Results 1 to 10 of 10

Thread: Аларма и централно заключване.

  1. #1

    Default Аларма и централно заключване.

    Здравейте. Взех колата с монтирана нефабрична аларма. Не знам модела. Както си карах колата се заключи, слязоха и видях че всички мигачи светят слабо. Откачих акумулатора и се оправиха. Обаче вратите вече не се заключваха. Успях да сваля корите се оказа че има монтирани универсални машинки за заключване които се бяха стопили. Смених машините и всичко беше ок до днес, всичко се повтори колата се заключи и машинките се стопиха. Защо става така и дали може да се оправи с нещо да не се топят. Кабелите към бравите са прерязани и вероятно са повредени.
    Last edited by El Caballero; 16-09-2019 at 23:31.

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Вероятно е проблем в схемата. По принцип при натискане на бутона трябва да се подава напрежение на машинките само до като е натиснат. При тебе явно след натискането е постоянно и за това горят. Трябва да се търсят изводите, които подават ток само до като е натиснат бутона. Успех
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    За каква кола иде реч?

    За да се задействат машинките на заключване самопроизволно, е твърде вероятно, някъде да има нежелано сплитане на проводници. Следва да се провери инсталацията, започвайки от модула за централното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #4

    Default

    156, копче няма как да натисна, дистанционното си виси на ключа. мисля че алармата няма нищо общо с инсталацията на колата, освен захранването и мигачите сигурно.
    Самата аларма не знам къде е, не мога да я видя, виждам само сирената, гледах под таблото обаче не видях нищо което да прилича на аларма. видях едни кабели с бушон на тях и увити с тиксо, но не виждам къде отиват. това което ме притеснява е че като се стопиха машинките и едната врата остана заключена и когато пластмасата изстина вратата беше блокирана и едва я отворих с ключа, може да се заключа и да си остана вътре. Сега съм прерязал машинките и се оправям с ключа, алармата иначе си работи. Един приятел ме посъветва да сложа кондензатори преди машинките. Дали ще помогне това?
    Аз си мисля че по някаква причина машинките не се изключват след заключване и за това се топят. Обаче не разбирам повече. Може би ще я закарам за нова аларма, но ми беше интересно защо се случва това.

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Кондензаторите ще помогнат, но трябва да са с доста голям капацитет, демек - електролитни и поради това, трябват и да имат паралелно свързани диоди, защото импулсите при заключване и тези при отключване са с обратни полярности.
    Накратко - това е баято решение, което бори следствието а е по-добре да се елиминира причината.

    Допускам, че този който е монтирал алармата не е бил наясно с фабричната схема на централното и поради това е монтирал допълнителни универсални машинки, които в случая създават ядове.

    Правилният подход, според мен е инсталацията на централното да се приведе във фабричното и състояние и когато всичко заработи, както трябва, алармата да се свърже адекватно към фабричния модул за централното.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    А какво изключва моторчето на машината когато заключи и трябва да спре. Все си мисля че там е проблема. Нещо в самата машинка или в алармата.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Нищо. Няма обратна връзка, която да изключва захранването на моторчето. Просто му се подава импулс с определена продължителност (около 1 секунда). Счита се, че това време е достатъчно за да извърши съответния ход.
    В случая при теб вместо импулс, се подава постоянно напрежение. Това може да се дължи на калпаво управление, на залепващо реле или на нежелано допиране на проводници.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нищо. Няма обратна връзка, която да изключва захранването на моторчето. Просто му се подава импулс с определена продължителност (около 1 секунда). Счита се, че това време е достатъчно за да извърши съответния ход.
    В случая при теб вместо импулс, се подава постоянно напрежение. Това може да се дължи на калпаво управление, на залепващо реле или на нежелано допиране на проводници.
    От всичките неща най достъпно за проверка ми се струва релето. То къде може да се намира.

  9. #9
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by El Caballero View Post
    От всичките неща най достъпно за проверка ми се струва релето. То къде може да се намира.
    Най-вероятно в алармата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Най-вероятно в алармата.
    Благодаря. Най вероятно ще трябва да търся алармата. Утре ще разгледам по подробно.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •