Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 51 of 51

Thread: Проблем с обороти при jtdm двигател

  1. #46
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    Колега,казах го-масло в нафтата му е майката ,в определена дозировка.От сто години дето се вика карам така,ни зимата замръзва,нито имам проблеми с каквито и да е компоненти.Бате,немците препоръчват двутактовото,а аз съм разбрал ,че и не само то...
    На старите коли, може да няма проблеми или ако няма DPF ... Аз не мога да слагам масло, защото ще си прецакам филтъра .. !
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  2. #47
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    И с кое ще го прецакаш,помисли малко-нафтата е вид масло!Немците са казали-съвременната нафта е бедна на еди кво си,спрямо старата, и силно препоръчват-МАСЛО У НАФТА!Не си задължен да го правиш,но само ще ти кажа имаме 2 тд-та и една жтд,откакто ги третираме с масло-мъркат,като котета.Не виждам какво би навредило на твоята,просто не доумявам.

  3. #48
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Quote Originally Posted by flipz View Post
    На старите коли, може да няма проблеми или ако няма DPF ... Аз не мога да слагам масло, защото ще си прецакам филтъра .. !
    А и друго.Не знаеш каква чорба си заредил,вместо дизел,при поредното зареждане,макар и на една и съща бензиностанция...

  4. #49
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,462

    Default

    Вярно е че не знам .. слагам BDC всеки път 1мл на 1л.
    Имам наблюдение над поне 10 дизелови автомобила, последните 10 години.
    Нито една не се е повредила от гориво.
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  5. #50

    Default

    Quote Originally Posted by ivopifeca View Post
    И с кое ще го прецакаш,помисли малко-нафтата е вид масло!
    Аз трактори не карам и затова не съм се интересувал много, но случайно четох някакви руски тестове за добавки в нафтата и помня, че двигателно масло в нафтата при ПД и КР е силно непрепоръчително, защото постепенно се натрупва молибден в дюзите и се запушват.

    Единствената "официална" добавка за която съм чел е от оригиналната книжка на мерцедес, в която пише че може да се добавя керосин/газ за лампи през зимата.

  6. #51
    Младши алфист
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    sofia
    Posts
    12

    Default

    Така, сложих добавката на bardahl diesel injection restorer 11 и покарах до Благоевград и обратно на 5та на 2500 оборота. Времената на инжекторите се подобриха и клатенето не ми се появявало след това, но трябва повече време за да кажа със сигурност. Дюзата с най лоши времена на корекцията от 3.5 се подобри на 1.9 на студен двигател а на топъл е още по добре. Направих между временно една диагностика на друга кола със същия двигател който няма проблеми и се оказа че при него коркциите са още по добри /към 0.7/. Решил съм ако колата позакрепи до догодина пролетта да сложа още един път такава добавка за по дълго разстояние и ако не ми ги върне към нормални времена да ги рециклирам.
    Last edited by debilite; 30-09-2019 at 15:07.
    Lancia Thema 2.0 i.e 1986g 85kw, Lancia Dedra 1.8 i.e 1992g. 77kw, Fiat Marea 1.8 16v 1997g. 83kw, Alfa Romeo 1.8t.s. 1999g 144ks, Lancia Lybra 1.9jtd 2004g. 115++is, Lancia Phedra 2.2 hdi 2002g 128ks,Fiat Freemont 2.0 multijet2 2014g 140ks

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •