Results 1 to 10 of 10

Thread: Аларма и централно заключване.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Default Аларма и централно заключване.

    Здравейте. Взех колата с монтирана нефабрична аларма. Не знам модела. Както си карах колата се заключи, слязоха и видях че всички мигачи светят слабо. Откачих акумулатора и се оправиха. Обаче вратите вече не се заключваха. Успях да сваля корите се оказа че има монтирани универсални машинки за заключване които се бяха стопили. Смених машините и всичко беше ок до днес, всичко се повтори колата се заключи и машинките се стопиха. Защо става така и дали може да се оправи с нещо да не се топят. Кабелите към бравите са прерязани и вероятно са повредени.
    Last edited by El Caballero; 16-09-2019 at 22:31.

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Вероятно е проблем в схемата. По принцип при натискане на бутона трябва да се подава напрежение на машинките само до като е натиснат. При тебе явно след натискането е постоянно и за това горят. Трябва да се търсят изводите, които подават ток само до като е натиснат бутона. Успех
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    За каква кола иде реч?

    За да се задействат машинките на заключване самопроизволно, е твърде вероятно, някъде да има нежелано сплитане на проводници. Следва да се провери инсталацията, започвайки от модула за централното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    156, копче няма как да натисна, дистанционното си виси на ключа. мисля че алармата няма нищо общо с инсталацията на колата, освен захранването и мигачите сигурно.
    Самата аларма не знам къде е, не мога да я видя, виждам само сирената, гледах под таблото обаче не видях нищо което да прилича на аларма. видях едни кабели с бушон на тях и увити с тиксо, но не виждам къде отиват. това което ме притеснява е че като се стопиха машинките и едната врата остана заключена и когато пластмасата изстина вратата беше блокирана и едва я отворих с ключа, може да се заключа и да си остана вътре. Сега съм прерязал машинките и се оправям с ключа, алармата иначе си работи. Един приятел ме посъветва да сложа кондензатори преди машинките. Дали ще помогне това?
    Аз си мисля че по някаква причина машинките не се изключват след заключване и за това се топят. Обаче не разбирам повече. Може би ще я закарам за нова аларма, но ми беше интересно защо се случва това.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Кондензаторите ще помогнат, но трябва да са с доста голям капацитет, демек - електролитни и поради това, трябват и да имат паралелно свързани диоди, защото импулсите при заключване и тези при отключване са с обратни полярности.
    Накратко - това е баято решение, което бори следствието а е по-добре да се елиминира причината.

    Допускам, че този който е монтирал алармата не е бил наясно с фабричната схема на централното и поради това е монтирал допълнителни универсални машинки, които в случая създават ядове.

    Правилният подход, според мен е инсталацията на централното да се приведе във фабричното и състояние и когато всичко заработи, както трябва, алармата да се свърже адекватно към фабричния модул за централното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    А какво изключва моторчето на машината когато заключи и трябва да спре. Все си мисля че там е проблема. Нещо в самата машинка или в алармата.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •