Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast
Results 76 to 90 of 144

Thread: Крушки за габарити?

  1. #76
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by 546 View Post
    ако са ти кьопави рефлекторите на бангията немаш грижи.
    "Е замерих късите с обикновенна халогенна крушка с нагреваема жичка през нощта на слабо осветено място- 315 lm на 5 метра в най-ярката част от снопа,след това с LED направен да не заслепява замерих 305lm -но LED-a си има по бяла светлина и фаровете определено са по гадни за насрещно движещите се ,на мокро е малко по-зле,на сухо изглежда по-светло.
    Та значи 920 lm си е точно двойно по-силна светлина от 305lm и вероятно ще е прекалено силно за тези срещу теб,но ,ако са ти кьопави рефлекторите на бангията немаш грижи. "
    'не е хубаво да се нарушава добрият тон и толерантността, тук сме за да си помагаме.
    Аз съм инженер с 2 висши и магистратура, но продължавам да се уча. Не ми е специалност автомобилостроенето, а машиностроенето
    '

    Аз съм дал достатъчно много пари, за да си купя запазен екземпляр с произход и тн. не е мястото да се обяснявам.
    Карам с ОРИГИНАЛЕН Bi-xenon 55W, а ти си слагай жици, ледове и други измислици.
    Изобщо не знам за какви лумени и лумпени ми пишеш от порядъка на 300+
    С някакво фенерче ли светиш или замерваш с телефона ??
    Когато светлината е насочена и с точно определена температура не дразни никого.
    Всички нови коли опционално излизат от завода с LED/Xenon покриващи необходимите стандарти.
    Виж такива, който не са им предвидени фаровете за различна от халогенна крушка светлина 'без лупа' вече са пристъпници

    philips d1s 35w

    Product description
    Technical Specifications Packaging Data EAN1: 8727900377255 EAN3 8727900377262 Packaging type: C1 Electrical characteristics Voltage: 85 V Wattage: 35 W Lifetime Life time: 2500h Light characteristics Colour temperature: 5000 K Lumens: 3300 ±350 lm
    Last edited by flipz; 18-10-2019 at 18:08.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #77
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Колегата flipz го е казал много точно - "Всички нови коли опционално излизат от завода с LED/Xenon покриващи необходимите стандарти.
    Виж такива, който не са им предвидени фаровете за различна от халогенна крушка светлина 'без лупа' вече са престъпници"

    Фаровете и източника на светлина са съобразени така, че над линията на среза да имаш процент от светлината. Като сложиш крушка дето свети три пъти повече имаш пак същият процент, но 3 пъти повече светлина.Това е което заслепява.А че никой не ви е светнал на среща, е защото на повечето им е писнало да се занимават и палят дългите само на някой дето свети прекалено много. Докарвайки повече светлина и безопастност за вас сте предпоставка за по-лоша безопастност за тези с които се разминавате. Щото на окото му трябва време да свикне след електрожена срещу него и да вижда пак нормално пътя, а точно там може да има дупка, куче или пешеходец.

    Обикновеният фар е изчислен за точков източник на светлина, монтиран във фокуса на рефлектора за какъвто може да се приеме, нажежаемата жичка.Лед-а и ксенона не са точкови източници и когато се монтират на такъв фар, не са "на фокус".Когато колата заводски излиза с лед то отразителните и разпръскващи елементи са съобразени за този източник.Известен компромис е монтирането на лед на фар с гладък рефлектор и профилирано стъкло - ефекта не е толкова дразнещ, дори клони към незабележим.Пробвано от мен - на фиата/брава/ който е с профилирано стъкло и гладък рефлектор положението се доближава до това с халоген и не заслепява, въпреки че както спомена екотроник, леда няма екран в долната си част.На алфата/156/ която е с профилиран рефлектор и гладко стъкло, ефекта е "пернишки електрожен".Поради това се отказах да слагам лед.Ледовете бяха на Осрам 70 лв комплекта.Все още не е измислен лед за халогенен фар, доколкото знам.Производителите на лед крушки винаги могат да се измъкнат с аргумента че са за фарове предназначени за този тип източник на светлина, а това че ние се опитваме да тунинговаме фаровете си не е техен проблем.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  3. #78
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    'не е хубаво да се нарушава добрият тон и толерантността, тук сме за да си помагаме.
    Аз съм инженер с 2 висши и магистратура, но продължавам да се уча. Не ми е специалност автомобилостроенето, а машиностроенето
    '

    Аз съм дал достатъчно много пари, за да си купя запазен екземпляр с произход и тн. не е мястото да се обяснявам.
    Карам с ОРИГИНАЛЕН Bi-xenon 55W, а ти си слагай жици, ледове и други измислици.
    Изобщо не знам за какви лумени и лумпени ми пишеш от порядъка на 300+
    С някакво фенерче ли светиш или замерваш с телефона ??
    Когато светлината е насочена и с точно определена температура не дразни никого.
    Всички нови коли опционално излизат от завода с LED/Xenon покриващи необходимите стандарти.
    Виж такива, който не са им предвидени фаровете за различна от халогенна крушка светлина 'без лупа' вече са пристъпници

    philips d1s 35w

    Product description
    Technical Specifications Packaging Data EAN1: 8727900377255 EAN3 8727900377262 Packaging type: C1 Electrical characteristics Voltage: 85 V Wattage: 35 W Lifetime Life time: 2500h Light characteristics Colour temperature: 5000 K Lumens: 3300 ±350 lm
    Чудя се дали да сложа розов цвят,че червения не ме кефи.Както и да е..

    Радвам се ,че си намерил кола с хубави фарове,но ако не те устройва как светят ,остава проблема да е свързан със зрението .

    Аз пък щото не съм инжинер не си правя експерименти.
    Карам си с каквото излиза от завода и никакви различни лампички не слагам.Но отвреме на време за по едно кръгче от интерес пробвам разни китайски шукарии,само колкото да се убедя ,че по-добро от оргиналното няма.
    Замерването съм го правил с телефон,нал не очакваш да имам лаборатория в таксито.Пиша дословно какво съм замерил,Замери и ти да видим какво ще излезне.Ако искаш ,може да мериме и с апаратче от тези които ползват фотографите,ако смяташ ,че ще покаже голяма разлика спрямо телефона.

    "Когато светлината е насочена и с точно определена температура не дразни никого."
    По тази причина (помътняване на прозрачната част на фара и съответно заслепяващо разсейване на част от светлината) на осмата година на колата сменихме фаровете с нови,и то не от ефтините и засега си светят добре,догодина може пак да и вземем нови ,щото тая кола се кара всяка нощ и амортизацията им е неизбежна.

    И вероятно си прав,че тия дето карат ксенон на фарове без лупи са престъпници.
    Но да слагаш различни от предвидените от инжинерите проектирали фара източници на светлина и да твърдиш ,че светят повече без да заслепяват повече си е меко казано несериозно.
    Та дали си с лупи или не ,все тая.
    Сега се сещам ,че всъщност съществуват и заводски фарове на коли от една бая реномирана марка ,(може би заради това предпочитана и от престъпниците), които са с ксенон и са без лупи,но само тия фарове струват далеч над цената на 8-9 годишна Алфа.
    Last edited by 546; 19-10-2019 at 11:41.

  4. #79
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by dimitar_vd62 View Post
    Обикновеният фар е изчислен за точков източник на светлина, монтиран във фокуса на рефлектора за какъвто може да се приеме, нажежаемата жичка.Лед-а и ксенона не са точкови източници и когато се монтират на такъв фар, не са "на фокус".Когато колата заводски излиза с лед то отразителните и разпръскващи елементи са съобразени за този източник.Известен компромис е монтирането на лед на фар с гладък рефлектор и профилирано стъкло - ефекта не е толкова дразнещ, дори клони към незабележим.Пробвано от мен - на фиата/брава/ който е с профилирано стъкло и гладък рефлектор положението се доближава до това с халоген и не заслепява, въпреки че както спомена екотроник, леда няма екран в долната си част.На алфата/156/ която е с профилиран рефлектор и гладко стъкло, ефекта е "пернишки електрожен".Поради това се отказах да слагам лед.Ледовете бяха на Осрам 70 лв комплекта.Все още не е измислен лед за халогенен фар, доколкото знам.Производителите на лед крушки винаги могат да се измъкнат с аргумента че са за фарове предназначени за този тип източник на светлина, а това че ние се опитваме да тунинговаме фаровете си не е техен проблем.
    Ксенонът си е точков източник. Проблемът при него е значително по-високия интензитет, спрямо халогенния и донякъде спектъра, което налага допълнително фокусиране на потока посредством лупа.

    Примерно при 159 и 166 аз не знам да има съществена разлика в рефлектора и лупата на модификации с фабричен ксенон и такива с халоген.
    Last edited by ecotronic; 19-10-2019 at 12:09.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #80
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,621

    Default

    Еко ,ксенона вече е минало.
    Сега LED-а е актуален.Тъпотията според мен е ,че водещите производители на "лампи" атакуват пазара с продукти които рекламират да се влагат директно в съществуващите фарове,а те въобще не са проектирани за тях.

    Друго което ми прави впечатление е ,че дори и ОСРАМ се пънат да налагат 6000К ,а това нощем е като нож в окото на невинната жертва отсреща.Денем както и да е,окото е подготвено от Слънчевата светлина,но нощем кво става?Тия за едни пари са готови на всичко,сертифицират си боклуците някак си и айде на делаверата.
    И като добавим чисто китайските им аналози ,които са извън всякакви стандарти,въпреки ,че по етикетите пишат какво ли не,положението става такова ,каквото е.
    Китайците халогенна крушка не могат да направят да е на фокус,ама бълват ли бълват какъв ли не боклук.
    Даже ми прави впечатление,ако на някое лапе А3-ката е с халогенни ,другите го ебават,не е ли с електрожен като на изпечените дваесе годишни автомобилисти значи е бълък,ама дето ич го няма.И то завалията да не се чувства втора категория чуек,слага някво менте и се включва в отбора на спецовете.
    Last edited by 546; 19-10-2019 at 14:25.

  6. #81
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ксенонът въобще не е минало. LED - овете 5 пари не струват, ако фарът не е проектиран за тях. Лошото е, че той е бая по-сложен от класическия и респективно цената му отива в небесата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #82
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Ксенонът въобще не е минало. LED - овете 5 пари не струват, ако фарът не е проектиран за тях. Лошото е, че той е бая по-сложен от класическия и респективно цената му отива в небесата.
    Така е да, обаче поставен в обикновен халогенен фар, този точков източник не е там където е нажежаемата жичка, т,е, не на фокус и съответно няма екранираща пластина и става гадно.Иначе лед-а е хубаво нещо, не изпича рефрлектора, по-малка консумация, но не епроектиран за обикновен фар.Причината заради която исках да си монтирам лед е че като сложа лед крушки на габарита, се повреждат бързо понеже халогена грее.Пък на габарита искам да сложа лед поради по дългия период на експлоатация, понеже мие тегаво да сменям крушките на габарита на 156-та, трябва да си малко гинеколог, а и те също са халогенни и не са евтини.Освен това светят доволно силно и може да караш на габарит вместо на къси през деня, ма вечер им се разказва играта.Между другото Осрама дето го туриха на фиата също е 6000 К, не се сетих да пробвам как ще е с 4000к.

    Ето лед крушка пригодена за халогенен фар, само че Н4.- https://4sales.bg/samookhlazhdasshi-...-n4-2050-Вижда се че конструктивно е като халогенна крушка само дето източника на светлина не е нажежаема жичка.Ако има и Н7 такава мисля че няма да има проблеми със заслепяването.

    Всъщност, като се зачетох открих че - халогенната крушка Н7 няма екран на жичката както при комбинираните крушки Н4. - https://apollo-frankfurt.akamaized.n...mage;s=585x461 При това положение като се замисля, проблема идва от това че източника насветлина в лед-а е с формата на лентичка или няколко лентички от група светодиоди с дължина около 12-15 мм при 3-4 мм за нажежаемата жичка.От там идва промяната във фокусното растояние, най-лесен пример е ръчно фенерче, като му променяме фокуса получаваме точка или петно.Ще цитирам един превод, понеже нещо с копирането на линка не ми се отдава - "LED лампи H7 за всички налични характеристиките се считат за най-добри. Тук имаме екологосъобразност, добри енергоспестяващи показатели и доста дълъг период на работа. Един от най-сериозните недостатъци на LED оптиката е проблемът с регулирането на светлинния лъч, особено при класическите фарове."Всъщност оказва се че има и Н7 с характеристики максимално близки до халоген Н7, проблема че избираме крушките спрямо цената и най вече яко да светят.Ама едно че са си цена и второ трябва де се дорегулират фаровете.

    Източник - https://www.philips.com/c-e/automotive-led/faq.html#faq

    4. Законодателство на модернизираните LED крушки
    4.1. Защо технологията на модернизираните LED крушки все още не е законна по обществените пътища в Европейския съюз (ЕС)?
    Гамата модернизирани LED крушки Philips са проектирани за фарове, които са сертифицирани за
    халогенни/конвенционални крушки. Държавите-членки на ЕС все още не са приели законодателството, което е необходимо за легализиране на модернизираните LED крушки, така че те не могат да се използват по обществени пътища в ЕС.
    4.2. Какви са законовите рискове, ако шофирам с модернизирани LED крушки по обществени пътища?
    Рисковете варират според държавата и в зависимост от местното законодателство санкциите могат да включват например:
    1. Глоба и/или задължение да преминете обратно към сертифицирани крушки, които не са LED.
    2. Вашият автомобил може да не премине успешно задължителния технически преглед.
    4.3. В кои държави е забранена продажбата?
    Единствената държава, в която Lumileds не продава модернизирани LED крушки, е Германия, където
    властите смятат за незаконна продажбата на неодобрени продукти дори за офроуд употреба.
    Last edited by dimitar_vd62; 19-10-2019 at 22:04.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  8. #83
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Още не са измислени LED - ове за широка употреба, които да хем да излъчват голям поток от малък обем, хем да са приемливо ефективни.

    Поради това се прибягва до компромисното решение COB (chip on board) при което множество малки кристали са разположени близо един до друг.

    Следвайки тази концепция, настоящото решение за автомобилните фарове също представлява множество led - ове в по-малки рефлектори с лупи и т.н.

    Това пък открива нови възможности да се ползват динамично определени участъци от фара. Демек - адаптивни фарове. Така старата концепция - габарит, къси, дълги пък остава в историята.
    Last edited by ecotronic; 19-10-2019 at 22:09.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #84
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Виж там линка на Филипс в предния ми пост, че си писал докато го редактирах.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  10. #85
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ами именно на твоя линк от АР има само Джулиета. Що ли?


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #86
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    Щот ги мързи да мислят за простосмъртните.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  12. #87
    Дърт гъзар от БКАР dimitar_vd62's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Варна
    Age
    61
    Posts
    4,760

    Default

    .....
    Last edited by dimitar_vd62; 06-11-2019 at 23:46.
    По некой път седа и си мисла, а по некой път само си седа...
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

  13. #88
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Като не знаеш не пиши тук. Най- малкото тук е мястото да се пише за Фият.
    Това е РАЗДЕЛ - АЛФА РОМЕО 159 !!!!

    Модератора да изтрие моят пост и този по- горе ...
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  14. #89

    Default

    Купуват се и се монтират ЛЕД крушки с пасивно охлаждане, а на една част от крушките конструкцията им е такава, че самият ствол на който са ЛЕД светулките/чиповете е конструиран да бъде пасивен охладител и да разсейва топлината вътре във фара.

    В неделя си донастроих моите фарове ръчно от врътките на 159-ката и концентрирах светлината им по в средата/пред колата, че десният фар биеше много вдясно и нагоре- вижда се всичко по тротоара и всички знаци и табели вдясно и във височина, но пък пред колата по средата имаше леко петно което се вижда само на снимка.

    Левият е добре, но е настроен да бие много ниско с цел да не заслепява, което според мен е прекалено ниско .

    Сега ги настроих да "бият" напред, но пък другите врътки ги "издърпах" назад и сега бият много надолу - сега съботата ще ги вкарам у пътя и двата фара, така че с врътката вътре от купето да си ги регулирам достатъчно добре по вертикала, но заедно с това ще хвана да ги измия отвътре докато е още сравнително топло.

    Та да беше казал " не питай старило, питай патило"...

    Моите не виждам да са нагорели вътре, но си имат доста прах който трябва да се измие, за да светнат...
    Сменял съм 3 вида ЛЕД крушки на късите, та имам вече опит към мъждулниците не бих се върнал.Оня ден смених и лед на габаритите 4.8 вата, не показва/отчита грешка, когато я сложих, но от 10-те попчета изгоряха 1-2 и взе да ми отчита грешка на компа.Хубавото е че крушката си светеше въпреки това с останалите здрави лед чипчета...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  15. #90
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Ако чипчетата за които говориш, са smd светодиоди, обикновено могат да се подменят. Тук се намират истински cree, или на други читави производители, които не са скъпи и със сигурност са доста по-качествени от китайските.
    Last edited by ecotronic; 06-11-2019 at 13:35.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Page 6 of 10 FirstFirst ... 45678 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •