Results 1 to 4 of 4

Thread: Проблем със светлините на 166. /Зов за помощ/

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default Проблем със светлините на 166. /Зов за помощ/

    Здравейте. От известно време насам имам проблем със светлините на моята алфа 166 2.4 jtd 150 к.с. 2003г.
    Фаровете светят и гаснат когато си поискат. След като изгаснат ако ги спра от ключа и пак ги пусна се включват, но скоро след това гаснат отново. Забелязах, че гаснат най-често като карам по павета или през дупки, но понякога се случва и на гладък път. На място не прави тия проблеми. Модулът за светлините /зелената кутия/ е тестван и е напълно изправен. Карах я в сервиз и не успяха да ми кажат какъв е проблема. Някакви идеи?

    Преди време правеше същия проблем. Закарах я на сервиз и оправиха фаровете, като взеха за тях ток от габаритите. След този "ремонт" обаче спряха да ми светят дългите и светлината за заден ход. Фаровете работиха някакво време и проблемът пак си се появи, като в бонус вече нямам дълги и светлина за заден. Всичко останало си е наред.
    Last edited by Kovalski; 02-09-2019 at 18:26.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    От 2003 има 2 възможни модификации, що се касае до фаровете. Кой е месецът на производство? Фаровете фабричен ксенон ли са?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Само късите са фабричен ксенон. Дългите не са ксенон.
    Рама: ZAR93600000082430

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    02/2003

    В предната част на предния ляв калник има един блок с релета и предпазители:



    Проверете дали включва релето R1, когато се пуснат късите и ако да, дали има +12V и на двата края на двата предпазителя F6 и F7.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •