър,(той е на 3000км макс)?
    Ще сипя 10 л нафта след това да я закарам до близката бензиностанция и догоре там? Колата е обслужена напълно преди 3000км

    Благодаря за мненията!

  9. #9
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by 1zverGGadeN View Post
    Има вероятност, наистина да съм сипал бензин. Количеството не беше голямо - 7л. В резервоара преди това да е имало 2л дизел и да съм го изхарчил примесен, освен, докато върших работа въпросната вечер.

    Има ли вариант, сам да източа бензина, след което да си закача нов горивен филтър,(той е на 3000км макс)?
    Ще сипя 10 л нафта след това да я закарам до близката бензиностанция и догоре там? Колата е обслужена напълно преди 3000км

    Благодаря за мненията!
    Можеш, като махнеш релето на помпата и дадеш +12 на работната верига към помпата и откачиш бързата връзка от филтъра. Релето е отпред до акумулатора. Но, ще си много голям късметлия ако се разминеш само с филтър. След наливането на чисто гориво, ако имаш проблем с оборотите и налягането на горивото се насочи към подмяната на помпа високо налягане, дюза или дюзи. Но за това вече си трябва диагностика. Успех и дано се разминеш само с филтър.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •