Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 144

Thread: Крушки за габарити?

  1. #1
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default Крушки за габарити?

    Привет, забелязах в някои 159-ки, че средните фарчета които светят за габарити са доста ярки и колеги ги използват за дневни светлини, съответно си взех осрам лед 6000 к 1w крушки, светят по ярко от нормалните крушки, но не и колкото ми се иска за да имитират дневни светлини. Някакви предложения?

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  2. #2
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    За мен китайските двуцветни крушки са най-доброто решение за дневни светлини. Мощността им е около 2W и това е предостатъчно.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  3. #3

    Default

    Предполагам говориш за това -> https://www.youtube.com/watch?v=NKat8aRuSCQ
    А това са крушките. Можеш да ги намериш и в Бг сайт за двойна или тройна цена, ти си решаваш откъде ще си ги вземеш
    https://www.aliexpress.com/item/3252...27424c4dAA9Jy3
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Точно за тях говоря. Аз съм им добавил и едно контролерче, което ги пали, когато моторът заработи (не че това има голямо значение при подобна малка консумация ) и им намалява силата на светене при пускане на габарити за да се ползват и като такива а оригиналните габаритни крушки съм ги разкарал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Точно за тях говоря. Аз съм им добавил и едно контролерче, което ги пали, когато моторът заработи (не че това има голямо значение при подобна малка консумация ) и им намалява силата на светене при пускане на габарити за да се ползват и като такива а оригиналните габаритни крушки съм ги разкарал.
    А трябва ли да се модифицира капака на фара, нещо реже ли се по него,жиците от къде излизат? И ако не се постави контролер как се включват с пускането на габаритите ли?

  6. #6

    Default

    https://www.youtube.com/watch?v=FD-8tkq_Bi8&t=200s
    Eто клипче как се монтират, нищо не се реже или маха Само крушката на мигача, която се сменя с новите .
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  7. #7
    започва да се пристрастява talaz's Avatar
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    94

    Default

    А какъв е точният код на фасунгата, гледам че има два размера 1156 BAU15S и 1156 BA15S ?

  8. #8

    Default

    Мен не ме кефеха как влизаха крушките, т.е. гумената част ,която трябва да влезе в рефлектора,някак не влизаше хубаво докрай и да излезе отвътре за да законтри хубаво....та лекичко с макетен нож изрязах тънко пръстенче по периферията на гумената шапка и станаха бомба,плътно взялоха ,докрай,без въобще да помръдват....преди бяха кофти и не бяха стегнати,така да го кажа. И все пак кабелчето отнякъде трябва да излезе,аз направих отворчета в капачките,прекарах кабелите и после уплътних с безцветен силикон,да не влиза пепел. Ток от игнишъна(за най-лесно).Трета година ги ползвам нямам оплаквания. Е имам и доработка за ръчно пускане и спиране,че вече ме върнаха от преглед един път,че габаритите не се виждат. Зимата ги изключвам ,че при мене си е тъмно почти целия ден и си ползвам фаровете,както също ги гася когато съм на преглед. Бутона никой не знае за какво е и в същата подсветка като таблото,на мястото на копчето за нивото на фаровете е,аз там нямам нищо заради биксенона....и е екстра.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    @KroGh, не е баш така. За да се монтират оранжевите съпротивления извън фара, трябва проводниците им някак да излязат навън от фара. Освен това за новите крушки им трябва допълнителен +12V след контакт (синия проводник от клипа), който също трябва да влезе във фара.
    Съпротивленията могат да се вкарат и вътре.

    Освен това това захранване трябва някак да се спре, когато се пуснат габаритите иначе има опасност някой да ви бие За целта човекът от клипа май е ползвал реле, което се вижда към 7:40 от клипа пред кутията с бушоните.

    За да не се пробиват отвори или да се реже капачката, аз ползвах фабричното окабеляване, като направих връзките в двете кутии които са върху калниците. При мен всичката работа я върши допълнителния модул и релета няма.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by talaz View Post
    А какъв е точният код на фасунгата, гледам че има два размера 1156 BAU15S и 1156 BA15S ?
    Тия дето чопчетата са под 150 градуса. 1156 BAU15S
    Last edited by undy; 10-09-2019 at 14:16.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Преди да монтирате въпросните крушки, разгледайте, как е слепена алуминиевата част със светодиодите към гумата за която говори Иво, че моите ги бяха лепили с някакъв лайнян силикон и щяха да клюмнат, като рибарски уй, ако не ги бях лепнал с нещо по-здраво.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Преди да монтирате въпросните крушки, разгледайте, как е слепена алуминиевата част със светодиодите към гумата за която говори Иво, че моите ги бяха лепили с някакъв лайнян силикон и щяха да клюмнат, като рибарски уй, ако не ги бях лепнал с нещо по-здраво.
    Точно така...мой колега тук си купи същите и едната се разпадна,залепих му я,но не беше приятно...още не си я сложил и да стане на парчета.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    @KroGh, не е баш така. За да се монтират оранжевите съпротивления извън фара, трябва проводниците им някак да излязат навън от фара. Освен това за новите крушки им трябва допълнителен +12V след контакт (синия проводник от клипа), който също трябва да влезе във фара.
    Съпротивленията могат да се вкарат и вътре.

    Освен това това захранване трябва някак да се спре, когато се пуснат габаритите иначе има опасност някой да ви бие За целта човекът от клипа май е ползвал реле, което се вижда към 7:40 от клипа пред кутията с бушоните.

    За да не се пробиват отвори или да се реже капачката, аз ползвах фабричното окабеляване, като направих връзките в двете кутии които са върху калниците. При мен всичката работа я върши допълнителния модул и релета няма.
    Нищо не изгасям аз, светят си и двата фара и проблеми нямам А и изглежда по-джиджан
    Click image for larger version. 

Name:	Заснемане.jpg 
Views:	70 
Size:	99.3 KB 
ID:	170518
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm Q-tronic



  14. #14
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Силничко светят и нощно време до към 15 м дразнят. Като габарити моите съм ги скопил на 20% от мощността им.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  15. #15

    Default

    Мхм....силнички са за нощем.Няколко пъти са ми присветвали преди да си сложа бутона за гасене.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 10 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •