Results 1 to 3 of 3

Thread: Грешно отчитане

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    София
    Posts
    32

    Default Грешно отчитане

    Здравейте колеги , имам проблем с меренето на температурата на алфа кросвагон . Вътре на таблото ми показва 100 градуса и тогава ми се пускат перките , а като проверя на лаптопа температурата е 90 . Има ли някой датчик който следи това на таблото и къде се намира , защото този който следи самата температура и се намира на термостата не е за това той следи кога се пускат перките . Мисълта ми е че има разлика и се притеснявам дали няма да прегрее колата

  2. #2
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    890

    Default

    Датчика на термостата отговаря за температурата към уреда и към компютъра, а самият компютър пуска перките. На 90 градуса не би трябвало да рабят перките, освен ако не е пуснат климатика. принципа на работа на датчика е прост, при промяна на температурата се променя и съпротивлението му, а от там и показанията, но не съм срещал никъде таблица за сравнение и може би най-лесният начин би бил да се смени датчика. Тъй като различните марки датчици показват доста различно на уреда вътре и това може да не е най-доброто решение. От писания във форума знам,че FAE показва сравнително точно.
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  3. #3
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Датчикът на термостата би трябвало да е двоен (с 3 извода). Единият служи на ECU - то (2 проводника), другият - на стрелката (1 проводник и вътрешно изградена връзка към шаси).
    Не е невъзможно този за стрелката да е фирясал.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •